0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

Dokumenty do kredytu hipotecznego przy działalności gospodarczej

W przypadku przedsiębiorców zdolność kredytowa zależy między innymi od formy opodatkowania podatkiem dochodowym. Jakie dokumenty do kredytu hipotecznego są wymagane w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej? Sprawdź!

15 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca w ramach podziału majątku po rozwodzie

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca w większości państw jest ograniczone. Zakup gruntu wymaga zezwolenia, więc co w momencie gdy ziemia staje się własnością cudzoziemca poprzez podział majątku małżeńskiego? Sprawdź!

12 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Patronite – jak działać zgodnie z zasadami serwisu?

Patronite to platforma wspierająca twórców poprzez finansowanie projektów przez patronów. Aby działać na niej zgodnie z zasadami, należy spełniać określone warunki i unikać łamania regulaminu. Dowiedz się więcej o zasadach korzystania z Patronite!

11 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Brak badań lekarskich pracownika a niedopuszczenie go do pracy

Brak badań lekarskich pracownika, czy wydanie orzeczenia o istnieniu przeciwwskazań do podjęcia pracy na danym stanowisku są podstawą do niedopuszczenia go do pracy. Jakie jeszcze są możliwe skutki braku aktualnego orzeczenia lekarskiego? Sprawdź!

10 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Nakaz rozbiórki w czasie sprawy o zasiedzenie

Co w przypadku, gdy podmiot stawiający budynek nie legitymuje się tytułem własności działki, a uważa, że jest jej właścicielem w związku z zasiedzeniem? Czy w takim wypadku nakaz rozbiórki w czasie trwania sprawy o zasiedzenie ma moc? Sprawdź!

8 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Co zrobić, gdy zwrot podatku nie przyszedł?

Zwrot podatku może być dodatkowym zastrzykiem gotówki, ale tylko jeżeli rozliczenie podatkowe wygenerowało nadpłatę. Co jeśli jednak zwrot podatku nie dotrze do podatnika? Czy można w jakiś sposób odzyskać należne pieniądze? Przeczytaj!

4 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Handel w niedziele - kto nie podlega zakazowi handlu?

Stacje paliw, apteki, strefy wolnocłowe, placówki pocztowe - to tylko niektóre miejsca, w których handel w niedziele jest możliwy. Jakich jeszcze placówek nie dotyczy zakaz? Które dni w roku są z niego wyłączone? Przeczytaj i dowiedz się!

3 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Opóźnienia w opłatach OC i AC pojazdu – konsekwencje

W przeciwieństwie do polisy OC, ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe. Może się zdarzyć, że nastąpią opóźnienia w opłatach OC i AC. Jakie są wówczas konsekwencje? Czy samochód może zostać pozbawiony ubezpieczenia? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

1 lipca 2024

Prawo gospodarcze

Kapitał zakładowy - wszystko, co należy o nim wiedzieć

Pojęcie kapitału zakładowego odnosi się do trzech spółek prawa handlowego, mianowicie: spółki akcyjnej, spółki komandytowo-akcyjnej i spółki z o.o. Czym charakteryzuje się kapitał zakładowy poszczególnych spółek? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

28 czerwca 2024

Prawo gospodarcze

Umowa cesji – najważniejsze informacje o zobowiązaniu

Kodeks cywilny zawiera regulacje dotyczące wielu rodzajów umów, a wśród nich również takich jak np. umowa cesji. Czym się ona charakteryzuje, jakie są strony pomiędzy którymi jest zawierana i po co ją stosować? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

28 czerwca 2024

Prawo gospodarcze

Kantor internetowy - czy jego działalność jest regulowana?

Kantor internetowy znacząco różni się od kantoru stacjonarnego, bowiem ten drugi ma własną regulację ustawową, ograniczającą jego funkcjonowanie na rynku. Jak natomiast wygląda wymiana walut w kantorze internetowym? Przeczytaj i dowiedz się!

27 czerwca 2024

Prawo gospodarcze

Prezent i darowizna w świetle prawa podatkowego

Czy prezent i darowizna są w jakiś sposób rozgraniczone przez prawo podatkowe? Kiedy wystąpi obowiązek zgłoszenia otrzymanego prezentu i co się stanie, gdy nie zgłosimy prezentu do urzędu skarbowego? Przeczytaj artykuł i poznaj więcej szczegółów!

27 czerwca 2024

Prawo gospodarcze

Czym jest M&A, czyli transakcje w zakresie fuzji i przejęć?

M&A, czyli inaczej mergers and acquisitions to pojęcie dotyczące fuzji i przejęć. Dokładne wyjaśnienie tego pojęcia możemy znaleźć m. in. w Kodeksie spółek handlowych. Jakie informacje są tam przedstawione? Jakie są czynności poprzedzające M&A? Sprawdź!

26 czerwca 2024

Prawo gospodarcze

Kary UOKIK dla influencerów - najważniejsze informacje

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów coraz częściej nakłada kary na influencerów za nieprzestrzeganie prawa związanego z reklamą. Dowiedz się, jakie są najczęstsze kary UOKIK dla influencerów. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

24 czerwca 2024

Prawo gospodarcze

Pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego – najważniejsze informacje

Aby stanowić podstawę do egzekucji, tytuł wykonawczy musi mieć klauzulę wykonalności. Istnieje jednak przypadek, gdy występuje pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o klauzuli wykonalności!

21 czerwca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów