0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kasy rejestrujące

Kasy rejestrujące

Ewidencjonowanie sprzedaży przy zwolnieniu z kasy fiskalnej

Przedsiębiorca korzystający ze zwolnienia z kasy fiskalnej, nie pozostaje zwolniony z obowiązku dokumentowania przychodów. W artykule przedstawiamy, jak wygląda ewidencjonowanie sprzedaży przy zwolnieniu z kasy fiskalnej i jak wykazać ją w JPK_V7!

26 lutego 2024

Kasy rejestrujące

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej w działalności gospodarczej

Kasa fiskalna w działalności staje się coraz bardziej powszechna. Zwolnienia z posiadania kas rejestrujących są stopniowo odbierane kolejnym grupom przedsiębiorców. Kogo dotyczy obowiązek posiadania kasy fiskalnej, a kto może korzystać ze zwolnienia?

19 lutego 2024

Kasy rejestrujące

Faktury z kasy fiskalnej a Krajowy System e-Faktur

Wprowadzenie obowiązkowego systemu KSeF zrewolucjonizuje obszar wystawiania faktur. Dowiedz się, jak planowane zmiany w zakresie fakturowania wpłyną na faktury do paragonów i faktury z kasy fiskalnej oraz czy takie faktury będzie można wystawić w KSeF!

5 lutego 2024

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna w działalności nierejestrowanej w 2024 roku - czy jest obowiązkowa?

W ramach ułatwienia prowadzenia przedsiębiorstwa, gdy sprzedaż następuje w niewielkim wymiarze istnieje możliwość prowadzenia działalności nierejestrowanej. Sprawdź, czy kasa fiskalna w działalności nierejestrowanej jest obowiązkowa w 2024 roku!

24 stycznia 2024

Kasy rejestrujące

Kiedy sprzedawca nie wydaje paragonu nabywcy?

Dowiedz się, czy może wystąpić sytuacja w której sprzedawca nie wydaje paragonu nabywcy a w zamian za to wystawia fakturę sprzedaży? Sprawdź, kiedy przedsiębiorca jest zobowiązany do wydania paragonu i jednoczesnego wystawienia faktury!

18 stycznia 2024

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna w 2024 roku dla kogo?

Czy wiesz, dla kogo kasa fiskalna jest obowiązkowa w 2024 roku? Sprawdź, w jakich przypadkach możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia z kasy fiskalnej, a sprzedaż których towarów i usług powoduje bezwzględny obowiązek nabicia sprzedaży na kasie fiskalnej!

11 stycznia 2024

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna w 2024 roku - kto musi ją stosować?

Kasa fiskalna służy do ewidencji sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności. Czy wiesz, kto obowiązkowo będzie musiał zakupić kasę fiskalną? Dowiedz się, kogo obowiązuje kasa rejestrująca, a kto ma prawo skorzystać ze zwolnienia!

9 stycznia 2024

Kasy rejestrujące

Kiedy sprzedawca nie musi wystawiać paragonu fiskalnego?

Sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej wiąże się z obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej, jednak od tej reguły obowiązują pewne wyjątki. Czy wiesz, kiedy sprzedawca nie musi wystawiać paragonu fiskalnego? Wyjaśniamy!

2 stycznia 2024

Kasy rejestrujące

Wysyłanie paragonów mailem a kasa fiskalna online

Zobowiązanie wystawiania paragonów dotyczy wszystkich przedsiębiorców dokonujących sprzedaży na rzecz konsumentów. Co więcej, coraz więcej branż ma obowiązek powiadania kas online. Kasy fiskalne online a wysyłanie paragonów mailem - dowiedz się więcej!

13 grudnia 2023

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna dla rolnika ryczałtowego - kiedy jest obowiązkowa?

Rolnik będący podatnikiem posiada szczególny status na gruncie podatku VAT, co można zauważyć w zakresie zwolnienia z niektórych obowiązków ewidencyjnych. Pojawia się więc pytanie kiedy obowiązkowa jest kasa fiskalna dla rolnika ryczałtowego? Sprawdź!

6 grudnia 2023

Kasy rejestrujące

E-paragony - czy istnieje obowiązek wystawiania?

E-paragony przynoszą wiele korzyści dla przedsiębiorców i konsumentów. Wydawanie paragonów w formie elektronicznej zamiast papierowej wpływa zarówno na ograniczenie kosztów, jak i zwiększa korzyści dla środowiska. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

4 grudnia 2023

Kasy rejestrujące

Sprzedaż usług parkingowych a kasa fiskalna

Co do zasady sprzedaż usług parkingowych na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności musi zostać ewidencjonowana na kasie fiskalnej. Jednak możliwe są aż trzy różne przypadki, w których takie usługi mogą skorzystać ze zwolnienia z kasy. Sprawdź!

28 listopada 2023

Kasy rejestrujące

RO czyli jak oznaczać raport fiskalny w pliku JPK V7!

Czy wiesz, jak należy oznaczać raport fiskalny w JPK V7? Przeczytaj i dowiedz się, jakie obowiązki jako czynny podatnik VAT masz w przypadku ewidencjonowania sprzedaży paragonowej nabitej na kasie fiskalnej w części ewidencyjnej pliku JPK_V7!

27 listopada 2023

Kasy rejestrujące

Ewidencja napiwków na kasie fiskalnej - czy jest obowiązkowa?

Prowadzisz sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej? Otrzymujesz napiwki bądź pracownicy? Czy potrafisz je prawidłowo ewidencjonować? Dowiedz się z naszego artykułu, czy ewidencja napiwków na kasie fiskalnej jest obowiązkowa czy dobrowolna!

27 listopada 2023

Kasy rejestrujące

Sprzedaż przez Internet a kasa fiskalna - kiedy jest wymagana?

Sprzedaż przez internet czyli bez kontaktu z klientem staje się coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorców. Dowiedz się, jak w takiej sytuacji należy dostarczyć paragon? Czy w ogóle istnieje taki obowiązek? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

10 listopada 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów