0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

Umowa agencyjna – na jakich warunkach pracują pośrednicy?

Umowy B2B zyskują coraz większą popularność, a na tej fali również umowa agencyjna. Dla firm korzystniejsze jest „zatrudnienie” agenta w celu rozszerzenia swoich usług. Sprawdź, kiedy może być zawarta umowa agencyjna oraz jaki ma ona charakter dla stron!

25 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Jak uzyskać świadectwo SK1 dla kierowcy w transporcie międzynarodowym?

Przyjęcie do pracy kierowcy będącego obywatelem Unii Europejskiej nie stanowi problemu, formalizm zaczyna się jednak przy zatrudnieniu obcokrajowca spoza wspólnoty. Jak zatem uzyskać dla niego świadectwo SK1? Jakie wymogi formalne należy spełnić? Sprawdź!

24 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Akt notarialny - kiedy może zostać unieważniony?

Dla pewnych czynności prawnych konieczna jest forma aktu notarialnego. W niektórych przypadkach ma miejsce sytuacja, gdy sporządzony akt notarialny zostaje uznany za nieważny. Przeczytaj w artykule, kiedy akt notarialny może zostać unieważniony!

22 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Restrukturyzacja a postępowania egzekucyjne

Restrukturyzacja jest narzędziem, które może uratować niejedną firmę przed bankructwem. Stanowi ona istotny wpływ na prowadzenie działalności ale nie tylko. W artykule przeanalizujemy, jaki związek ze sobą ma restrukturyzacja a postępowania egzekucyjne.

21 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Opłaty za rejestrację znaku towarowego - ile wynoszą?

Znak towarowy to oznaczenie usług lub towarów, które ma na celu wyróżnienie przedsiębiorstwa na tle innych firm, dlatego warto go chronić. Taka ochrona wiąże się jednak z kosztami. Czy wiesz, ile wynoszą opłaty za rejestrację znaku towarowego? Sprawdź!

21 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej a skutki podatkowe

Istnieją różne sposoby nabycia nieruchomości poza umową sprzedaży zawartą w formie aktu notarialnego. Jednym z nich jest nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej. Jak przebiega taki zakup oraz jakie rodzi skutki podatkowe? Odpowiadamy w artykule!

16 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Czy pozwy banków przeciwko frankowiczom są zasadne?

Uzyskałeś unieważnienie kredytu frankowego? Jak postąpić, gdy bank wystosuje pozew o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału i waloryzację wypłaconego kapitału są zasadne? Sprawdź, czy tego rodzaju pozwy banków przeciwko frankowiczom są zasadne!

15 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Zawiadomienie o nabyciu nieruchomości - do kiedy należy złożyć?

Po nabyciu nieruchomości kupujący powinien dokonać pewnych formalności. Jedną z nich jest zawiadomienie o nabyciu nieruchomości. Czy wiesz, jakich czynności i w jakim terminie powinien dokonać kupujący po podpisaniu aktu notarialnego? Sprawdź w artykule!

15 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Zwrot opłaty sądowej - kiedy można się o niego starać?

W niektórych sytuacjach wnioski rejestracyjne zostają zwracane przez sądy rejestrowe. Zwrot opłaconego, choć wadliwego wniosku o wpis do KRS nie powoduje automatycznego zwrotu uiszczonej opłaty sądowej. Jak ubiegać się o zwrot opłaty sądowej? Wyjaśniamy!

14 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Licencja dla legalnych zakładów bukmacherskich

Zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą hazardową, w legalny sposób w naszym kraju mogą działać jedynie bukmacherzy, którzy otrzymają od ministra finansów licencję na organizowanie zakładów. Sprawdź jakie to warunki

10 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Hipoteka przymusowa łączna a jej zastosowanie

Hipoteka jest jednym z lepiej poznanych ograniczonych praw rzeczowych w Polsce. Warto jednak mieć na uwadze, że hipoteka może występować w różnych formach. Na czym polega hipoteka przymusowa łączna? Kiedy ma ona zastosowanie? Odpowiadamy w artykule!

10 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji a status prawny

Czym charakteryzuje się spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji? Jaki jest jej status prawny? Przez jaki czas spółka może pozostać w organizacji? Czy może prowadzić działalność gospodarczą? Sprawdź, jak wygląda umowa spółki w organizacji!

10 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Do czego służy oraz czym jest informacja starosty?

Czy wiesz, kiedy potrzebna jest informacja starosty? Ile czeka się na informację starosty i jak ją uzyskać? Kto wydaje ten dokument? Czy złożenie wniosku o uzyskanie informacji starosty jest płatne? Przeczytaj najważniejsze informacje w artykule!

9 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Koszty prowadzenia sprawy frankowej przeciwko bankowi

Posiadasz kredyt we frankach i rozważasz pozew przeciwko bankowi? Masz wątpliwości, ile wynoszą koszty sądowe oraz koszty obsługi prawnej w związku z procesem? Przedstawiamy, co składa się na koszty prowadzenia sprawy frankowej przeciwko bankowi!

8 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Spółka jawna - poznaj jej wady i zalety!

Czy spółka jawna wymaga od wspólników wnoszenia kapitału zakładowego? Czy wspólnicy spółki jawnej odpowiadają za zobowiązania spółki swoim majątkiem? Czy spółka jawna podlega wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego? Poznaj wady i zalety spółki jawnej!

7 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów