0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Księgowy

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna przy sprzedaży samochodów używanych na rzecz konsumentów

Przedsiębiorca dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej powinien ewidencjonować taką sprzedaż na kasie fiskalnej. Sprawdź, czy konieczna jest kasa fiskalna przy sprzedaży samochodów używanych!

2 lutego 2023

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna w 2023 roku - kto musi ją stosować?

Kasa fiskalna służy do ewidencji sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności. Czy wiesz kto obowiązkowo będzie musiał zakupić kasę fiskalną? Dowiedz się, kogo obowiązuje kasa rejestrująca, a kto ma prawo skorzystać ze zwolnienia!

1 lutego 2023

Środki trwałe

Środek trwały stanowiący współwłasność - jak rozliczyć sprzedaż?

Środek trwały wykorzystywany na cele prowadzonej działalności gospodarczej może być własnością bądź współwłasnością podatnika. Czy wiesz, jak wygląda prawidłowy sposób rozliczenia, gdy sprzedawany jest środek trwały stanowiący współwłasność? Sprawdź!

1 lutego 2023

Sprawozdawczość

Sprzedaż prywatnej nieruchomości a opodatkowanie

Planujesz sprzedać nieruchomość i zastanawiasz się czy będziesz musiał zapłacić od tej czynności podatek? A jeśli tak to jaki i o jakiej stawce? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się z jakim podatkiem wiąże się sprzedaż prywatnej nieruchomości!

1 lutego 2023

Sprawozdawczość

Zmiana miejsca zamieszkania a obowiązek złożenia ZAP-3

Przy zmianie miejsca zamieszkania nie zapomnij o złożeniu formularza ZAP-3 do właściwego urzędu skarbowego! Poznaj, jakie kary przewidywane są za niezłożenia formularza oraz brak aktualizacji adresu zamieszkania oraz kto składa formularz ZAP-3!

1 lutego 2023

Księgowość firm

Wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru (WNT) - nowe zasady rozliczenia

Prowadząc działalność, podatnicy często nabywają towary od kontrahentów z krajów UE, dokonując tym samym wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Sprawdź, kiedy powstaje obowiązek podatkowy VAT i jak podatkowo rozliczyć wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru!

1 lutego 2023

Kasy rejestrujące

Książka kasy rejestrującej - postępowanie w przypadku utraty

Przepisy wskazują na to, że każda kasa fiskalna powinna posiadać książkę serwisową. Książka kasy rejestrującej zawiera informacje związane z jej technicznymi aspektami. Czy wiesz, jak postąpić w przypadku zniszczenia bądź utraty takiej książki? Sprawdź!

31 stycznia 2023

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna w 2023 roku dla kogo?

W 2023 r. obowiązuje stare Rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Jak z niego wynika, kasa fiskalna dotyczy coraz większej ilości przedsiębiorców. Poznaj przepisy o kasach fiskalnych!

31 stycznia 2023

Księgowość firm

Amortyzacja strony internetowej - czy jest możliwa?

Posiadanie fanpage'a jest dla przedsiębiorców jedną z najbardziej atrakcyjnych form reklamy i gromadzenia bazy klientów. W związku z tym warto rozważyć, w jaki sposób przebiega amortyzacja strony internetowej oraz kiedy jest możliwa. Czytaj więcej!

30 stycznia 2023

Kasy rejestrujące

Przekształcenie w spółkę z o.o. a kasa fiskalna

Spółka z.o.o. może okazać się atrakcyjną formą prowadzenia działalności gospodarczej, stąd przedsiębiorcy często decydują się na przekształcenie jednoosobowej działalności w tą właśnie spółkę. Jak przekształcenie w spółkę z o.o. wpłynie na kasę fiskalną?

27 stycznia 2023

Księgowość firm

Usługa Twój e-PIT czyli rozliczenie zeznania rocznego przez urząd

Deklarację roczną może wykonać za Ciebie urząd. Wprowadzona usługa Twój e-PIT ułatwia złożenie zeznania rocznego, które może odbyć się bez większej ingerencji podatnika. Na czym będzie polegać i dla jakich formularzy będzie obowiązywać? Sprawdź!

27 stycznia 2023

Kasy rejestrujące

Sprzedaż przez Internet a kasa fiskalna - kiedy jest wymagana?

Sprzedaż przez internet czyli bez kontaktu z klientem staje się coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorców. Dowiedz się, jak w takiej sytuacji należy dostarczyć paragon? Czy w ogóle istnieje taki obowiązek? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

26 stycznia 2023

Księgowość firm

NIP-7 - czy trzeba go złożyć prowadząc działalność nierejestrowaną?

Działalność nierejestrowana to specyficzna forma aktywności gospodarczej. Osoba prowadząca działalność nierejestrowaną podlega mniejszej ilości formalnych obowiązków, które nakładane są na przedsiębiorców. Sprawdź, czy taka osoba powinna złożyć NIP-7!

26 stycznia 2023

Księgowość firm

Biuro rachunkowe on-line

Biuro rachunkowe online przeżywa aktualnie swój rozkwit. Sprawdź jak możesz zyskać na współpracy z biurem online oraz jak korzystny wpływ będzie miała na prowadzenie przez ciebie działalności.

25 stycznia 2023

Kasy rejestrujące

Zwolnienie z kasy fiskalnej - kogo nie obejmuje w 2023 roku?

Zmiany w prawie objęły również kasy fiskalne. Czy wiesz, komu przysługuje zwolnienie z kasy fiskalnej w roku 2023 oraz jakie czynności nie mogą być nim objęte oraz na jakich zasadach jest ono przyznawane? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

25 stycznia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów