0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Sprawozdawczość

Sprawozdawczość

Zawiadomienie ZAW-FA - wzór z omówieniem

Czy wiesz, jak nadać uprawnienia w KSeF dla użytkowników innych niż właściciel firmy? Sprawdź, kto i jak może złożyć w tym celu zawiadomienie ZAW-FA. W artykule omawiamy sposób wypełnienia formularza. Dowiedz się więcej!

22 września 2023

Sprawozdawczość

Ważne terminy podatkowe - kiedy zapłacić VAT, dochodowy oraz ZUS

Poznaj wszystkie ważne terminy podatkowe związane z obowiązkami, jakie nakładają na przedsiębiorców przepisy. Sprawdź, kiedy musisz rozliczyć się z podatku dochodowego, składek ubezpieczeniowych oraz podatku VAT. Wszystko o terminach podatkowych!

21 września 2023

Sprawozdawczość

Jak przedsiębiorcy wykorzystują faktoring?

Zapomnij o opóźnieniach w płatnościach i otrzymuj pieniądze na czas! Faktoring skutecznie pomaga w oczekiwaniu a przelew. Dowiedz się, Jak to działa!

6 września 2023

Sprawozdawczość

Oznaczenie WEW niektórych dokumentów w JPK_V7

Czynni podatnicy VAT zobowiązani są do comiesięcznego składania pliku JPK_V7. Na podstawie tego pliku urząd uzyskuje informacje m.in. o zawieranych transakcjach. Przeczytaj artykuł i sprawdź, do jakich transakcji jest stosowane oznaczenie WEW!

18 sierpnia 2023

Sprawozdawczość

Błędy w informacji VAT-UE - na co uważać?

Podatnicy, którzy dokonują wewnątrzwspólnotowych transakcji mają obowiązek złożenia informacji podsumowującej VAT-UE. Sprawdź, kiedy składać deklarację podsumowującą transakcje unijne i dowiedz się, i jakie są najczęstsze błędy w informacji VAT-UE!

26 lipca 2023

Sprawozdawczość

Sporządzenie i korygowanie informacji VAT-UE - przydatne informacje!

Podatnicy dokonujący określonych czynności są obowiązani do składania informacji podsumowujących VAT-UE, natomiast w przypadku wykrycia błędu konieczne jest dokonanie korekty. Korygowanie informacji VAT-UE wymaga złożenia formularza VAT-UEK.

18 lipca 2023

Sprawozdawczość

JPK_GV, czyli jednolity plik kontrolny dla grup VAT

W celu optymalizacji rozliczeń VAT podatnicy mogą tworzyć tzw. grupy VAT. Od 1 lipca 2023 roku dla grup VAT obowiązuje jednolity plik kontrolny JPK_GV. Czy wiesz, co zawiera taki plik? Sprawdź, jakie dane są przekazywane do urzędu za jego pośrednictwem!

10 lipca 2023

Sprawozdawczość

Zawieszenie spółki z o.o. i jej odwieszenie a obowiązki sprawozdawcze

Zawieszenie działalności wynikać z różnych przyczyn gospodarczych, czasem spowodowane jest problemami finansowych, a czasem losowymi zdarzeniami przedsiębiorcy. Przepisy umożliwiają również zawieszenie spółki prawa handlowego, w tym spółki z o.o.

30 czerwca 2023

Sprawozdawczość

Rachunek przepływów pieniężnych - wzór z omówieniem

Podmioty gospodarcze prowadzące księgowość w formie ksiąg handlowych, zobowiązane są do sporządzania sprawozdań finansowych. Dowiedz się z artykułu, jak powinien wyglądać rachunek przepływów pieniężnych i pobierz darmowy wzór w formacie PDF i XLSX!

28 czerwca 2023

Sprawozdawczość

Rachunek uproszczony a faktura - jakie są między nimi różnice?

Dokumentowanie czynności dokonanych w ramach działalności gospodarczej to obowiązek przedsiębiorcy. Sprawdź, kiedy faktura i rachunek uproszczony powinny być wystawione przez przedsiębiorcę i jakie są różnice między nimi! Szczegóły w artykule!

29 maja 2023

Sprawozdawczość

Podmioty powiązane w JPK V7 z oznaczeniem TP – cz. I

Plik JPK V7 wprowadza dodatkowe obowiązki ewidencyjne. Dotyczą one także podmiotów powiązanych. Czym jest symbol TP? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób należy wykazywać podmioty powiązane w JPK V7, zgodnie z obwiązującymi przepisami!

25 maja 2023

Sprawozdawczość

Zmiana miejsca zamieszkania a obowiązek złożenia ZAP-3

Przy zmianie miejsca zamieszkania nie zapomnij o złożeniu formularza ZAP-3 do właściwego urzędu skarbowego! Poznaj, jakie kary przewidywane są za niezłożenia formularza oraz brak aktualizacji adresu zamieszkania oraz kto składa formularz ZAP-3!

19 maja 2023

Sprawozdawczość

Bilans - czym jest i o jakich zasadach należy pamiętać

Bilans stanowi jeden z podstawowych elementów sprawozdania finansowego działalności gospodarczej. Jakie są podstawowe zasady jego sporządzania oraz jak wygląda jego wzór? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, czym jest bilans w rachunkowości!

15 maja 2023

Sprawozdawczość

Rachunek zysków i strat - wariant kalkulacyjny

Rachunek zysków i strat obok bilansu stanowi jeden z najbardziej pożądanych przez przedsiębiorców element sprawozdania finansowego. W niniejszym artykule została omówiona szczegółowo charakterystyka wszystkich pozycji wraz z przykładowymi zdarzeniami.

24 kwietnia 2023

Sprawozdawczość

Faktury w KSeF dotyczące sprzedaży i zakupu

Krajowy System e-Faktur pozwala na wystawianie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych. Co więcej, dla wszystkich podatników system ten będzie niebawem obowiązkowy. Jak pobierać i wystawiać faktury w KSeF? Tego dowiesz się z artykułu!

4 kwietnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów