0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

23 wyniki dla tematu: jednolity-plik-kontrolny

Artykuły:

JPK_EWP, czyli Jednolity Plik Kontrolny dla ewidencji przychodów

JPK_EWP obejmuje przedsiębiorców rozliczających się na zasadzie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Jakie dane zawiera dokument JPK_EWP? Od kiedy mikroprzedsiębiorcy są zobowiązani do jego wysyłki organom skarbowym? Sprawdź czytając artykuł!

3 września 2021

Kody grup towarów i usług (GTU) – co jeszcze zmieni się w JPK_V7?

Istniało wiele wątpliwości przy stosowaniu oznaczeń w JPK_V7. Według nowego projektu mają zostać wprowadzone zmiany, aby kody grup towarów i usług oraz inne oznaczenie stały się bardziej zrozumiałe. Przeczytaj i sprawdź jakich zmian można się spodziewać.

24 marca 2021

Struktury JPK - jakie obowiązują w Polsce?

Które struktury JPK muszę jako mikroprzedsiębiorca wysyłać obowiązkowo co miesiąc oraz czy dotyczy mnie nowy JPK?

18 marca 2021

Jednolity Plik Kontrolny - czym jest i kto ma obowiązek go składać?

Czym jest Jednolity Plik Kontrolny? Kto ma obowiązek składania JPK_V7? W jakim formacie przesłać plik JPK do Ministerstwa Finansów? Jakie występują struktury jednolitego pliku kontrolnego i czy każdą z nich należy wysyłać co miesiąc do urzędu? Sprawdź!

24 lutego 2021

Kto musi składać JPK w 2021 roku?

Kto musi składać JPK_V7 od października 2020 roku i zobowiązany jest do składania w urzędzie pozostałych struktur pliku?

8 stycznia 2021

Odliczenie VAT w JPK V7 – faktury z częściowym prawem lub bez prawa do odliczenia VAT

JPK V7 zawiera dane z rejestru VAT zakupów i sprzedaży. W jaki sposób następuje odliczenie VAT w JPK V7 faktur z częściowym prawem do odliczenia VAT? Czy należy w nim wykazywać wartość niepodlegającą opodatkowaniu z faktur bez prawa do odliczenia VAT?

14 grudnia 2020

Mikroprzedsiębiorca a obowiązek JPK od października 2020!

Status mikroprzedsiębiorca a obowiązek JPK, czy i od kiedy podatnik będzie zobowiązany do wysyłki nowego JPK?

16 października 2020

JPK - od kiedy obowiązuje i kogo dotyczy?

Obecnie podatników obwiązuje kilka struktur JPK. Niektóre należy sporządzać i wysyłać na bieżąco za każdy okres, a niektóre tylko na żądanie organów podatkowych. Poznaj odpowiedź na pytania dotyczące JPK kto i od kiedy jest zobowiązany do ich wysyłki!

2 października 2020

Jednolity Plik Kontrolny - wszystko co warto wiedzieć!

W celu uszczelnienia systemu podatkowego Ministerstwo Finansów wprowadza tzw. Jednolity Plik Kontrolny. Czy wiesz, jaka jest struktura Jednolitego Pliku Kontrolnego oraz kto jest zobligowany do jego składania? Dowiedz się, więcej czytając nasz artykuł!

24 lipca 2020

JPK_VAT a faktura wystawiona przez podmiot niezarejestrowany do VAT

Składanie struktury JPK_VAT jest comiesięcznym obowiązkiem każdego czynnego podatnika VAT. Co w przypadku, gdy wygenerowany plik będzie zawierał fakturę wystawioną przez podmiot niezarejestrowany do VAT? Sprawdź, jak sobie z tym poradzić w praktyce!

24 lipca 2020

Likwidacja możliwości podpisywania JPK VAT przychodem - czy nastąpi?

Podpisywanie pliku JPK danymi autoryzacyjnymi miało być rozwiązaniem tymczasowym – czy jednak została przeprowadzona likwidacja możliwości podpisywania JPK VAT przychodem? Jak to wygląda obecnie, w kontekście nowego JPK VDEK? Przeczytaj!

28 maja 2020

Konsekwencje karno skarbowe nieprzekazywania JPK do właściwego organu

Jednolity plik kontrolny to księgi i dokumenty księgowe prowadzone za pomocą programów komputerowych, przekazywane. W naszym artykule odpowiadamy jakie są konsekwencje karno skarbowe nieprzekazywania JPK do właściwego organu! Sprawdź!

27 stycznia 2020

JPK FA - nowa wersja struktury od listopada 2019 roku

JPK FA to jedna z obowiązkowych struktur jednolitego pliku kontrolnego w której wykazywane są przede wszystkim faktury sprzedaży. Bądź na bieżąco i poznaj aktualny schemat obowiązujący dla jpk fa!

1 listopada 2019

JPK_VDEK - jakie informacje będą przekazywane w tym pliku?

Aktualnie podejmowane przez Ministerstwo Finansów działania mają na celu uszczelnienie tzw. "luki podatkowej" VAT. Dotąd możliwe było złożenie deklaracji zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej. Jakie będzie teraz? Co to jest JPK_VDEK?

9 sierpnia 2019

JPK MAG co zawiera plik przekazywany na żądanie urzędów?

JPK MAG co zawiera? – to pytanie bardzo często nurtuje podatników w związku z obowiązkiem przekazywania pozostałych struktur Jednolitego Pliku Kontrolnego na żądanie urzędów. Dowiedz się, jakie informacje jesteś zobowiązany zamieścić w JPK MAG.

20 grudnia 2018

JPK (Jednolity Plik Kontrolny) jako nowy obowiązek przedsiębiorców

Wprowadzenie JPK jest kolejnym krokiem w celu informatyzacji administracji podatkowej. Czym jest Jednolity Plik Kontrolny i jaki jest cel jego wprowadzenia? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

13 lipca 2018

Jednolity Plik Kontrolny wyciągu bankowego - JPK_WB

Wraz z nowelizacją Ordynacji podatkowej i wprowadzeniem JPK pojawiają się nowe obowiązki względem przedsiębiorców. Ministerstwo Finansów wprowadza JPK_WB, czyli Jednolity Plik Kontrolny wyciągi bankowe. Sprawdź, czego dotyczy JPK_WB ! Przeczytaj artykuł!

6 lipca 2018

Jednolity Plik Kontrolny - czym jest i od kiedy obowiązuje mikro i małych przedsiębiorców?

Jednolity Plik Kontrolny będzie obowiązywał wszystkich podatników prowadzących działalność gospodarczą. Minister Finansów jednak wyznaczył różne daty obligatoryjnego sporządzania ewidencji w strukturze JPK. Zobacz, od kiedy będzie obowiązywał Twoją firmę!

2 lipca 2018

JPK 2018 - dla kogo nowy obowiązek wysyłki?

JPK 2018 w zakresie VAT obowiązuje małe i średnie firmy od stycznia 2017 r. Od 1 stycznia 2018 r. do podmiotów przekazujących JPK_VAT dołączą mikrofirmy, a od 1 lipca 2018 r. każdy podmiot będzie musiał sporządzać JPK pozostałych dowodów księgowych.

26 czerwca 2018

Jednolity Plik Kontrolny dla mikroprzedsiębiorcy

JPK na wszystkich płaszczyznach będzie dotyczył przedsiębiorców od lipca 2018. Od stycznia 2018 roku natomiast obowiązuje JPK dla ewidencji z rejestru zakupu i sprzedaży VAT. Sprawdź od kiedy obowiązuje jednolity plik kontrolny dla mikroprzedsiębiorcy.

10 maja 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów