0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

HR w praktyce

HR w praktyce

Wigilia firmowa – jak się do niej przygotować?

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na organizację firmowej wigilii. Co zrobić, aby spędzony wspólnie z pracownikami czas przebiegł w radosnej atmosferze? Przeczytaj artykuł i zobacz, jak sprawić, aby wigilia firmowa była naprawdę udana!

28 listopada 2023

HR w praktyce

Na rynku brak specjalistów. Gdzie ich szukać?

Podczas aktualnych rekrutacji, poszukiwani są często pracownicy o specyficznych kwalifikacjach, których brakuje na rynku. Jak zatrzymać specjalistów i znaleźć nowych? Dowiedz się z poniższego artykułu!

11 maja 2023

HR w praktyce

Jak rozwijać i dbać o relacje międzyludzkie?

Relacje międzyludzkie - czy są ważne? Jak często mamy możliwość je nawiązać? W jaki sposób można to robić? Co jest najważniejsze w ich budowaniu? Czy jest na to gotowy przepis? Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Przeczytaj nasz artykuł!

29 grudnia 2022

HR w praktyce

Jakich pytań nie zadawać na rozmowie rekrutacyjnej? Poznaj 6 z nich!

Pracodawca przygotowujący się do zatrudnienia nowych pracowników, powinien zwrócić uwagę na jeden z aspektów, czyli jakich pytań nie zadawać na rozmowie rekrutacyjnej, aby kandydat nie poczuł się dyskryminowany. Szczegółowo omawiamy tę kwestię w artykule!

19 grudnia 2022

HR w praktyce

Jak pracodawca powinien przestrzegać podstawowych zasad work life balance?

Celem i założeniem work life balance, jak sama nazwa wskazuje, jest zachowanie równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Czy pracodawcy powinni wprowadzić tą zasadę w swojej firmie? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

17 listopada 2022

HR w praktyce

Rozmowa dyscyplinująca - jak ją przeprowadzić?

Rozmowa dyscyplinująca nie jest miła ani dla pracownika, ani dla pracodawcy. Jak ją przeprowadzić, aby przyniosła oczekiwany efekt? Jak zakomunikować osobie zatrudnionej, że powinna zmienić sposób działania lub zachowania? Dowiedz się!

16 listopada 2022

HR w praktyce

Oferta pracy - jak poprawnie napisać ogłoszenie?

Dobrze zredagowana oferta pracy może zdecydować, ile aplikacji otrzymamy, a w konsekwencji – jaki będzie wynik procesu rekrutacji. Czy są miejsca gdzie za darmo można publikować ogłoszenia? Sprawdź, jak dobrze napisać ogłoszenie o pracę!

14 listopada 2022

HR w praktyce

Opinia o pracowniku - jak należy ją napisać?

O referencje prosi zazwyczaj sam pracownik, gdyż mogą być mu one potrzebne w procesach rekrutacji. Opinia o pracowniku jest jednak innym dokumentem, który bywa tworzony także poufnie. Jak napisać opinię o pracowniku? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

27 października 2022

HR w praktyce

Opinia o stażyście – czym jest i kto powinien ją wydać?

Czy w celu zdobycia kwalifikacji warto odbyć staż organizowany przez urząd pracy? Jaką rolę pełni w tym przypadku pracodawca? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są obowiązki pracodawcy względem stażysty oraz co powinna zawierać opinia o stażyście.

13 października 2022

HR w praktyce

Czym jest boolean search w rekrutacji?

Metoda boolean search pozwala jednak na wyszukanie tylko tych osób, które zamieszczają informacje o sobie w sieci. Jest narzędziem wykorzystywanym w procesie odnajdywania potencjalnych kandydatów do pracy. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

26 września 2022

HR w praktyce

Motywowanie pracownika podczas rozmów oceniających - na czym polega?

Nadal w wielu firmach praktykuje się rozmowy oceniające. Jak ważne jest motywowanie pracownika podczas rozmów oceniających? Czy to ważny element? Jak zrobić to dobrze? Jakich błędów nie popełniać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

16 września 2022

HR w praktyce

Metody oceny kompetencji pracowników - które z nich są skuteczne?

Aby zatrudnić odpowiednich pracowników warto jest zbadać jakie faktycznie kompetencje posiadają. Czy przy rekrutacji stawiać na wiedzę merytoryczną czy inne kwestie? Jakie metody oceny kompetencji pracowników są najbardziej skuteczne? Dowiedz się!

26 lipca 2022

HR w praktyce

Ocenianie pracowników – jakich błędów unikać? Metody oceniania pracowników

Osoby zarządzające zakładem pracy często przeprowadzaj szereg rozmów z osobami im podległymi. Zbyt częste ocenianie pracowników może mieć pozytywne i negatywne skutki. Jakie są najczęstsze błędy w ocenie pracownika? Przeczytaj i dowiedz się!

24 kwietnia 2022

HR w praktyce

Ile zarabia informatyk - z czego wynikają wysokie zarobki w branży IT?

Praca informatyka to pożądany zawód przez wielu młodych ludzi, głównie przez kuszące zarobki, o których słyszymy już od dawna. Warto dodać, iż wciąż jest deficyt specjalistów w tej branży. Sprawdź, z czego wynikają wysokie zarobki w branży IT!

7 kwietnia 2022

HR w praktyce

Darmowe ogłoszenia o pracę Olsztyn

Zatrudnianie pracownika to czasami długi proces. Rynek pracy w Olsztynie od lat rozwija się dobrze, a stopa bezrobocia rejestrowanego znacznie spadła. Pracodawcy mogą liczyć, że znajdą wykwalifikowanego pracownika, ponieważ rośnie liczba zainteresowanych.

25 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów