0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Sprawozdawczość

Sprawozdawczość

Jak wykazać sprzedaż prywatnego samochodu w zeznaniu rocznym?

Czy wiesz, kiedy powinieneś wykazać sprzedaż prywatnego samochodu w zeznaniu rocznym PIT? Jak ustalić podstawę opodatkowania sprzedaży prywatnego samochodu? Na którym formularzu PIT wykazać dochód ze sprzedaży prywatnego samochodu? Odpowiedzi w artykule!

24 marca 2023

Sprawozdawczość

Zawiadomienie ZAW-FA - wzór z omówieniem

Czy wiesz, jak nadać uprawnienia w KSeF dla użytkowników innych niż właściciel firmy? Sprawdź, kto i jak może złożyć w tym celu zawiadomienie ZAW-FA. W artykule omawiamy sposób wypełnienia formularza. Dowiedz się więcej!

17 marca 2023

Sprawozdawczość

Kody GTU w nowym JPK V7 - Pytania i odpowiedzi

Czym są grupy towarowo-usługowe ✅ (kody GTU)❓Czy należy je umieszczać na fakturach? Czy tylko w nowym JPK V7? A może są jeszcze inne wymogi.

17 marca 2023

Sprawozdawczość

Zmiana polityki rachunkowości a wdrożenie nowych zasad

Prawidłowa organizacja rachunkowości powinna zapewnić prawidłowość i rzetelność danych sprawozdawczych. Co w przypadku zmiany zasad (polityki) rachunkowości? W jaki sposób powinna zostać wdrożona zmiana polityki rachunkowości? Odpowiadamy w artykule!

9 marca 2023

Sprawozdawczość

Zerowy spis z natury a obowiązek jego ewidencji w KPiR

Czy wiesz, że brak składników majątku, które ujmuje się w spisie z natury, nie zwalnia podatnika z obowiązku jego sporządzenia. Czy zerowy spis z natury podlega ujęciu w KPiR? Przeczytaj nasz artykuł, poznaj odpowiedź na pytanie i dowiedz się więcej!

9 marca 2023

Sprawozdawczość

Zmiana rezydencji podatkowej w trakcie roku a właściwy urząd

Przeniesienie ośrodka interesów życiowych do innego kraju powoduje utratę rezydencji podatkowej w Polsce. Jak zatem zmiana rezydencji podatkowej w trakcie roku wpływa na rozliczenie podatkowej i ustalenie właściwości urzędu skarbowego? Odpowiadamy!

1 marca 2023

Sprawozdawczość

Ile trzeba czekać na wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej?

Hipoteka jest ograniczonym prawem rzeczowym, którego celem jest zabezpieczenie majątku wierzyciela. Warto mieć na uwadze, że spłata długu nie powoduje wykreślenia hipoteki. Jak zatem postąpić, aby miało miejsce wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej?

24 lutego 2023

Sprawozdawczość

Nierzetelnie lub wadliwie sporządzony JPK V7

Nieprawidłowo sporządzony Jednolity Plik Kontrolny może skutkować konsekwencjami dla przedsiębiorcy. Co zatem grozi za nierzetelnie lub wadliwie sporządzony JPK V7? Jakie kary finansowe przewiduje kodeks karny-skarbowy? Odpowiadamy w artykule!

17 lutego 2023

Sprawozdawczość

Kara za niezłożenie sprawozdania do GUS - dla kogo?

Główny Urząd Statystyczny zajmuje się zbieraniem informacji w celach statystycznych. Jakie informacje zbiera GUS? Kiedy i jakie dane należy podać obowiązkowo? Czy kara za niezłożenie sprawozdania do GUS jest możliwa? Dowiedz się więcej czytając artykuł!

17 lutego 2023

Sprawozdawczość

Rachunek zysków i strat - najważniejsze informacje

Narzędziem, jakie pozwala kontrolować kondycję finansową przedsiębiorstwa jest rachunek zysków i strat. Kto musi przygotowywać rachunek zysków i strat? W jaki sposób prawidłowo go sporządzić? Odpowiadamy na pytania w artykule! Przeczytaj i sprawdź!

14 lutego 2023

Sprawozdawczość

Aktywa - definicja, przykłady i ich rodzaje

Aktywa to kontrolowane przez jednostkę zasoby majątkowe o wiarygodnie określonej wartości, tak zaczyna się definicja aktywów. Co praktycznie do nich zaliczamy? Jakie wyróżniamy rodzaje aktywów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

9 lutego 2023

Sprawozdawczość

Aktywa i pasywa - definicja i rodzaje

Podmioty podlegające pod ustawę o rachunkowości zobowiązane są sporządzać sprawozdanie finansowe. Jednym z najważniejszych części sprawozdania finansowego jest bilans, który dzieli się na aktywa i pasywa. Jak należy rozumieć definicję aktywów i pasywów?

9 lutego 2023

Sprawozdawczość

Ważne terminy podatkowe - kiedy zapłacić VAT, dochodowy oraz ZUS

Poznaj wszystkie ważne terminy podatkowe związane z obowiązkami, jakie nakładają na przedsiębiorców przepisy. Sprawdź, kiedy musisz rozliczyć się z podatku dochodowego, składek ubezpieczeniowych oraz podatku VAT. Wszystko o terminach podatkowych!

7 lutego 2023

Sprawozdawczość

Sprzedaż prywatnej nieruchomości a opodatkowanie

Planujesz sprzedać nieruchomość i zastanawiasz się czy będziesz musiał zapłacić od tej czynności podatek? A jeśli tak to jaki i o jakiej stawce? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się z jakim podatkiem wiąże się sprzedaż prywatnej nieruchomości!

1 lutego 2023

Sprawozdawczość

Zmiana miejsca zamieszkania a obowiązek złożenia ZAP-3

Przy zmianie miejsca zamieszkania nie zapomnij o złożeniu formularza ZAP-3 do właściwego urzędu skarbowego! Poznaj, jakie kary przewidywane są za niezłożenia formularza oraz brak aktualizacji adresu zamieszkania oraz kto składa formularz ZAP-3!

1 lutego 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów