0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ubezpieczenie ZUS

Ubezpieczenie ZUS

Dorabianie na świadczeniu przedemerytalnym

Osoba, pobierająca świadczenie przedemerytalne, ma możliwość zarobkowania. Jednak przychody podlegające oskładkowaniu muszą mieścić się w limitach ustalonych przez ZUS. Dorabianie na świadczeniu przedemerytalnym bez tajemnic! Zobacz w naszym artykule!

2 października 2023

Ubezpieczenie ZUS

Wnioskowanie o emeryturę po osiągnięciu wieku emerytalnego

Wnioskowanie o emeryturę powszechną jest możliwe po osiągnięciu wieku emerytalnego. Jakie formalności należy załatwić w ZUS-ie, aby otrzymać to świadczenie? Co warto mieć przygotowane oprócz wniosku EMP? Zapoznaj się z naszym artykułem!

2 października 2023

Ubezpieczenie ZUS

Składki ZUS – jak obliczana jest ich wysokość?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością uiszczania należności publicznoprawnych. Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na ich niższy wymiar. Jakie składki ZUS musza opłacać? Jakie ulgi są przewidziane? Przeczytaj!

28 września 2023

Ubezpieczenie ZUS

Wpływ wynagrodzenia minimalnego na składki ZUS i inne obciążenia przedsiębiorców

Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpływa nie tylko na zwiększenie kosztów zatrudnienia pracowników. W artykule przedstawiamy jaki jest wpływ wynagrodzenia minimalnego na składki ZUS i inne obciążenia przedsiębiorców. przeczytaj co się zmieni od 2024 r.!

27 września 2023

Ubezpieczenie ZUS

Ile wynosi ZUS dla nowych firm?

Składki ZUS mogą obciążać budżet przedsiębiorców, zwłaszcza tych nowych. Z tego względu mogą oni skorzystać z obniżonej kwoty składek i dzięki temu zapłacić mniej. Przeczytaj, ile trwa okres ulgi oraz jaka jest wysokość składek ZUS dla nowych firm.

26 września 2023

Ubezpieczenie ZUS

Emerytura pomostowa – komu przysługuje i na jakich warunkach?

Osoby, które pracują w szczególnych warunkach lub wykonują pracę o szczególnym charakterze, mogą ubiegać się o emeryturę pomostową. Czym jest emerytura pomostowa i jakie warunki należy spełnić, aby móc się o nią ubiegać? Przeczytaj w artykule!

26 września 2023

Ubezpieczenie ZUS

Wspólnik jednoosobowej spółki z o.o. musi opłacać składki ZUS?

W jakim przypadku uznaje się, że jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest szczególną postacią działalności gospodarczej na własny rachunek ? Czy wspólnik jednoosobowej spółki z o.o. musi opłacać składki ZUS? Sprawdź!

26 września 2023

Ubezpieczenie ZUS

Prowadzenie działalności w trakcie macierzyńskiego – czy jest możliwe?

Czy prowadzenie działalności w trakcie macierzyńskiego jest możliwe i czy przedsiębiorca może wówczas pobierać zasiłek?

26 września 2023

Ubezpieczenie ZUS

Jak złożyć wniosek o przeliczenie emerytury?

Ustawa o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych reguluje kwestie dotyczące ponownego przeliczenia emerytury. W jaki sposób oblicza się wysokość tego świadczenia? Kiedy złożyć wniosek o przeliczenie emerytury? Sprawdź!

25 września 2023

Ubezpieczenie ZUS

Wyczerpanie 182 dni okresu zasiłkowego a prawo do chorobowego

Pracownik przebywa przez długi okres na chorobowym i po półrocznej nieobecności w dalszym ciągu przekazuje zwolnienia lekarskie? Czy wyczerpanie 182 dni okresu zasiłkowego oznacza brak prawa do świadczeń z ZUS? Szczegóły w artykule!

25 września 2023

Ubezpieczenie ZUS

Wyrejestrowanie płatnika składek z ZUS - ZWPA

Płatnikiem składek jest każda osoba lub podmiot zobowiązany przepisami do opłacania składek na ubezpieczenia społeczne za siebie lub innych ubezpieczonych, z jakiegokolwiek tytułu. Kiedy wyrejestrowanie płatnika składek z ZUS-u jest konieczne? Sprawdź!

22 września 2023

Ubezpieczenie ZUS

Likwidacja etatu w świadectwie pracy wydawanym pracownikowi

Tryb rozwiązania umowy o pracę podaje się w dokumentach wydawanych byłemu pracownikowi. Czy likwidacja etatu w świadectwie pracy będzie prawidłowym zapisem? Jakie dane podaje się, kiedy pracodawca likwiduje stanowisko? Przeczytaj i dowiedz się!

19 września 2023

Ubezpieczenie ZUS

Kiedy kończy się preferencyjny ZUS?

Sporą zachętą dla osób zamierzających prowadzić swoje własne przedsiębiorstwo jest preferencyjny ZUS, czyli możliwość opłacania mniejszych składek przez pierwsze dwa lata działalności. Jednak co później? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

18 września 2023

Ubezpieczenie ZUS

Ubezpieczenie zdrowotne członka rodziny a wyrejestrowanie przedsiębiorcy

Kogo można zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego jako członka rodziny? Jaki wpływ ma wyrejestrowanie przedsiębiorcy na ubezpieczenie zdrowotne członka rodziny? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się kiedy należy wyrejestrować członków rodziny!

18 września 2023

Ubezpieczenie ZUS

Rozliczenie chorego przedsiębiorcy opłacającego pełne składki ZUS

Podatnik, który prowadzi działalność ma obowiązek opłacania podstawowych składek ZUS. Może też opłacać dobrowolne ubezpieczenie chorobowe. Jak wygląda rozliczenie chorego przedsiębiorcy opłacającego pełne składki wraz z chorobowym? Przeczytaj i sprawdź!

15 września 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów