0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Najczęściej czytane

Artykuły:

PIT-2 - czym jest i kto powinien go złożyć?

Oświadczenie PIT-2 od 1 stycznia 2023 r. diametralnie zmienił swoją funkcję. Od tego roku na tym dokumencie podatnik składa wszystkie oświadczenia i wnioski, które wpływają za sposób wyliczenia zaliczki na podatek. Przeczytaj co się zmieniło!

10 stycznia 2023

Nowy wzór PIT-2 (9) do pobrania z instrukcją wypełnienia

Od 1 stycznia2023 r zacznie obowiązywać nowy wzór PIT-2 (9). Formularz ten został znacząco rozbudowany, a jego wypełnienie może sprawia wiele problemów. Pobierz darmowy wzór PIT-2 i sprawdź dokładną instrukcję wypełnienia formularza!

30 listopada 2022

Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku?

Darowizna otrzymana od najbliższych członków rodziny podlega pod zwolnienie z podatku na podstawie przepisów ustawy o podatku od spadków i darowizn. Dowiedz się, jakie obowiązki formalne wobec urzędu skarbowego rodzi otrzymana darowizna od rodziców.

11 stycznia 2023

Jak wypełnić PIT-11 za 2022 rok?

W jaki sposób uzupełnić wersję informacji PIT-11 (29)? W których polach należy wpisać dochody pracowników do 26. roku życia, którzy nie korzystali z ulgi dla młodych? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. Przeczytaj instrukcję!

15 grudnia 2022

Minimalna stawka godzinowa na umowie zlecenie w 2023 roku

Kilka lat temu wprowadzono minimalną stawkę godzinową dla pracowników na umowie zlecenie. Od nowego roku ulegnie ona waloryzacji. Ile wyniesie minimalna stawka godzinowa w 2023 roku? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

12 grudnia 2022

Jak wyliczać wynagrodzenie chorobowe?

Każdemu pracownikowi za okres niezdolności do pracy przysługuje wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek chorobowy. Przez jaki okres i według jakich zasad wyliczane jest wynagrodzenie za czas choroby? Przeczytaj artykuł i przekonaj się jak wygląda ta kwestia!

13 września 2022

Koszt całkowity zatrudnienia pracownika w 2023 roku - musisz to wiedzieć!

Przedsiębiorca w swojej firmie może zatrudnić pracowników w oparciu o różnorodne umowy. Począwszy od umowy o pracę, a skończywszy na umowach cywilnoprawnych. W zależności od rozmaitych aspektów, koszt całkowity zatrudnienia pracownika także jest zmienny.

22 grudnia 2022

Okres wypowiedzenia - ustalenie jego daty początkowej i końcowej

Okres wypowiedzenia umowy o pracę jest szczegółowo wyznaczony w przepisach prawa pracy. Poprawne ustalenie daty upływu okresu wypowiedzenia ma duże znaczenie. Przeczytaj, od czego zależy jego długość i jak ustalić dzień jego rozpoczęcia i zakończenia!

24 listopada 2022

Ile wynosi minimalna stawka godzinowa na umowie zlecenie w 2023 roku?

Kilka lat temu zaczęły obowiązywać przepisy, które wprowadziły w życie obowiązkową minimalną stawkę godzinową. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kogo obejmuje minimalna stawka godzinowa na umowie zlecenie. Sprawdź kwoty na 2023 rok!

5 stycznia 2023

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Każdemu pracownikowi zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę przysługuje 20 lub 26 dni urlopu wypoczynkowego. Od czego zależy staż urlopowy? Jak w praktyczny sposób dokonać jego wyliczeń? Przeczytaj artykuł i sprawdź ile Tobie należy się dni urlopu!

11 stycznia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów