0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Sprawozdawczość

Sprawozdawczość

Naruszenie procedury rachunkowej – możliwe konsekwencje karne i podatkowe

Pojęcie procedury rachunkowej jest rozumiane w szeroki sposób. Warto jednak mieć świadomość, że naruszenie procedury rachunkowej niesie za sobą konsekwencje gruncie prawa karno-skarbowego. Kiedy zatem ma miejsce naruszenie procedury rachunkowej? Sprawdź!

7 grudnia 2022

Sprawozdawczość

Spis z natury po zmianie opodatkowania - czy jest obowiązkowy?

Polski Ład umożliwił zmianę formy opodatkowania w trakcie roku z ryczałtu na zasady ogólne. Czy obowiązkiem przedsiębiorcy było zatem sporządzenie spisu z natury? Przedstawiamy, czy kiedy trzeba sporządzić spis z natury po zmianie opodatkowania!

29 listopada 2022

Sprawozdawczość

Podatek od nieruchomości przy likwidacji działalności

W przypadku nieruchomości związanych z z działalnością właściciel musi liczyć się z wyższymi stawkami podatku od nieruchomości. Jak jednak jest w przypadku zamknięcia firmy? Czy należy zapłacić podatek od nieruchomości przy likwidacji działalności?

18 listopada 2022

Sprawozdawczość

Korekta zgłoszenia celnego w toku kontroli - kiedy jest możliwa?

Podatnicy dokonujący importu towarów mają obowiązek składania zgłoszenia celnego w zakresie dopuszczenia towarów do określonej procedury celnej. Jak jednak wygląda sytuacji, jeśli ma miejsce korekta zgłoszenia celnego w toku kontroli? Odpowiadamy!

17 listopada 2022

Sprawozdawczość

Przychody wliczane do wyliczenia składki zdrowotnej

Na skutek Polskiego Ładu zmienił się sposób wyliczenia składki zdrowotnej. Pojawią się wątpliwości, czy wszystkie uzyskane przychody wliczane do wyliczenia składki zdrowotnej mają wpływ na jej wysokość? Sprawdź, jak ustalić wysokość składki zdrowotnej!

16 listopada 2022

Sprawozdawczość

Formalności celne przy eksporcie towarów poza UE

Dokonując w ramach prowadzonej działalności dostawy towarów do krajów poza Unię Europejską należy pamiętać o wymogach formalnych w związku z tymi transakcjami. Jakie zatem należy wypełnić formalności celne przy eksporcie towarów poza UE? Sprawdź!

4 listopada 2022

Sprawozdawczość

Podatnik zwolniony z VAT a wniosek VAT-REF - czy to możliwe?

Podatnik zwolniony z VAT a wniosek VAT-REF to na pozór dwa wykluczające się pojęcia. W artykule dokonamy analizy, czy podatnik, który w Polsce podlega zwolnieniu z VAT ma możliwość zawnioskować o zwrot VAT naliczonego w innym kraju. Sprawdź!

3 listopada 2022

Sprawozdawczość

Nota korygująca w JPK - w jaki sposób prawidłowo ująć ją w pliku?

Jakie zastosowanie ma nota korygująca i jak prawidłowo powinna zostać ujęta na gruncie pliku JPK V7? W jakich sytuacjach można wystawić notę korygującą i jak należy ją potwierdzić? Przeczytaj, jak powinna być ujęta nota korygująca w JPK V7!

24 października 2022

Sprawozdawczość

Czy możliwy jest zwrot VAT w deklaracji złożonej po terminie?

Ustawodawca wskazuje terminy złożenia dokumentów rozliczeniowych. Określony ustawowo (bez możliwości jego przywrócenia) jest również termin złożenia pliku JPK_V7. W artykule przeanalizujemy, czy możliwy jest zwrot VAT w deklaracji złożonej po terminie!

26 września 2022

Sprawozdawczość

Sprzedaż niepodlegająca opodatkowaniu w JPK_V7

Świadczysz usługi bądź dokonujesz dostaw towarów, które nie podlegają opodatkowaniu VAT na terenie Polski? Zastanawiasz się, czy sprzedaż niepodlegająca opodatkowaniu powinna zostać wykazana w JPK_V7? W artykule odpowiadamy na pytanie!

23 września 2022

Sprawozdawczość

Oznaczenie WEW niektórych dokumentów w JPK_V7

Wraz z nowym jednolitym plikiem kontrolnym weszły nowe oznaczenia, które należy wykazywać do niektórych dokumentów w części ewidencyjnej w nowym JPK V7. Przeczytaj artykuł i sprawdź, do jakich transakcji jest stosowane oznaczenie WEW!

20 września 2022

Sprawozdawczość

Nota korygująca w JPK V7 - w jaki sposób powinna zostać ujęta?

Jak skorygować w JPK V7 błędne dane kontrahenta? Kiedy można wystawić notę korygującą? Czy po otrzymaniu noty korygującej trzeba korygować złożony plik JPK V7? Dowiedz się, w jaki sposób powinna zostać ujęta nota korygująca w JPK V7 otrzymana od nabywcy!

19 września 2022

Sprawozdawczość

Sporządzenie i korygowanie informacji VAT-UE - przydatne informacje!

Czy wiesz kto ma obowiązek złożenia informacji podsumowującej VAT-UE? W jaki sposób złożyć informację podsumowującą? Jak wygląda korygowanie informacji podsumowującej? Sporządzenie i korygowanie informacji VAT-UE - wszystko, co powinieneś wiedzieć!

7 września 2022

Sprawozdawczość

Jak wykazać sprzedaż prywatnego samochodu w zeznaniu rocznym?

Czy wiesz, kiedy powinieneś wykazać sprzedaż prywatnego samochodu w zeznaniu rocznym PIT? Jak ustalić podstawę opodatkowania sprzedaży prywatnego samochodu? Na którym formularzu PIT wykazać dochód ze sprzedaży prywatnego samochodu? Odpowiedzi w artykule!

26 sierpnia 2022

Sprawozdawczość

Brak obowiązku złożenia rocznego sprawozdania finansowego

Czy wiesz kiedy złożenie rocznego sprawozdania finansowego nie jest obowiązkowe? Jakich formalności trzeba dopilnować kiedy występuje brak obowiązku złożenia rocznego sprawozdania finansowego? Przeczytaj i dowiedz się więcej o wymaganym oświadczeniu!

24 sierpnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów