0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

62 wyniki dla tematu: kasa-fiskalna

Artykuły:

Kasa fiskalna przy sprzedaży w okresie wakacyjnym

Czy wiesz, że kasa fiskalna przy sprzedaży w okresie wakacyjnym jest obowiązkowa dla szczególnych grup sprzedawców? Wielu przedsiębiorców może skorzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej i prowadzić ewidencję sprzedaży bezrachunkowej. Sprawdź!

21 maja 2024

Awaria kasy fiskalnej – co należy zrobić?

Awaria kasy fiskalnej może przydarzyć się każdemu podatnikowi, który jest zobowiązany do ewidencjonowania sprzedaży przy jej użyciu. Sprawdź, co należy zrobić w sytuacji awarii kasy fiskalnej. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

15 maja 2024

Kasa fiskalna w 2024 roku - kto musi ją stosować?

Kasa fiskalna służy do ewidencji sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności. Czy wiesz, kto obowiązkowo będzie musiał zakupić kasę fiskalną? Dowiedz się, kogo obowiązuje kasa rejestrująca, a kto ma prawo skorzystać ze zwolnienia!

9 stycznia 2024

Zawieszenie działalności a kasa rejestrująca

Czy zawieszenie działalności wyklucza możliwość korzystania z kasy fiskalnej po wznowieniu działalności?

20 października 2023

Przekroczenie limitu sprzedaży a rejestracja kasy fiskalnej

Podatnicy mogą skorzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej ze względu na limit 20 tys. zł dla dokonywanej przez siebie sprzedaży. Przy czym należy mieć na uwadze, że przekroczenie limitu sprzedaży powoduje wejście na kasę. Sprawdź, kiedy należy ją zakupić!

5 września 2023

Kasa fiskalna a usługi kulturalne i rozrywkowe

Dowiedz się, czy kasa fiskalna jest niezbędna w przypadku przedsiębiorców zapewniających usługi kulturalne i rozrywkowe! Sprawdź, jakie są warunki i możliwości korzystania ze zwolnienia z kasy fiskalnej przy świadczeniu takich usług w działalności!

2 sierpnia 2023

Najem turystyczny - czy niezbędna jest kasa fiskalna?

Wynajem domków letniskowych czy kwater turystom to popularna forma zarobku w sezonie letnim. Przychody z tego tytułu mogą zostać zwolnione z obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Dowiedz się, kiedy najem turystyczny wymaga kasy rejestrującej!

28 lipca 2023

Kasy fiskalne online - ostateczny termin wdrożenia

Obowiązek rejestrowania sprzedaży na kasach fiskalnych wynika wprost z ustawy o VAT oraz rozporządzeń uzupełniających. Zapowiadane są jednak zmiany przepisów wprowadzające kasy fiskalne online. Kiedy zmiany zostaną wdrożone i kogo będą obowiązywać?

28 czerwca 2023

Rejestrowanie zaliczek na kasie fiskalnej

Każdy czynny podatnik VAT wie, że z otrzymaniem zaliczki wiąże się konieczność odpowiedniego udokumentowania zdarzenia. Co zrobić w sytuacji, kiedy przedpłaty dokonała osoba fizyczna? Jak wygląda rejestrowanie zaliczek na kasie fiskalnej? Przeczytaj!

1 czerwca 2023

Sprzedaż stacjonarna i wysyłkowa a kasa fiskalna

Przedsiębiorców prowadzących działalność w trybie stacjonarnym dręczy pytanie, czy sprzedaż stacjonarna i wysyłkowa wymagają posiadania kasy fiskalnej? Czy w odniesieniu do sprzedaży wysyłkowej kasa fiskalna jest wymagana? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

24 kwietnia 2023

Zgłoszenie kasy fiskalnej do urzędu skarbowego - kogo obowiązuje?

Podatnik dokonujący sprzedaży towarów lub usług na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej jest zobowiązany rejestrować sprzedaż na kasie. W tym celu konieczne jest zgłoszenie kasy fiskalnej do urzędu skarbowego. Przeczytaj artykuł i sprawdź!

27 sierpnia 2021

Limit obrotów do korzystania z kasy - jak ustalić?

Przepisy jasno określają, kiedy przedsiębiorcy mają obowiązek rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Nie przekraczając pewnego limitu, mogą oni jednak skorzystać ze zwolnienia. Sprawdź, jak ustalić limit obrotów do korzystania z kasy fiskalnej!

14 czerwca 2021

Kasa fiskalna - wszystko co warto wiedzieć

Wielu przedsiębiorców dokonując sprzedaży na rzecz osób fizycznych, zobowiązanych jest do ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Przeczytaj i sprawdź, kiedy kasa fiskalna jest niezbędna w firmie oraz kiedy możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia!

7 czerwca 2021

Czy wraz z kasą fiskalną prowadzić inne ewidencje?

Podatnicy, którzy prowadzą działalność gospodarczą, muszą prowadzić różnego rodzaju ewidencje podatkowe. Jedną z nich stanowi ewidencja sprzedaży na kasie rejestrującej. Czy wraz z kasą fiskalną prowadzić inne ewidencje? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

28 maja 2021

Zaliczki na kasie fiskalnej - jak ewidencjonować?

Dokonujesz sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych i korzystasz z kasy rejestrującej? Sprawdź, jak należy ewidencjonować zaliczki na kasie fiskalnej! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

14 stycznia 2021

Kasa fiskalna kiedy jest niezbędna w działalności?

Prowadzisz sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności i musisz kupić kasę fiskalną? Zastanawiasz się którą wybrać? W artykule odpowiadamy na pytanie “Kasa fiskalna czy kasa fiskalna online?”. Sprawdź, co jest dla Ciebie korzystne.

13 stycznia 2021

Jak długo należy przechowywać paragony fiskalne?

Wielu podatników zobowiązanych jest do dokumentowania sprzedaży dokonanej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych za pomocą kasy fiskalnej. Zobacz,jak długo należy przechowywać paragony z kasy fiskalnej!

20 listopada 2020

Faktura uproszczona – paragon z NIP nabywcy

Z początkiem roku zostały wprowadzone zmiany w kontekście wydawania paragonów dla przedsiębiorców. Jakie warunki należy spełnić aby wystawić fakturę do paragonu? Czym jest faktura uproszczona? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

12 listopada 2020

Jak księgować błędne paragony w księdze przychodów i rozchodów?

Przedsiębiorcy, którzy mają obowiązek rejestrować sprzedaż na kasie fiskalnej, często mają styczność z omyłkowo nabitymi paragonami, a także zwrotami i reklamacjami zgłaszanymi przez klientów. Jak księgować błędne paragony w takich sytuacjach? Przeczytaj!

3 listopada 2020

Utrata kasy fiskalnej - obowiązki podatnika

Kasa fiskalna jest jednym z podstawowych urządzeń ewidencyjnych - stosuje się ją w przypadku dokonywania sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Sprawdź, co należy zrobić gdy nastąpi utrata kasy fiskalnej!

23 września 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów