Prowadzę biuro

Prowadzę biuro

Ocena ryzyka związanego z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu w biurze rachunkowym – wzór z omówieniem

Jak powinna wyglądać prawidłowo przeprowadzona przez instytucje obowiązane ocena ryzyka związanego z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu? Czy biuro rachunkowe należy do instytucji obowiązanych? Przeczytaj i pobierz darmowy wzór z omówieniem!

30 września 2022

Prowadzę biuro

Stosowanie GTU u klienta biura rachunkowego

Co do zasady niektórzy przedsiębiorcy zobowiązani są do oznaczania sprzedaży kodami GTU. Czy korzystając z usług biura rachunkowego stosowanie GTU u klienta biura jest obowiązkiem opiekuna księgowego? Na pytanie odpowiadamy w artykule! Sprawdź!

23 września 2022

Prowadzę biuro

Prowadzisz nowoczesne biuro rachunkowe? Sprawdź jak usprawnić swoją pracę.

Wielu właścicieli biur rachunkowych zadaje sobie pytanie, jakie powinno być nowoczesne biuro rachunkowe. Podpowiadamy, jak powinna funkcjonować nowoczesna księgowość.

26 sierpnia 2022

Prowadzę biuro

Prowadzenie biura rachunkowego - najważniejsze informacje!

Jak rozpocząć prowadzenie biura rachunkowego? Jakie formalne obowiązki muszą zostać spełnione? Przeczytaj o zasadach otwarcia biura rachunkowego, obowiązkach, które ciążą na zakładającym oraz o tym, kto może taką działalność założyć!

19 sierpnia 2022

Prowadzę biuro

Jak założyć biuro rachunkowe - wszystko co musisz wiedzieć!

Interesujesz się ekonomią, księgowością lub finansami? Masz doświadczenie związane z pracą w rachunkowości? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco powinieneś być zainteresowany tym, jak założyć własne biuro rachunkowe! Wyjaśniamy krok po kroku!

23 lipca 2022

Prowadzę biuro

Zawieszenie działalności przez klienta biura rachunkowego

Czy wiesz, jak biuro może rozliczać się z klientem w okresie kiedy zawiesił swoją działalność? Jak zawieszenie działalności wpływa na prawo do dokonywania czynności w tym zawierania umów przez klienta? Sprawdź, jak zawiesić działalność klienta!

31 maja 2022

Prowadzę biuro

Prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z Ustawą o rachunkowości

Prowadzenie ksiąg rachunkowych jest obowiązkowe dla podmiotów, które wskazuje Ustawodawca. Jakie regulacje obejmują prowadzenie ksiąg rachunkowych? Jakie podstawowe zasady prowadzenia ksiąg wynikają z przepisów? Na pytania odpowiadamy w artykule!

27 maja 2022

Prowadzę biuro

Czy biuro rachunkowe może być pozwane za czyn nieuczciwej konkurencji?

Przedsiębiorcy dopuszczają się często nielegalnych praktyk względem konkurencji, nie mając świadomości, że te podlegają karze. Sprawdźmy zatem, czy biuro rachunkowe może być pozwane za czyn nieuczciwej konkurencji? Na pytania odpowiadamy w artykule!

20 maja 2022

Prowadzę biuro

Umowa o świadczenie usług księgowych - wzór z omówieniem

Umowa o świadczenie usług księgowych zawierana jest między przedsiębiorcą a podmiotem, który świadczy usługi księgowe. Od postanowień umowy zależy zakres prowadzenia spraw. Pobierz darmowy wzór umowy o świadczenie usług księgowych w formacie PDF lub DOCX.

14 maja 2022

Prowadzę biuro

Wypowiedzenie umowy przez biuro rachunkowe - na jakich zasadach?

Prowadzenie biura rachunkowego obciążone jest dużym ryzykiem. Jednym z dużych problemów jest brak płatności od klientów za usługi księgowe. Czy w takim przypadku mamy prawo zachować dokumenty? Jak wygląda wypowiedzenie umowy przez biuro rachunkowe?

25 marca 2022

Prowadzę biuro

Umowa między przedsiębiorstwem a biurem rachunkowym - warunki zawarcia

Umowa między przedsiębiorstwem a biurem rachunkowym jest dość powszechna dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność. W takiej umowie należy dobrze określić przedmiot umowy oraz zakres świadczonych usług. Zawarta umowa powinna chronić obie strony.

18 marca 2022

Prowadzę biuro

Czynności doradztwa podatkowego a usługi księgowe – jakie są różnice?

Czynności doradztwa podatkowego zostały ściśle określone w ustawie o doradztwie podatkowym. Wiele przedsiębiorców ma jednak problem z odróżnieniem usług księgowych od doradztwa podatkowego. W jaki sposób odróżnić te dwie usługi? Sprawdź!

11 marca 2022

Prowadzę biuro

Kontrola podatnika w biurze rachunkowym

Co do zasady kontrola skarbowa może być prowadzona w siedzibie firmy przedsiębiorcy lub w innym miejscu, w którym przechowywana jest dokumentacja. Sprawdziliśmy, czy kontrola podatnika w biurze rachunkowym jest możliwa oraz czy biuro może odmówić udziału!

4 lutego 2022

Prowadzę biuro

Relacja z webinaru dla biur rachunkowych "Tnij koszty obsługi - bądź zawsze na czasie!"

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia nagrania z webinaru organizowanego przez serwis wFirma dla Biur Rachunkowych. Na spotkaniu omówione zostały funkcje systemu wFirma, które wspomagają codzienną pracę biura i pozwalają na zaoszczędzenie czasu. Zapraszamy!

19 stycznia 2022

Prowadzę biuro

Bezpłatny webinar dla Biur Rachunkowych - poznaj system wFirma!

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze dla właścicieli biur rachunkowych, który odbędzie się w dniu 30 grudnia 2021 r. o godz.13:00. Podczas spotkania zaprezentowany zostanie kompleksowy program wFirma do prowadzenia Biura Rachunkowego.

27 grudnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów