0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Prawny

Prawa autorskie

Zbycie prawa do patentu - na jakich warunkach?

Wynalazco! Zastanawiasz się nad sprzedażą praw do swojego wynalazku lub procesu? Odziedziczyłeś prawa patentowe? Dowiedz się na jakich warunkach zachodzi zbycie prawa do patentu, aby wszystko przebiegło zgodnie z prawem. Dopilnuj wszelkich formalności!

6 czerwca 2023

Prawo gospodarcze

RODO dla blogerów - na co należy zwrócić uwagę?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, RODO dla blogerów musi spełniać ustawowe obowiązki w zakresie ochrony i przetwarzania danych osobowych. Jego stworzenie stanowi wyzwanie dla blogerów, ale jest niezbędne do prawidłowego prowadzenia bloga.

6 czerwca 2023

Prawa autorskie

Zdolność patentowa - cechy konieczne do zarejestrowania wynalazku

Wynalazco! Pracujesz nad nowym procesem technologicznym lub wynalazkiem? Zastanawiasz się, jak uchronić się przed plagiatem? Jakie cechy musi mieć wynalazek aby zaistniała zdolność patentowa? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. Chroń swoje prawa.

5 czerwca 2023

Prawo gospodarcze

Podział majątku firmy - co zrobić w przypadku rozwodu?

Podział majątku firmy zależy od różnych czynników, dlatego takie sprawy nie należą do najprostszych. Wśród najważniejszych czynników wpływających na sposób podziału wymienić można formę prawną prowadzenia firmy oraz termin jej utworzenia. Dowiedz się więc

5 czerwca 2023

Ochrona danych

Sztuczna inteligencja a ochrona danych osobowych

Wykorzystanie sztucznej inteligencji jest bardzo wygodne w zbieraniu, przechowywaniu i administrowaniu danymi. Jednak, czy aby na pewno administrator sprawuje realną kontrolę nad danymi, jeżeli wszystkie procesy przeprowadza sztuczna inteligencja? Sprawdź

2 czerwca 2023

Prawo gospodarcze

Umowy biznesowe a obowiązek sporządzania ich przed notariuszem

Przedsiębiorcy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej często podpisują różnego rodzaju umowy biznesowe. Forma umów może być dowolna, jednak w określonych sytuacjach konieczne jest ich sporządzenie i podpisanie przed notariuszem,

2 czerwca 2023

Prawo gospodarcze

Kapitał zakładowy - wszystko, co należy o nim wiedzieć

Pojęcie kapitału zakładowego odnosi się do trzech spółek prawa handlowego, mianowicie: spółki akcyjnej, spółki komandytowo-akcyjnej i spółki z o.o. Czym charakteryzuje się kapitał zakładowy poszczególnych spółek? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

2 czerwca 2023

Ochrona danych

Lead magnet – jak legalnie budować bazę mailingową?

Dobre relacje z kontrahentami są kluczowe dla sukcesu firmy. Aby zdobywać nowych klientów, warto budować bazę mailingową. Jak zatem skutecznie wykorzystać lead magnet, aby być zgodnym z prawem i nie naruszać przepisów? Odpowiadamy w artykule!

1 czerwca 2023

Prawo gospodarcze

Wezwanie do zapłaty – czym jest i kiedy będzie nieważne?

Wezwanie do zapłaty nie ma określonej przepisami prawa formy ani treści, a więc prawie każde pismo w tym przedmiocie będzie pełnić swoją funkcję. Wystawienie skutecznego wezwania do zapłaty ma znaczenie dla ewentualnej późniejszej procedury sądowej.

1 czerwca 2023

Prawo gospodarcze

Zakaz prowadzenia pojazdów – czy można go skrócić?

W ostatnich latach wzrasta trend zwiększania bezpieczeństwa na drogach poprzez odbieranie tymczasowego prawa jazdy. Czy nałożony zakaz prowadzenia pojazdów podlega skróceniu? Kiedy sąd nie skróci zakazu pojazdów? Jakie są inne rozwiązania? Sprawdź!

31 maja 2023

Prawa autorskie

Umowa z influencerem - wszystko co musisz wiedzieć

Umowa z influencerem, której przedmiotem jest świadczenie usług reklamy konkretnych produktów bądź usług, zawierana jest najczęściej w formie umowy o dzieło oraz umowy zlecenia. Zdarzają się również sytuacje, w których zawierana jest umowa barterowa.

31 maja 2023

Prawo gospodarcze

Pomoc dla firm w związku z wysokimi cenami energii

Mały, mikro i średni przedsiębiorca mogą jeszcze skorzystać z zamrożonych cen prądu, jeśli spełniają wymagane do tego warunki, jednak powinni to zrobić jak najszybciej. Jak wygląda pomoc dla firm w związku z cenami prądu? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

30 maja 2023

Prawa konsumenta

Dyrektywa OMNIBUS a oferowane promocje i obniżki

Dyrektywa OMNIBUS ma na celu zwalczanie "pseudoobniżek" w handlu. Sklepy często stosowały nieuczciwe praktyki, obniżając cenę produktu, która ostatecznie była wyższa niż przed obniżką. Sprawdź, jakie obowiązki nałożyła na przedsiębiorców dyrektywa!

30 maja 2023

Prawo gospodarcze

Zbycie przedsiębiorstwa – kiedy wymagana jest zgoda drugiego małżonka?

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą może zdecydować się na zbycie przedsiębiorstwa. Czy, w przypadku, gdy zbywający pozostaje w związku małżeńskim musi posiadać zgodę drugiego małżonka, aby móc dokonać sprzedaży? Wyjaśniamy w artykule!

30 maja 2023

Prawa konsumenta

Zwrot kursu online - czy można dokonać jego zwrotu?

Sklepy online sprzedają nie tylko produkty z różnych miejsc na świecie, ale również kursy online. Jednak problem pojawia się, gdy klient chce zwrócić taki kurs. Czy możliwy jest zwrot kursu online? Sprawdź, czy w świetle dyrektywy OMNIBUS jest to możliwe!

29 maja 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów