0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Obowiązki pracownika

Obowiązki pracownika

Wypowiedzenie umowy o pracę e-mailem jest możliwe

Wypowiedzenie umowy o pracę może być zawarte między stronami w różny sposób. Obecnie w dobie internetu, coraz częściej wykorzystuje się również w tym celu drogę elektroniczną. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

23 maja 2023

Obowiązki pracownika

Do czego służy notatka służbowa?

Notatka służbowa jest jednymi z najczęściej stosowanych przez pracodawcę środków służących odnotowaniu zachowań pracowników. Czy zgodnie z prawem można je sporządzać? Jak je przechowywać? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi!

10 maja 2023

Obowiązki pracownika

Badania psychotechniczne – kto musi je wykonać?

W jakim celu przeprowadza się badania psychotechniczne? Kiedy pracownik powinien zostać na takie badania skierowany? Co jaki czas należy wykonywać okresowe psychotesty? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wyglądają badania psychotechniczne kierowców!

28 marca 2023

Obowiązki pracownika

Obecność pracownika w miejscu pracy w czasie zwolnienia lekarskiego a ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych

Zasada powstrzymywania się od wykonywania pracy w czasie zwolnienia lekarskiego jest ugruntowana w przepisach prawa pracy. W artykule szczegółowo opisujemy ten temat i wyjaśniamy, jakie skutki niesie za sobą ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych!

16 marca 2023

Obowiązki pracownika

Krytyka pracodawcy w sieci - jakie są konsekwencje?

Pracownik za naruszenie dóbr osobistych pracodawcy w internecie odpowiada za swoje czyny. Czy krytyka pracodawcy w sieci może być przyczyną zwolnienia? Jakie konsekwencje prawne mogą mieć miejsce? Gdzie jest granica wolności wypowiedzi? Przeczytaj więcej!

13 marca 2023

Obowiązki pracownika

Kierowca z wadą wzroku – badania, okulary, soczewki, kody w prawie jazdy, ubezpieczenie

Czym różni się prawo jazdy osób z wadą wzroku? Czy kierowca z wadą wzroku ma jakieś ograniczenia? Co oznaczają kody w prawo jazdy i kiedy wykonywać badania lekarskie? Wszystkie najważniejsze informacje dla kierowców znajdują się w artykule. Przeczytaj!

1 marca 2023

Obowiązki pracownika

Czy pracownik może sam wyznaczać sobie zakres obowiązków w pracy?

Nawiązując jakikolwiek stosunek pracy podlegamy obowiązkowi wykonywania poleceń przełożonego. Czy zakres obowiązków w pracy powinien być ustalony w umowie? Kto go wyznacza? Czy pracownik może wyznaczyć samodzielnie obowiązki? Sprawdź w artykule!

23 lutego 2023

Obowiązki pracownika

Jak potwierdzać obecność w pracy i czy lista obecności jest obowiązkowa?

Pracownik musi świadczyć obowiązki w określonym czasie i konkretnym miejscu. Jednak miejsce wykonywania pracy nie musi być w danej firmie, ponieważ może mieć charakter ruchomy. Czy obecność w pracy wymaga potwierdzenia? Wyjaśniamy w niniejszym artykule!

30 stycznia 2023

Obowiązki pracownika

Czy pracodawca może wprowadzić zakaz używania telefonu w pracy?

Niewiele osób w dzisiejszych czasach potrafi całkowicie obejść się bez telefonu, który towarzyszy nam przez większość czasu. Zakaz używania telefonu w pracy - czy jest to możliwe i zgodne z prawem? Czy pracodawca może wprowadzić taki przepis? Wyjaśniamy!

25 stycznia 2023

Obowiązki pracownika

Zwrot odprawy w przypadku przywrócenia do pracy

Odprawa pieniężna wypłacana jest zwolnionemu pracownikowi. Może zdarzyć się, że zostanie on przywrócony do pracy. Czy w takim wypadku zobligowany jest do jej zwrotu? Zwrot odprawy po przywróceniu do pracy - dowiedz się więcej czytając artykuł!

23 stycznia 2023

Obowiązki pracownika

Kopiowanie poufnych danych przez pracownika a tajemnica przedsiębiorstwa

Pracownik oprócz określonego zakresu wykonywanej pracy, ma także inne obowiązki, również te dotyczące tajemnicy przedsiębiorstwa i zachowania poufności. Czym jest tajemnica przedsiębiorstwa? Jakie czyny można uznać za jej naruszenie? Więcej w artykule!

13 stycznia 2023

Obowiązki pracownika

Wydawanie wiz krajowych obywatelom Białorusi i Ukrainy przebywającym w Polsce

Szczególnemu trybowi podlega wydawanie wiz krajowych obywatelom Białorusi i Ukrainy przebywającym w Polsce. Na czym konkretnie polega to prawo? Kto i w jaki sposób może starać się o wizę krajową, a także do kogo należy złożyć wniosek. Przeczytaj więcej!

4 stycznia 2023

Obowiązki pracownika

Czy krytyka wobec pracodawcy jest dopuszczalna?

Krytyka wobec pracodawcy przez pracownika może posłużyć ulepszeniu działań funkcjonowania firmy. Jednak przekroczenie granicy i nadużywanie krytyki bez merytorycznego uzasadnienia może prowadzić do konfliktów. Dowiedz się jakie granice są dopuszczalne!

3 stycznia 2023

Obowiązki pracownika

Opodatkowanie emerytury z zagranicy

Osoba na emeryturze może uzyskiwać dochody z tytułu wcześniej wykonywanej pracy za granicą. Dowiedz się czy w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania dla ustalenia miejsca opodatkowania emerytury z zagranicy ważne są postanowienia właściwej umowy!

29 grudnia 2022

Obowiązki pracownika

Aktywizacja zawodowa bezrobotnych do 30. roku życia

Sytuacja na rynku pracy bywa zmienna i często osoby nie mogą znaleźć zatrudnienia. Na czym polega aktywizacja zawodowa bezrobotnych? Przeczytaj i poznaj szczególne instrumenty służące aktywizacji zawodowej bezrobotnych do 30. roku życia!

15 grudnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów