0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Windykacja

Windykacja

Postępowanie egzekucyjne - jakie prawa ma dłużnik?

Czy wiesz, w jakich sytuacjach może mieć miejsce postępowanie egzekucyjne? Na jakich zasadach odbywa się zajęcie egzekucyjne oraz jakie prawa ma w takiej sytuacji dłużnik? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj prawa, które przysługują dłużnikowi!

25 stycznia 2023

Windykacja

Egzekucja z ruchomości – jakie dobra może zająć komornik?

Czy wiesz, kiedy miejsce ma egzekucja komornicza? Na jakich zasadach odbywa się zajęcie egzekucyjne oraz jakie prawa ma komornik? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, co może zostać zajęte przez komornika, gdy miejsce ma egzekucja z ruchomości!

25 stycznia 2023

Windykacja

Masa upadłości – co wchodzi w jej skład?

Postępowanie upadłościowe nieodzownie wiąże się z likwidacją majątku dłużnika. Proces ten ma charakter zbiorowego postępowania egzekucyjnego. Warto w tym zakresie mieć świadomość, czym jest masa upadłości. W artykule przedstawiamy, co wchodzi w jej skład!

8 grudnia 2022

Windykacja

Czy egzekucja komornicza pozwala na weryfikację kont bankowych?

Czy wiesz, kiedy i na czyj wniosek wszczyna się egzekucję komorniczą? Z jakiego majątku dłużnika można prowadzić egzekucję? Co może być tytułem egzekucyjnym? Dowiedz się, czy egzekucja komornicza pozwala na weryfikację kont bankowych dłużnika!

18 listopada 2022

Windykacja

Układ konsumencki – najważniejsze informacje!

W przypadku niewypłacalności osoby fizycznej dobrym rozwiązaniem może okazać się układ konsumencki. Na czym polega układ konsumencki? Jak złożyć wniosek o otwarcie postępowania o zawarcie układu konsumenckiego? Jakie inne kroki należy podjąć? Odpowiadamy!

21 października 2022

Windykacja

Jakie skutki podatkowe ma konwersja wierzytelności na kapitał?

Konwersja wierzytelności została uregulowana w Kodeksie cywilnym. Czy wiesz na czym ona polega? W artykule przeanalizujemy, czy konwersja wierzytelności na kapitał może stanowić wkład niepieniężny oraz czy zdarzenie to podlega opodatkowaniu PCC. Sprawdź!

30 września 2022

Windykacja

Ustawa o wsparciu kredytobiorców – co zawiera?

Postępująca inflacja oraz podwyżka stóp procentowych negatywnie odbijają się na finansach każdego kredytobiorcy. Jednak Rząd wychodzi naprzeciw kredytobiorcom oferując im wsparcie, jakie wskazuje ustawa o wsparciu kredytobiorców! O jakim wsparciu mowa?

20 września 2022

Windykacja

Konsekwencje za nieuzasadnione wydłużanie terminów płatności

Przedsiębiorcy narażeni są na brak otrzymania należności od swoich kontrahentów. Czy mogą oni jednak wydłużyć termin płatności? Czy wydłużenie terminów może być nieuzasadnione? Sprawdź, kiedy wydłużanie terminów płatności nie jest zgodne z przepisami!

19 września 2022

Windykacja

Dział spadku - kto ponosi odpowiedzialność za długi spadkowe?

Kto ponosi odpowiedzialność za długi zmarłego? Czy przyjmując spadek dziedziczony jest również dług? Jak wygląda odpowiedzialność za długi, gdy ma miejsce dział spadku? Odpowiedzialność za długi spadkowe przed i po dziale spadku - to warto wiedzieć!

22 sierpnia 2022

Windykacja

Długi przedsiębiorcy – jak przed nimi zabezpieczyć rodzinę?

W przypadku braku spłaty zobowiązań przez przedsiębiorcę jego działalność popadnie w długi. Czy długi przedsiębiorcy przechodzą na rodzinę? Czy rodzina będzie zobowiązana do spłaty długów przedsiębiorcy? Sprawdź, jak przed długami zabezpieczyć rodzinę!

20 lipca 2022

Windykacja

Jak naliczać 40 Euro rekompensaty za opóźnienie w płatności

Prowadzisz własną działalność i masz problem ze ściąganiem należności? Możesz ubiegać się o 40 euro rekompensaty z tytułu zwłoki w płatnościach kontrahentów! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się kiedy przysługuje rekompensata i jak ją przeliczać!

28 czerwca 2022

Windykacja

Ochrona windykacyjna i negatoryjna – czym się różnią?

Sposobem na naruszenie prawa własności jest, w zależności od sposobu jej naruszenia, ochrona windykacyjna i negatoryjna? Czym są oba rozwiązania? Czym się od siebie różnią? Kto ma prawo do skorzystania z nich? Przeczytaj artykuł i uzyskaj odpowiedź!

22 czerwca 2022

Windykacja

Odmowa rozłożenia długu na raty - warunki formalne

Coraz częściej zdarza się, że dłużnik ma trudności ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Czy wierzyciel ma obowiązek rozlożyć wierzytelności na raty dłużnikowi? Czy może jednak nastąpić z jego strony odmowa rozłożenia długu na raty? Odpowiadamy w artykule!

15 czerwca 2022

Windykacja

Odpowiedzialność za długi spadkowe po stronie zapisobiercy

W przypadku dziedziczenia spadku może okazać się, że długi stanowią jego znaczoną część. Pojawia się zatem wątpliwość jaka zatem występuje odpowiedzialność za długi spadkowe po stronie zapisobiercy windykacyjnego oraz spadkobiercy? Odpowiadamy w artykule!

19 maja 2022

Windykacja

Co może stanowić zastaw rejestrowy?

Odmianą zwykłego zastawu jest zastaw rejestrowy, który stanowi zabezpieczenie spłaty wierzytelności rzeczy ruchomych. Co może stanowić zastaw rejestrowy? Czym w ogóle jest zastaw rejestrowy? Co może być obciążone zastawem? Odpowiadamy w artykule!

30 marca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów