0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kasy rejestrujące

Kasy rejestrujące

Przekształcenie w spółkę z o.o. a kasa fiskalna

Spółka z.o.o. może okazać się atrakcyjną formą prowadzenia działalności gospodarczej, stąd przedsiębiorcy często decydują się na przekształcenie jednoosobowej działalności w tą właśnie spółkę. Jak przekształcenie w spółkę z o.o. wpłynie na kasę fiskalną?

27 stycznia 2023

Kasy rejestrujące

Sprzedaż przez Internet a kasa fiskalna - kiedy jest wymagana?

Sprzedaż przez internet czyli bez kontaktu z klientem staje się coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorców. Dowiedz się, jak w takiej sytuacji należy dostarczyć paragon? Czy w ogóle istnieje taki obowiązek? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

26 stycznia 2023

Kasy rejestrujące

Zwolnienie z kasy fiskalnej - kogo nie obejmuje w 2023 roku?

Zmiany w prawie objęły również kasy fiskalne. Czy wiesz, komu przysługuje zwolnienie z kasy fiskalnej w roku 2023 oraz jakie czynności nie mogą być nim objęte oraz na jakich zasadach jest ono przyznawane? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

25 stycznia 2023

Kasy rejestrujące

Kasy fiskalne online - czym różnią się od kas wirtualnych?

Przedsiębiorcy, którzy dokonują sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej powinni ewidencjonować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej. Sprawdź, czym różnią się kasy fiskalne online od kas wirtualnych i kto powinien je mieć!

25 stycznia 2023

Kasy rejestrujące

Zwolnienie z kasy fiskalnej na podstawie struktury obrotu

Czy sprzedaż na rzecz osób fizycznych zawsze musi być ewidencjonowana na kasie? Komu przysługuje zwolnienie z kasy fiskalnej ze względu na limit obrotów? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak ewidencjonować sprzedaż w przypadku zwolnienia podmiotowego.

24 stycznia 2023

Kasy rejestrujące

Brak kasy fiskalnej - jakie grożą konsekwencje?

Podatnicy, którzy dokonują sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej zobowiązani są do ewidencjonowania takiej sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej. Przeczytaj, jakie mogą grozić konsekwencje za brak kasy fiskalnej!

23 stycznia 2023

Kasy rejestrujące

Zwolnienie z kasy fiskalnej - komu przysługuje?

Sprzedaż na rzecz osób fizycznych oraz rolników ryczałtowych powinna zostać zewidencjonowana na kasie fiskalnej, Jednak w niektórych przepadkach możliwe jest zwolnienie z kasy fiskalnej. Sprawdź, kto może skorzystać z tego rodzaju zwolnienia!

20 stycznia 2023

Kasy rejestrujące

Zwrot towaru bez paragonu - czy sprzedawca może przyjąć?

Klienci mają prawo do reklamacji jaki również do zwrotu towaru. Czy możliwy jest zwrot towaru bez paragonu? Czy sprzedawca w takim wypadku może dokonać korekty sprzedaży? Co powinien zawierać protokół zwrotu towarów? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

19 stycznia 2023

Kasy rejestrujące

Opłaty lokalne - czy należy ewidencjonować na kasie fiskalnej?

Rada danej gminy może zarządzić pobór opłat lokalnych. Do takich opłat należą m.in. opłaty miejscowe, czy opłaty uzdrowiskowe. Czy przedsiębiorca ma obowiązek ewidencjonować pobierane od osób fizycznych opłaty lokalne za pomocą kasy rejestrującej?

2 stycznia 2023

Kasy rejestrujące

Sprzedaż e-booków a kasa fiskalna - kiedy konieczna?

Obowiązek zainstalowania kasy fiskalnej zależy od formy transakcji i sposobu dokonania zapłaty, ale także od rodzaju towaru. Czy sprzedaż e-booków również jest nim objęta? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź!

8 listopada 2022

Kasy rejestrujące

Wycofanie kasy fiskalnej z działalności gospodarczej a obowiązki formalne

Jakie są wymagane czynności po zakończeniu pracy z kasą rejestrującą? Co podatnik powinien zrobić w związku z wycofaniem kasy? Sprawdź, jakie obowiązki formalne musi wypełnić przedsiębiorca, jeśli ma miejsce wycofanie kasy fiskalnej z działalności!

28 października 2022

Kasy rejestrujące

Czy kasa fiskalna dla cateringu dietetycznego jest obowiązkowa?

Czy wiesz, kto ma obowiązek ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej? Czy świadcząc usługi cateringowe możesz skorzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej? Sprawdź, czy kasa fiskalna dla cateringu dietetycznego jest obowiązkowa!

27 października 2022

Kasy rejestrujące

Gabinet masażu a kasa fiskalna - czy można skorzystać ze zwolnienia?

Czy świadcząc usługi masażu obowiązkowe jest posiadanie kasy fiskalnej? Kiedy i do jakiej kwoty można zastosować zwolnienie z kasy fiskalnej? Gabinet masażu a kasa fiskalna - czy możliwe jest zastosowanie zwolnienia podmiotowego? Wyjaśniamy!

26 października 2022

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna przy sprzedaży na targu a obowiązek jej posiadania

Czy kasa fiskalna przy sprzedaży na targu jest obowiązkowa? Jak rejestrować sprzedaż dokonywaną na targu? Do jakiej kwoty przysługuje zwolnienie z kasy? Kto ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej pomimo nieprzekroczenia limitu? Odpowiadamy w artykule

25 października 2022

Kasy rejestrujące

E-paragon - czym jest oraz kiedy można go wystawić?

Kiedy można wystawiać e-paragony? Czy e-paragon może zastąpić paragon fiskalny w postaci papierowej? Które kasy fiskalne dają możliwość stosowania e-paragonów? Kto jest uprawniony do korzystania z kasy wirtualnej? Czy e-paragon należy drukować? Sprawdź!

21 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów