0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prowadzę biuro

Prowadzę biuro

Częste nadgodziny w biurze rachunkowym - jak to zmienić?

Nadgodziny w biurze rachunkowym to już dla Ciebie norma a zaplanowanie dłuższego urlopu to tylko marzenie? Czy wiesz, że możesz poprawić efektywność pracy w Swoim biurze i tym samym zmniejszyć liczbę nadgodzin? Jak to zrobić? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

15 kwietnia 2024

Prowadzę biuro

Czy każde odejście klienta biura rachunkowego to porażka?

Odejście klienta biura rachunkowego często wiąże się ze skrajnymi emocjami. Zadajemy sobie pytanie dlaczego, co zrobiliśmy źle? Jak zatem reagować na wypowiedzenia umowy od klienta oraz jak zadbać o utrzymanie stałego klienta? Przeczytaj i sprawdź!

18 marca 2024

Prowadzę biuro

E-Urząd Skarbowy – jak nadać dostęp księgowemu?

E-Urząd Skarbowy to platforma teleinformatyczna Krajowej Administracji Skarbowej służąca do załatwiania wielu urzędowych spraw. Dostępu do konta w e-Urzędzie Skarbowym można udzielić różnym użytkownikom. Sprawdź, jak wygląda nadanie dostępu księgowemu!

13 lutego 2024

Prowadzę biuro

Zakaz konkurencji w biurze rachunkowym - czy jest możliwy?

Współpraca z biurem rachunkowym odbywa się w oparciu o prawidłowo sporządzoną umowę. Czy możliwy jest zakaz konkurencji w biurze rachunkowym? Na czym polega umowny zakaz konkurencji i w jakich sytuacjach może mieć zastosowanie? Wyjaśniamy w artykule!

25 sierpnia 2023

Prowadzę biuro

Odzież służbowa w biurze rachunkowym z dodatkowym podatkiem

W przypadku wykonywania niektórych zawodów pracownicy zobowiązani są do noszenia odzieży roboczej. Omawiamy, czy odzież robocza to to samo co odzież służbowa. Jak wygląda kwestia odzieży służbowej w biurze rachunkowym oraz ekwiwalentu za jej pranie.

11 sierpnia 2023

Prowadzę biuro

Czy kasa fiskalna w biurze rachunkowym jest obowiązkowa?

Czy w celu ewidencji sprzedaży kasa fiskalna w biurze rachunkowym jest obowiązkowa? Przepisy podatkowe przewidują możliwość zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Sprawdź, w jakich przypadkach podatnicy mogą skorzystać ze zwolnienia z kasy!

1 sierpnia 2023

Prowadzę biuro

Rozwiązanie spółki jawnej bez przeprowadzenia likwidacji

Rozwiązanie spółki jawnej może wynikać z różnych przyczyn, takich jak ogłoszenie upadłości spółki czy też śmierć wspólnika. W przypadku rozwiązania spółki jawnej bez likwidacji konieczne jest m.in. podjęcie jednomyślnej uchwały przez wspólników.

21 lipca 2023

Prowadzę biuro

Działalność nierejestrowana a biuro rachunkowe – co warto wiedzieć?

Chcesz świadczyć usługi księgowe? Sprawdź, czy działalność nierejestrowana a biuro rachunkowe jest możliwe oraz czy chcąc prowadzić rozliczenia podatkowo-księgowe konieczne jest założenie działalności i jakie warunki należy spełnić aby było to możliwe!

19 lipca 2023

Prowadzę biuro

Błędy pracownika biura rachunkowego - czy klient ponosi konsekwencje?

Korzystanie z biura rachunkowego ułatwia podatnikom rozliczenia podatkowe, ale błędy pracownika biura rachunkowego mogą pociągnąć za sobą konsekwencje. Podatnik ponosi odpowiedzialność za błędy, ale może żądać zwrotu kosztów i odszkodowania od biura.

16 czerwca 2023

Prowadzę biuro

Kompetencje księgowych, czyli jak podnieść kwalifikacje zawodowe

Kompetencje księgowych sprowadzają się m.in. do prowadzenia ksiąg rachunkowych, przygotowywania sprawozdań finansowych, a także wypełniania obowiązków podatkowych. W prawidłowym wykonywaniu obowiązków bez wątpienia pomaga udział w kursach i szkoleniach.

5 maja 2023

Prowadzę biuro

PKD biura rachunkowego - z doradztwem czy bez?

PKD to Polska Klasyfikacja Działalności, czyli oznaczenia numeryczne przypisywane do danej branży gospodarczej, które pozwalają ustalić, czym zajmuje się prowadzący działalność gospodarczą. Czy wiesz, jak wybrać PKD biura rachunkowego? Podpowiadamy!

17 marca 2023

Prowadzę biuro

Zgromadzenie wspólników a protokół sporządzony przez biuro rachunkowe

Zgromadzenie wspólników ma na celu podjęcie ważnych dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością decyzji związanych z dalszą strategią. Takie spotkanie powinno zakończyć się sporządzeniem protokołu. Sprawdź, czy biuro rachunkowe może sporządzić protokół!

9 marca 2023

Prowadzę biuro

Błędy biur rachunkowych - jak się przed nimi uchronić?

Ciągłe zmiany prawne, brak regulacji pracy księgowego, wysokie koszty zatrudnienia, czy dziurawy system podatkowy mogą wpływać na popełniane błędy biur rachunkowych. Sprawdź, kto za nie odpowiada oraz które z nich są popełniane przez biura najczęściej!

17 lutego 2023

Prowadzę biuro

Rozwiązanie umowy z biurem rachunkowym - darmowy wzór do pobrania

Biuro rachunkowe lub też klient biura rachunkowego może złożyć pismo o rozwiązanie umowy na świadczenie usług księgowych. Przeczytaj w artykule, jak wygląda rozwiązanie umowy z biurem rachunkowym oraz pobierz darmowy wzór w formacie PDF bądź DOCX!

3 lutego 2023

Prowadzę biuro

Czynny żal - kto go składa, księgowy czy przedsiębiorca?

Instytucja czynnego żalu może uchronić podatnika przed negatywnymi konsekwencjami powstałymi na skutek wykroczenia bądź popełnienia przestępstwa skarbowego. Czy w przypadku, gdy księgowość prowadzona jest przez biuro rachunkowe czynny żal składa księgowa?

20 stycznia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów