0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

Sprzedaż przedsiębiorstwa a prawo rękojmi

Przedmiotem umowy sprzedaży może być wiele różnych rzeczy. Dotyczy to także przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części. Czy sprzedaż przedsiębiorstwa zobowiązuje sprzedawcę do rękojmi wobec kupującego? Odpowiadamy w artykule!

22 marca 2023

Prawo gospodarcze

Czym jest Portfel Tożsamości Cyfrowej?

Identyfikacja elektroniczna upraszcza załatwianie różnych spraw urzędowych i pozwala na ograniczenie liczby papierowych dokumentów. Rozwiązaniem w tym zakresie może być Portfel Tożsamości Cyfrowej. Czym dokładnie jest Portfel Tożsamości Cyfrowej?

21 marca 2023

Prawo gospodarcze

Naruszenie dóbr osobistych - wzór wezwania do usunięcia wpisu

Naruszenie dóbr osobistych w internecie może mieć miejsce w przypadku umieszczenia nieprawdziwego wpisu. Czy za taki wpis odpowiada administrator? Sprawdź, jak wezwać administratora do usunięcia fałszywych informacji! Pobierz darmowy wzór wezwania!

21 marca 2023

Prawo gospodarcze

Zamieszczenie nieprawdy w internecie - jakie grożą konsekwencje?

Zamieszczenie nieprawdy w internecie może skutkować poniesieniem negatywnych konsekwencji prawnych przez osobę, która je opublikowała. Czy wiesz, jakie grożą sankcję za publikowanie nieprawdziwych informacji? Sprawdź, kto odpowiada za treści w serwisie!

17 marca 2023

Prawo gospodarcze

Sprzedaż akcji - rozliczenie podatku dochodowego

Sprzedaż akcji powinna zostać opodatkowana podatkiem dochodowym. Podstawą opodatkowania jest różnica między przychodem ze sprzedaży, a poniesionymi w związku ze sprzedażą kosztami. Wyjaśniamy, jak prawidłowo powinien rozliczyć się sprzedający udziały!

16 marca 2023

Prawo gospodarcze

Pozycjonowanie strony internetowej - co powinna zawierać umowa?

Pozycjonowanie strony internetowej jest obecnie jednym z głównych narzędzi marketingu w internecie. Czy wiesz, jak w prawidłowy sposób zawrzeć umowę na pozycjonowanie strony internetowej oraz jakie elementy obowiązkowe powinna ona zawierać? Wyjaśniamy!

14 marca 2023

Prawo gospodarcze

Rejestracja domeny internetowej - co należy wiedzieć?

Rejestrując domenę internetową uzyskujemy prawo do korzystania z jednej z domen ogólnoświatowego systemu domen, wpisanej do odpowiedniej bazy danych. Czy wiesz, jak przebiega rejestracja domeny internetowej oraz jak zgłosić znak towarowy? Wyjaśniamy!

13 marca 2023

Prawo gospodarcze

Prawo do błędu - zasada odpowiedzialności członków zarządu

Osoby, które pełnią funkcję członków zarządu lub rad nadzorczych często muszą podejmować ryzykowane decyzje, które w późniejszej perspektywie czasu mogą okazać się nieopłacalne oraz przynieść negatywne skutki. Sprawdź, na czym polega prawo do błędu!

10 marca 2023

Prawo gospodarcze

Referendarz sądowy - kim jest, jakie ma obowiązki i uprawnienia?

Referendarz sądowy to stanowisko w sądach powszechnych oraz administracyjnych w Polsce. Referendarz w określonym zakresie posiada kompetencje sądu. Sprawdź, jakie są obowiązki i uprawnienia referendarzy sądowych oraz co zrobić, aby nim zostać!

9 marca 2023

Prawo gospodarcze

Czyn nieuczciwej konkurencji - na czym polega?

Przez czyn nieuczciwej konkurencji należy rozumieć działania, które mają na celu przysporzenie korzyści przedsiębiorstwu kosztem innego przedsiębiorstwa. Sprawca takiego czynu może zostać pociągnięty do odpowiedzialności cywilnoprawnej, a nawet karnej.

8 marca 2023

Prawo gospodarcze

Informacja publiczna - czym jest i jak uzyskać do niej dostęp?

Informacja publiczna to informacja o szeroko pojętych sprawach publicznych. Każda jednostka ma prawo dostępu do informacji publicznej. Czy wiesz, w jaki sposób uzyskać dostęp do informacji publicznej oraz co zrobić w razie odmowy dostępu do informacji?

3 marca 2023

Prawo gospodarcze

Kary umowne w umowie o zamówienia publiczne

Kara umowna może stanowić dla zamawiającego istotne zabezpieczenie terminowego i prawidłowego wykonania umowy. Czy wiesz, jak wyglądają kary umowne w umowie o zamówienia publiczne? Co należy wiedzieć o umowie w zamówieniach publicznych? Wyjaśniamy!

2 marca 2023

Prawo gospodarcze

Przeniesienie spółki z zagranicy do Polski - jak przebiega?

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki nie oznacza, że firma musi posiadać swoją siedzibę w Polsce. Natomiast taka spółka może dokonać przeniesienia siedziby do Polski. Przeczytaj w artykule, jak wygląda przeniesienie spółki do Polski!

2 marca 2023

Prawo gospodarcze

Zawieszenie postępowania cywilnego – kiedy nastąpi?

Kodeks postępowania cywilnego przewiduje przypadki w których następuje zawieszenie postępowania cywilnego. Są to przypadki obowiązkowe i fakultatywne. Przeczytaj w artykule na czym polega zawieszenie postępowania cywilnego oraz kiedy może mieć miejsce!

28 lutego 2023

Prawo gospodarcze

Odszkodowanie za lockdown - jak się ubiegać?

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa doprowadziły wiele firm do bankructwa. Czy przedsiębiorcy mogą żądać zapłaty odszkodowania za wprowadzony lockdown? Sprawdź, kto ma szanse otrzymać odszkodowanie za lockdown i jak można się o nie ubiegać!

27 lutego 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów