Sprawozdawczość

Sprawozdawczość

Ważne terminy podatkowe - kiedy zapłacić VAT, dochodowy oraz ZUS

Poznaj wszystkie ważne terminy podatkowe związane z obowiązkami, jakie nakładają na przedsiębiorców przepisy. Sprawdź, kiedy musisz rozliczyć się z podatku dochodowego, składek ubezpieczeniowych oraz podatku VAT. Wszystko o terminach podatkowych!

14 czerwca 2022

Sprawozdawczość

Strategie podatkowe obowiązkowe dla spółek komandytowych

Strategie podatkowe przegotowują podmioty będące podatnikiem CIT wskazane przez Ustawodawcę. Niemniej grono osób zobowiązanych do sporządzania strategii obejmie również spółki komandytowe. Sprawdziliśmy, od kiedy spółki zostaną objęte nowym obowiązkiem!

31 maja 2022

Sprawozdawczość

Rachunek zysków i strat - najważniejsze informacje

Narzędziem, jakie pozwala kontrolować kondycję finansową przedsiębiorstwa jest rachunek zysków i strat. Kto musi przygotowywać rachunek zysków i strat? W jaki sposób prawidłowo go sporządzić? Odpowiadamy na pytania w artykule! Przeczytaj i sprawdź!

27 maja 2022

Sprawozdawczość

Obowiązek sporządzenia dokumentacji cen transferowych dla nieodpłatnego poręczenia

Podmioty, które muszą sporządzać dokumentację cen transferowych, w wielu przypadkach nie wiedzą, czy są do tego zobowiązane. Przeczytaj i dowiedz się, kiedy powstaje obowiązek sporządzenia dokumentacji cen transferowych dla nieodpłatnego poręczenia!

27 maja 2022

Sprawozdawczość

Oznaczenia dokumentów zakupu i sprzedaży w JPK V7M i JPK V7K

Czy wiesz, że wraz z wprowadzeniem nowej struktury JPK_VAT została zlikwidowana deklaracja VAT? Nowy JPK zawiera bardziej szczegółowe dane dotyczące zakupów i sprzedaży. Poznaj nowe oznaczenia dokumentów zakupu i sprzedaży w JPK V7M i JPK V7K.

6 maja 2022

Sprawozdawczość

Faktury w KSeF dotyczące sprzedaży i zakupu

Krajowy System e-Faktur pozwala na wystawianie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych. Co więcej, dla wszystkich podatników system ten będzie niebawem obowiązkowy. Jak pobierać i wystawiać faktury w KSeF? Tego dowiesz się z artykułu!

2 maja 2022

Sprawozdawczość

Składanie zeznań podatkowych przez nierezydentów

W celu rozliczenia podatku konieczne jest składanie deklaracji podatkowych. Właściwość miejscową US dla nierezydentów określa rozporządzenie Ministerstwa Finansów. Sprawdź, na jakich zasadach odbywa się składanie zeznań podatkowych przez nierezydentów!

22 kwietnia 2022

Sprawozdawczość

Zmiana miejsca zamieszkania a obowiązek złożenia ZAP-3

Przy zmianie miejsca zamieszkania nie zapomnij o złożeniu formularza ZAP-3 do właściwego urzędu skarbowego! Poznaj, jakie kary przewidywane są za niezłożenia formularza oraz brak aktualizacji adresu zamieszkania oraz kto składa formularz ZAP-3!

5 kwietnia 2022

Sprawozdawczość

Deklaracje podatkowe - wszystko co warto wiedzieć

Płacenie podatków to jeden z głównych obowiązków osób prowadzących działalność. Czy wiesz, które deklaracje podatkowe i w jakich terminach należy składać do urzędu a które zobowiązania podatkowe wystarczy uregulować bez wysyłania dodatkowych formularzy?

1 kwietnia 2022

Sprawozdawczość

Odwieszenie i zawieszenie spółki z o.o. a obowiązki sprawozdawcze

Z różnych przyczyn, czasem z powodu problemów finansowych, a czasem z losowych zdarzeń, przedsiębiorcy zmuszeni są do zamknięcia lub zawieszenia działalności. Zawieszenie spółki z o.o. - jakich obowiązków sprawozdawczych należy dopełnić? Sprawdź!

9 marca 2022

Sprawozdawczość

Aktywa - definicja, przykłady i ich rodzaje

Aktywa to kontrolowane przez jednostkę zasoby majątkowe o wiarygodnie określonej wartości, tak zaczyna się definicja aktywów. Co praktycznie do nich zaliczamy? Jakie wyróżniamy rodzaje aktywów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

24 lutego 2022

Sprawozdawczość

Sprzedaż prywatnej nieruchomości a opodatkowanie

Planujesz sprzedać nieruchomość i zastanawiasz się czy będziesz musiał zapłacić od tej czynności podatek? A jeśli tak to jaki i o jakiej stawce? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się z jakim podatkiem wiąże się sprzedaż prywatnej nieruchomości!

23 lutego 2022

Sprawozdawczość

Rachunek uproszczony a faktura. Jakie są między nimi różnice?

Dokumentowanie czynności dokonanych w ramach działalności gospodarczej to obowiązek przedsiębiorcy. Sprawdź, kiedy faktura i rachunek uproszczony powinny być wystawione przez przedsiębiorcę i jakie są różnice między nimi! Szczegóły w artykule!

12 lutego 2022

Sprawozdawczość

Badanie sprawozdania finansowego w świetle ustawy o rachunkowości

Podmioty zobowiązane do złożenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego oraz sprawozdania finansowego mogą być zobowiązane do jego badania. Kiedy badanie sprawozdania finansowego jest obowiązkowe oraz jak wygląda procedura z tym związana? Sprawdź!

8 lutego 2022

Sprawozdawczość

Cash flow w sprawozdaniu finansowym - najważniejsze informacje

Część działalności zobowiązanych jest do tworzenia sprawozdań finansowych, które zawierają podstawowe informacje o rocznej działalności firmy pod względem finansowym. Jednym z jego podstawowych elementów jest cash flow. Sprawdź, jak przygotować cash flow!

21 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów