Kasy rejestrujące

Kasy rejestrujące

Obowiązek posiadania terminalu płatniczego - od kiedy?

Płatności bezgotówkowe stają się coraz bardziej popularne. Wraz z Polskim Ładem wprowadzono obowiązek posiadania terminalu płatniczego. Na co muszą się przygotować przedsiębiorcy w związku ze zmianami? Czy są wyjątki od przepisu? Wyjaśniamy w artykule!

26 maja 2022

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna w myjni automatycznej – czy jest konieczna?

Kasy rejestrujące stały się koniecznością dla wielu przedsiębiorców sprzedających towary oraz usługi dla osób prywatnych. Podatnicy mają czasem wątpliwość czy aby zawsze jest wymagana. Sprawdzamy, czy kasa fiskalna w myjni automatycznej to obowiązek!

26 maja 2022

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna dla prawników - czy jest obowiązkowa?

Czy kasa fiskalna dla prawników świadczących usługi prawnicze jest obowiązkowa i nie można korzystać ze zwolnienia?

20 maja 2022

Kasy rejestrujące

Zgłoszenie kasy fiskalnej i fiskalizacja

Zgłoszenie kasy fiskalnej i fiskalizacja jest obowiązkiem, jaki nakładają na przedsiębiorcę przepisy rozporządzenia dotyczącego kas rejestrujących. Czy dotyczy to również kas online? Jakie kroki powinien podjąć przedsiębiorca przy zakupie kasy?

18 maja 2022

Kasy rejestrujące

Sprzedaż sezonowa a ewidencja na kasie fiskalnej

Podatnicy, którzy prowadzą swoją działalność w okresie wakacyjnym, czyli prowadzą tzw. sprzedaż sezonową, mają taki sam obowiązek ewidencji sprzedaży na kasie fiskalnej, co pozostali. Sprawdź, kiedy sprzedaż sezonowa może być zwolniona z kasy fiskalnej!

17 maja 2022

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna po zamknięciu działalności - o czym należy pamiętać?

Przedsiębiorca, który użytkował w firmie kasę rejestrującą podczas likwidacji działalności gospodarczej musi dopełnić licznych formalności z nią związanych. Sprawdź, jak powinna zostać zlikwidowana kasa fiskalna po zamknięciu działalności gospodarczej!

16 maja 2022

Kasy rejestrujące

Faktury wystawione przy użyciu kasy fiskalnej w pliku JPK_V7

Sprzedaż dla osób prywatnych co do zasady powinna być rejestrowana na kasie fiskalnej. Potwierdzeniem takiej transakcji jest paragon fiskalny. Sprawdź, jak wyglądają faktury wystawione przy użyciu kasy fiskalnej oraz paragony do faktury w pliku JPK_V7!

12 maja 2022

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna na ryczałcie - kiedy przedsiębiorca musi dokonać zakupu?

Ostatnio popularną formą rozliczania się jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Przy wyborze tej formy jest konieczność prowadzenia ewidencji sprzedaży. Wyjaśniamy, czy kasa fiskalna na ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych jest konieczna!

11 maja 2022

Kasy rejestrujące

Sprzedaż firmowych samochodów a kasa fiskalna

Sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych należy dokumentować na kasie fiskalnej. Sprawdź, czy sprzedaż firmowych samochodów na rzecz tej grupy odbiorców również należy zewidencjonować na kasie!

10 maja 2022

Kasy rejestrujące

Raporty z kasy fiskalnej online - które należy drukować?

W związku z tym, że podatnicy korzystają obecnie nie tylko z tradycyjnych kas z papierowym wydrukiem, niejasne stało się czy raporty z kasy fiskalnej online zawsze muszą być drukowane. Które raporty należy drukować, a których nie? Odpowiadamy w artykule!

10 maja 2022

Kasy rejestrujące

Zwolnienie z kasy sklepu zoologicznego - czy jest możliwe?

Kasa fiskalna służy ewidencjonowaniu sprzedaży dla osób prywatnych. Obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest dla wybranych branży. Sprawdź, czy możliwe jest zwolnienie z kasy sklepu zoologicznego. Omawiamy rozliczenie sprzedaży zwierząt z własnej hodowli.

6 maja 2022

Kasy rejestrujące

Zniszczenie paragonu fiskalnego a faktura elektroniczna

Przedsiębiorcy coraz częściej dokumentują sprzedaż wystawiając fakturę w formie elektronicznej . Czy możliwe jest zniszczenie paragonu fiskalnego jeśli transakcja udokumentowana jest fakturą elektroniczną? Kiedy paragon jest zbędny? Odpowiadamy!

4 maja 2022

Kasy rejestrujące

Anulowanie paragonu błędnie wystawionego na kasie fiskalnej

W przypadku konieczności rejestracji sprzedaży na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych na kasie fiskalnej może dojść do pomyłki. Czy wiesz, jak przebiega anulowanie paragonu błędnie wystawionego na kasie fiskalnej? Sprawdź w naszym artykule!

2 maja 2022

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna w indywidualnej praktyce lekarskiej - czy jest konieczna?

Jednym z kluczowych kryteriów decydujących o konieczności stosowania kas rejestrujących jest status nabywcy świadczeń. Czy ta sama reguła dotyczy lekarzy? Z artykułu dowiesz się, kiedy kasa fiskalna w indywidualnej praktyce lekarskiej jest obowiązkowa.

26 kwietnia 2022

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna dla stolarza - czy jest obowiązkowa?

Wielu podatników ma obowiązek rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Istnieje jednak możliwość skorzystania ze zwolnienia z tego obowiązku. Czy kasa fiskalna dla stolarza jest obowiązkowa? Przeczytaj artykuł i sprawdź informację na ten temat.

19 kwietnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów