0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Najczęściej czytane

Artykuły:

Darowizna w najbliższej rodzinie w 2024 roku - czy należy ją opodatkować?

Nieodpłatne przekazanie składnika majątku na rzecz spokrewnionej osoby to darowizna w najbliższej rodzinie. Darowizna podlega podatkowi od spadków i darowizn. Sprawdź czy darowizna w rodzinie jest zwolniona z podatku i ile wynoszą kwoty wolne w 2024 roku?

13 grudnia 2023

Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2024 roku?

Darowizna otrzymana od najbliższych członków rodziny podlega pod zwolnienie z podatku na podstawie przepisów ustawy o podatku od spadków i darowizn. Dowiedz się, jakie obowiązki formalne wobec urzędu skarbowego rodzi otrzymana darowizna od rodziców!

17 kwietnia 2024

Jak wygląda wyliczenie składki zdrowotnej u ryczałtowca?

Wysokość składki zdrowotnej u przedsiębiorcy, który jako formę opodatkowania wybrał ryczałt od przychodów ewidencjonowanych zależy od osiągniętych przychodów. Czy wyliczenie składki zdrowotnej u ryczałtowca jest skomplikowane? Przekonaj się!

15 kwietnia 2024

Czym jest i komu należy się dodatek pielęgnacyjny w 2024?

O dodatek pielęgnacyjny mogą starać się osoby uprawnione do emerytury lub renty. Jakie warunki należy spełnić, aby go otrzymać? Ile wynosi dodatek pielęgnacyjny i gdzie złożyć odpowiedni wniosek? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

3 kwietnia 2024

Okres wypowiedzenia umowy o pracę - ustalenie jego daty początkowej i końcowej

Okres wypowiedzenia umowy o pracę jest szczegółowo wyznaczony w przepisach prawa pracy. Poprawne ustalenie daty upływu okresu wypowiedzenia ma duże znaczenie. Przeczytaj, od czego zależy jego długość i jak ustalić dzień jego rozpoczęcia i zakończenia.

17 kwietnia 2024

Umowa zlecenie w 2024 r. jako częsta forma zatrudnienia - podstawowe informacje

Umowa zlecenie - jakie elementy powinna zawierać? Jakie składki są naliczane z tytułu tego typu umów? Czy pobierana jest zaliczka na podatek dochodowy? Ile wynosi stawka godzinowa na umowie zlecenie? Przeczytaj i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

7 lutego 2024

Dotacje z urzędu pracy na podjęcie działalności gospodarczej w 2024 roku

Planujesz założyć własną działalność gospodarczą? Sprawdź, jakie dotacje z urzędu pracy możesz otrzymać! Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dotację? Jak wygląda procedura otrzymania dotacji? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

22 stycznia 2024

Wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski 2024 r. - darmowy wzór z omówieniem

Wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski należy przekazać pracodawcy. Jakie najważniejsze informacje należy w nim zawrzeć? Ile wynosi urlop macierzyński? Poznaj odpowiedź na ten temat i pobierz wzór takiego dokumentu w dwóch formatach: PDF i DOCX!

5 stycznia 2024

Wyczerpanie 182 dni okresu zasiłkowego a prawo do chorobowego w 2024

Pracownik przebywa przez długi okres na chorobowym i po półrocznej nieobecności w dalszym ciągu przekazuje zwolnienia lekarskie? Czy wyczerpanie 182 dni okresu zasiłkowego oznacza brak prawa do świadczeń z ZUS? Szczegóły w artykule!

15 stycznia 2024

Ile wynosi minimalna stawka godzinowa na umowie zlecenie w 2024 roku?

Kilka lat temu zaczęły obowiązywać przepisy, które wprowadziły w życie obowiązkową minimalną stawkę godzinową. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kogo obejmuje minimalna stawka godzinowa na umowie zlecenie. Sprawdź kwoty na 2024 rok!

7 lutego 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów