Kasy rejestrujące

Kasy rejestrujące

Obowiązek integracji terminala płatniczego z kasą fiskalną online

Obowiązek integracji terminala płatniczego z kasą rejestrującą online został odroczony. Czy integracja kasy fiskalnej online z terminalem płatniczym będzie obligatoryjna? Kogo będzie obowiązywać? O tym przeczytasz w naszym artykule!

22 września 2022

Kasy rejestrujące

Płatność kartą płatniczą a zwolnienie z kasy fiskalnej

Przedsiębiorco, przyjmujesz od kontrahentów płatności kartą? Czy wiesz, jakie formy płatności obligują przedsiębiorców do posiadania kasy fiskalnej a jakie nie? Sprawdź czy płatność kartą płatniczą, uprawnia do zwolnienia z kasy. Przeczytaj i sprawdź!

16 września 2022

Kasy rejestrujące

Zniszczenie paragonu po wystawieniu faktury - jak sobie poradzić?

Czy istnieją sytuacje, w których możliwe jest zniszczenie paragonu po wystawieniu faktury przez przedsiębiorcę? Czy konieczne jest dołączenie paragonu w przypadku wystawienia faktury elektronicznej do sprzedaży zrejestrowanej przy zastosowaniu kasy?

16 września 2022

Kasy rejestrujące

Ulga na zakup kasy fiskalnej przy spóźnieniu z fiskalizacją

Czy wiesz, jakie są terminy w jakich konieczne jest zainstalowanie urządzenia fiskalnego dla dokumentowania sprzedaży na rzecz osób prywatnych i rolników ryczałtowych. Czy podatnikom przysługuje ulga na zakup kasy fiskalnej przy spóźnieniu z fiskalizacją?

5 września 2022

Kasy rejestrujące

Czy możliwa jest ewidencja na kasie przy sprzedaży dla firm?

Pewne grupy przedsiębiorców mają obowiązek ewidencjonować sprzedaż na kasie fiskalnej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności. Czy dozwolona jest jednak ewidencja na kasie przy sprzedaży dla firm? Na pytanie odpowiadamy w artykule!

1 września 2022

Kasy rejestrujące

Sprzedaż przez Internet a kasa fiskalna - kiedy jest wymagana?

Sprzedaż przez internet czyli bez kontaktu z klientem staje się coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorców. Dowiedz się, jak w takiej sytuacji należy dostarczyć paragon? Czy w ogóle istnieje taki obowiązek? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

11 sierpnia 2022

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna w 2022 roku - kto musi ją stosować?

Kasa fiskalna służy do ewidencji sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności. Czy wiesz kto obowiązkowo będzie musiał zakupić kasę fiskalną? Dowiedz się, kogo obowiązuje kasa rejestrująca, a kto ma prawo skorzystać ze zwolnienia!

4 sierpnia 2022

Kasy rejestrujące

Limit obrotów na kasę fiskalną - zasady ustalania

Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy spoczywa na podatnikach, którzy dokonują sprzedaży na rzecz osób prywatnych oraz rolników ryczałtowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaki jest limit obrotów na kasę fiskalną i jak do ustalić!

1 sierpnia 2022

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna w myjni automatycznej – czy jest konieczna?

Kasy rejestrujące stały się koniecznością dla wielu przedsiębiorców sprzedających towary oraz usługi dla osób prywatnych. Podatnicy mają czasem wątpliwość czy aby zawsze jest wymagana. Sprawdzamy, czy kasa fiskalna w myjni automatycznej to obowiązek!

20 lipca 2022

Kasy rejestrujące

Rejestrowanie zaliczek na kasie fiskalnej

Każdy czynny podatnik VAT wie, że z otrzymaniem zaliczki wiąże się konieczność odpowiedniego udokumentowania zdarzenia. Co zrobić w sytuacji, kiedy przedpłaty dokonała osoba fizyczna? Jak wygląda rejestrowanie zaliczek na kasie fiskalnej? Przeczytaj!

15 lipca 2022

Kasy rejestrujące

Nievatowiec a ewidencja zaliczki na kasie fiskalnej

Czy obowiązek ewidencjonowania zaliczek w równym stopniu dotyczy podatników czynnych oraz zwolnionych z VAT? Jak wygląda ewidencja zaliczki na kasie fiskalnej u nievatowca? Czy jest obowiązkowa? Przeczytaj i dowiedz się więcej o zaliczkach na kasie!

13 lipca 2022

Kasy rejestrujące

Jak wystawić fakturę do paragonu przy ewidencji sprzedaży na kasie?

Przedsiębiorca, który dokonuje sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności zobowiązany jest na życzenie klienta wystawić fakturę. Jak wystawić fakturę do paragonu zaewidencjonowanego na kasie fiskalnej? Odpowiadamy w artykule!

7 lipca 2022

Kasy rejestrujące

Sprzedaż z pominięciem kasy - jakie konsekwencje?

Każda sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych powinna być zarejestrowana na kasie fiskalnej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie konsekwencje niesie za sobą sprzedaż z pominięciem kasy!

27 czerwca 2022

Kasy rejestrujące

Co zrobić, gdy została wystawiona faktura do paragonu wystawionego bez NIP?

Zgodnie z przepisami, które obowiązują od początku tego roku, sprzedawca może wystawić fakturę do paragonu na rzecz innego podmiotu gdy na paragonie widnieje NIP nabywcy. Co zrobić, gdy została wystawiona faktura do paragonu wystawionego bez NIP nabywcy?

24 czerwca 2022

Kasy rejestrujące

Kasy fiskalne online - ostateczny termin wdrożenia

Obowiązek rejestrowania sprzedaży na kasach fiskalnych wynika wprost z ustawy o VAT oraz rozporządzeń uzupełniających. Zapowiadane są jednak zmiany przepisów wprowadzające kasy fiskalne online. Kiedy zmiany zostaną wdrożone i kogo będą obowiązywać?

17 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów