Ordynacja podatkowa

Ordynacja podatkowa

Zakup samochodu w komisie w systemie VAT marża a podatek PCC

Sprawdź, czy nabywca samochodu powinien zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych kupując samochód w komisie na podstawie faktury VAT marża? Zakup samochodu w komisie w systemie VAT marża a podatek PCC - wszystko, co musisz wiedzieć w artykule!

23 września 2022

Ordynacja podatkowa

Budynek gospodarczy a podatek od nieruchomości - czy przysługuje zwolnienie?

Czy wiesz, kiedy możliwe jest zwolnienie od podatku od nieruchomości dla budynków gospodarczych? Jakie warunki trzeba spełnić aby móc skorzystać ze zwolnienia? Budynek gospodarczy a podatek od nieruchomości - wszystko, co powinieneś wiedzieć w artykule!

23 września 2022

Ordynacja podatkowa

Wadium na gruncie podatku PIT i VAT - warto wiedzieć!

Jak wygląda wadium na gruncie podatku PIT i VAT? Czy wadium jest opodatkowane podatkiem dochodowym oraz podatkiem od towarów i usług? Kiedy ma miejsce moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłaconego wadium? Dowiedz się więcej z artykułu!

21 września 2022

Ordynacja podatkowa

Faktura przesłana mailem do nabywcy - warunki

W dobie wszechobecnej cyfryzacji nasuwa się pytanie czy faktura może być przesłana mailem? Czy faktura przesłana mailem musi zostać zaakceptowana przez nabywcę? Czy nabywca musi wyrazić zgodę na taką formę otrzymywania dokumentów zakupu? Sprawdź!

14 września 2022

Ordynacja podatkowa

Wakacje kredytowe dla przedsiębiorcy - czy to możliwe?

Wakacje kredytowe pozwalają na odroczenie spłaty rat kredytów hipotecznych. Pojawia się pytanie o wakacje kredytowe dla przedsiębiorcy - czy przysługują? Czy przedsiębiorca może skorzystać z okresu zawieszenia spłaty rat kredytu? Przeczytaj!

13 września 2022

Ordynacja podatkowa

Wieniec pogrzebowy w kosztach podatkowych - czy to możliwe?

Czy przy wydatkach związanych z udziałem w uroczystości pogrzebowej pracownika możliwe jest odliczenie VAT? Czy można ująć wieniec pogrzebowy w kosztach podatkowych firmy? Wydatki związane z pogrzebem pracownika na gruncie podatku PIT i VAT - to musisz wi

8 września 2022

Ordynacja podatkowa

Rozliczenie straty podatkowej po zmarłym małżonku

Jak wygląda rozliczenie straty podatkowej po zmarłym małżonku? Czy dopuszczalne jest rozliczenie straty podatkowej po zmarłym małżonku we wspólnym rozliczeniu podatku PIT? Strata podatkowa po zmarłym małżonku - wszystko co musisz wiedzieć!

7 września 2022

Ordynacja podatkowa

Zakup samochodu a PCC - kto ma obowiązek go zapłacić?

Czy dopuszczalne jest aby przy zakupie samochodu to sprzedawca zapłacił podatek od czynności cywilnoprawnych? Kto jest podatnikiem podatku PCC przy zakupie samochodu? Zakup samochodu a PCC - wszystko, co powinieneś wiedzieć!

6 września 2022

Ordynacja podatkowa

Darowizna w najbliższej rodzinie - czy należy ją opodatkować?

Nieodpłatne przekazanie składnika majątku na rzecz spokrewnionej osoby to darowizna w najbliższej rodzinie. Darowizna podlega podatkowi od spadków i darowizn. Sprawdź, czy darowizna w rodzinie jest zwolniona od tego podatku oraz ile wynoszą kwoty wolne!

3 września 2022

Ordynacja podatkowa

Uprawnienia urzędów skarbowych – jeszcze większe po Polskim Ładzie!

„Polski Ład” wprowadził nowe uprawnienia urzędów skarbowych. Teraz funkcjonariusze przeprowadzą kontrole bez świadomości przedsiębiorców. Na jakie działania może pozwolić sobie urząd skarbowy? Sprawdź, na co musisz uważać jako przedsiębiorca!

31 sierpnia 2022

Ordynacja podatkowa

Odsetki za zwłokę od zaległości podatkowych - jak obliczyć?

Zobowiązania wobec urzędów skarbowych podatnicy powinni regulować w terminach, gdyż może powstać zaległość podatkowa, od której naliczane są karne odsetki. W jaki sposób należy obliczyć odsetki za zwłokę od zaległości podatkowych? Dowiedz się więcej!

25 sierpnia 2022

Ordynacja podatkowa

Podział gruntu a podatek VAT i PIT - warto wiedzieć!

Jakie skutki wywołuje podział i sprzedaż gruntu na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych i podatku od towarów i usług? Po co i jak prawidłowo określić moment nabycia nieruchomości? Podział gruntu a podatek VAT i PIT - przydatne informacje!

25 sierpnia 2022

Ordynacja podatkowa

Korekta zeznania rocznego - zasady składania w urzędzie

Korekta zeznania rocznego to przywilej każdego podatnika, który może dzięki temu naprawić swoje błędy. Jak złożyć korektę zeznania rocznego i kiedy oczekiwać zwrotu nadpłaty podatku z niej wynikającego? Poznaj zasady korygowania zeznań rocznych!

23 sierpnia 2022

Ordynacja podatkowa

Zmiana składu osobowego spółki jawnej – jakie obowiązki podatkowe?

Jakie są obowiązki podatkowe, gdy zachodzi zmiana składu osobowego spółki jawnej? Czy obowiązkowe jest sporządzenie spisu z natury? Czy wystąpienie wspólnika rodzi obowiązek podatkowy dla innych wspólników? Wszystko co powinieneś wiedzieć w artykule!

18 sierpnia 2022

Ordynacja podatkowa

Odsetki od zaległości podatkowych a podwyżka stóp procentowych

Czy wiesz, w jaki sposób wyliczyć odsetki od zaległości podatkowych? Jaka obowiązuje stawka odsetek od zaległości podatkowych po podwyżce stóp procentowych? Kiedy stosować obniżoną i podwyższoną stawkę odsetek? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

17 sierpnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów