0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kasy rejestrujące

Kasy rejestrujące

Kiedy drukować raporty fiskalne z kasy rejestrującej a Slim VAT 3

Zgodnie z założeniami od 1 lipca 2023 roku będzie obowiązywać trzecia odsłona pakietu uproszczeń Slim VAT. Slim VAT 3 wprowadzi zmiany w zakresie drukowania dokumentów kasowych? Czy zmiany obejmą raporty fiskalne z kasy? Odpowiadamy w artykule!

2 czerwca 2023

Kasy rejestrujące

Rejestrowanie zaliczek na kasie fiskalnej

Każdy czynny podatnik VAT wie, że z otrzymaniem zaliczki wiąże się konieczność odpowiedniego udokumentowania zdarzenia. Co zrobić w sytuacji, kiedy przedpłaty dokonała osoba fizyczna? Jak wygląda rejestrowanie zaliczek na kasie fiskalnej? Przeczytaj!

1 czerwca 2023

Kasy rejestrujące

Płatność kartą płatniczą a zwolnienie z kasy fiskalnej

Przedsiębiorco, przyjmujesz od kontrahentów płatności kartą? Czy wiesz, jakie formy płatności obligują przedsiębiorców do posiadania kasy fiskalnej a jakie nie? Sprawdź czy płatność kartą płatniczą, uprawnia do zwolnienia z kasy. Przeczytaj i sprawdź!

30 maja 2023

Kasy rejestrujące

Odliczenie opłat licencyjnych za korzystanie z kasy wirtualnej

Zastanawiasz się, czy możliwe jest odliczenie opłat licencyjnych za korzystanie z kasy wirtualnej? W artykule przedstawiamy, czym jest kasa wirtualna i komu przysługuje ulga na jej zakup oraz ile wynosi kwota możliwego odliczenia. Przeczytaj i sprawdź!

30 maja 2023

Kasy rejestrujące

Sprzedaż firmowych samochodów a kasa fiskalna

Sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych należy dokumentować na kasie fiskalnej. Sprawdź, czy sprzedaż firmowych samochodów na rzecz tej grupy odbiorców również należy zewidencjonować na kasie!

29 maja 2023

Kasy rejestrujące

Płatności BLIK a korzystanie ze zwolnienia z kasy fiskalnej!

Płatności elektroniczne to transakcje bezgotówkowe służące do regulowania należności. W niektórych przypadkach możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia z obowiązku posiadania kas. Czy przyjmowanie płatności BLIK uzasadnia korzystanie ze zwolnienia?

17 maja 2023

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna - ewidencja zwrotów towarów

Dokonując sprzedaży towarów handlowych niejednokrotnie sprzedawcy otrzymują ich zwroty i reklamacje. Czy kasa fiskalna ujmuje bezpośrednio zwroty? Jak wówczas dokonać prawidłowej ewidencji takich zdarzeń gospodarczych? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

15 maja 2023

Kasy rejestrujące

Łączenie zwolnienia z kasy fiskalnej podmiotowego i przedmiotowego

Prowadząc sprzedaż na rzecz osób prywatnych można uniknąć posiadania kasy fiskalnej. Niektórzy podatnicy mogą korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej przedmiotowego lub podmiotowego. Możliwe jest również łącznie obu tych zwolnień. Sprawdź!

10 maja 2023

Kasy rejestrujące

Przekroczenie limitu sprzedaży a rejestracja kasy fiskalnej

Podatnicy mogą skorzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej ze względu na limit 20 tys. zł dla dokonywanej przez siebie sprzedaży. Przy czym należy mieć na uwadze, że przekroczenie limitu sprzedaży powoduje wejście na kasę. Sprawdź, kiedy należy ją zakupić!

9 maja 2023

Kasy rejestrujące

Sprzedaż sezonowa a ewidencja na kasie fiskalnej

Podatnicy, którzy prowadzą swoją działalność w okresie wakacyjnym, czyli prowadzą tzw. sprzedaż sezonową, mają taki sam obowiązek ewidencji sprzedaży na kasie fiskalnej, co pozostali. Sprawdź, kiedy sprzedaż sezonowa może być zwolniona z kasy fiskalnej!

26 kwietnia 2023

Kasy rejestrujące

Zwrot towaru a ewidencja sprzedaży na kasie fiskalnej

W jaki sposób i w jakim dniu powinnam zaewidencjonować zwrot towaru przy sprzedaży nabijanej na kasie fiskalnej?

25 kwietnia 2023

Kasy rejestrujące

Sprzedaż stacjonarna i wysyłkowa a kasa fiskalna

Przedsiębiorców prowadzących działalność w trybie stacjonarnym dręczy pytanie, czy sprzedaż stacjonarna i wysyłkowa wymagają posiadania kasy fiskalnej? Czy w odniesieniu do sprzedaży wysyłkowej kasa fiskalna jest wymagana? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

24 kwietnia 2023

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna - kto ma obowiązek jej posiadania?

Zmieniające się przepisy zawężają działy, w których możliwe jest stosowanie zwolnienia z kasy fiskalnej. Kto jest zobowiązany do zamontowania kasy fiskalnej w działalność? Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy w działalności wymagana jest kasa fiskalna!

21 kwietnia 2023

Kasy rejestrujące

Sprzedaż z pominięciem kasy - jakie konsekwencje?

Każda sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych powinna być zarejestrowana na kasie fiskalnej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie konsekwencje niesie za sobą sprzedaż z pominięciem kasy!

21 kwietnia 2023

Kasy rejestrujące

Ulga na zakup kasy fiskalnej przy spóźnieniu z fiskalizacją

Czy wiesz, jakie są terminy w jakich konieczne jest zainstalowanie urządzenia fiskalnego dla dokumentowania sprzedaży na rzecz osób prywatnych i rolników ryczałtowych. Czy podatnikom przysługuje ulga na zakup kasy fiskalnej przy spóźnieniu z fiskalizacją?

20 kwietnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów