0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ubezpieczenie ZUS

Ubezpieczenie ZUS

Terminy płatności składek ZUS i konsekwencje opóźnień w zapłacie

Jakie okresowe obowiązki ma przedsiębiorca prowadzący działalność wobec ZUS? Czy oprócz opłacania składek należy również co miesiąc składać deklarację? Przeczytaj i przekonaj się, jakie terminy płatności składek wyróżniają przepisy!

7 grudnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Ubezpieczenie chorobowe przedsiębiorcy - co warto wiedzieć!

Podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą zobowiązany jest do odprowadzania składek ZUS - społecznych i zdrowotnych. Związku z czym czy musi opłacać składki na ubezpieczenie chorobowe? W tej kwestii ma pewną dowolność. Dowiedź się więcej!

7 grudnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Mały ZUS od dochodu – przepisy w praktyce!

Obecnie przedsiębiorcy mogą korzystać z małego ZUS plus, dzięki któremu składki społeczne można naliczać ZUS od dochodu. Kto może skorzystać z tej ulgi i jak ustalić wysokość składek? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

6 grudnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Podważenie przez ZUS umowy o dzieło - korekty PIT-11 i PIT-4R

ZUS podczas kontroli może zakwestionować zawarte umowy. Podważenie przez ZUS umowy o dzieło wiąże się dla pracodawcy z określonymi konsekwencjami. Czy należy korygować PIT-11 i PIT-4R? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź na te pytania!

6 grudnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Preferencyjne stawki ZUS - kto nie może z nich skorzystać?

Osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej mogą opłacać składki ZUS w preferencyjnej wysokości przez okres 24 pełnych miesięcy. Jednak ten przywilej nie dotyczy wszystkich. Dowiedz się, kiedy możesz opłacać preferencyjne stawki ZUS!

6 grudnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Składki ZUS w przypadku początkujących przedsiębiorców

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą mają prawo do skorzystania z ulgi dotyczącej wysokości składki ZUS. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się ile obecnie wynoszą składki ZUS. Dowiedz się więcej na temat składek ZUS nowego przedsiębiorcy!

5 grudnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Zawieranie umów za przedsiębiorcę – kto i kiedy może zawierać umowy w imieniu przedsiębiorcy?

Jeśli firma jest duża nie jest możliwe, aby za wszystkie formalności odpowiedzialny był jej właściciel. Dotyczy to głównie reprezentacji przed kontrahentami czy podpisywania dokumentów. Kiedy zawieranie umów za przedsiębiorcę jest możliwe? Przeczytaj!

2 grudnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Mały ZUS Plus 2023 – czy warto korzystać z tej ulgi?

Przedsiębiorca może korzystać z różnych ulg w opłacaniu składek, jeśli spełni odpowiednie warunki. Czy mały ZUS pozwoli osobie osiągającej niskie przychody na duże oszczędności? Jak skorzystać z tej ulgi? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

28 listopada 2022

Ubezpieczenie ZUS

Prezenty z ZFŚS a opodatkowanie i oskładkowanie

W okresie świątecznym pracodawca może przyznać pracownikom prezenty świąteczne. Jednak czy takie prezenty mogą być finansowane ze środków ZFŚS? Czy prezenty z ZFŚS podlegają opodatkowaniu i oskładkowaniu? Odpowiedź poznasz czytając nasz artykuł!

28 listopada 2022

Ubezpieczenie ZUS

Przedsiębiorca pracujący na umowę zlecenie a ZUS

Przedsiębiorca pracujący na umowę zlecenie napotka zmiany w opłacaniu składek ZUS. To czy przedsiębiorca ma obowiązek odprowadzania składek jest zależne od kilku czynników. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat zbiegu tytułu ubezpieczeń!

24 listopada 2022

Ubezpieczenie ZUS

Składanie wniosków o świadczenia emerytalne z ZUS-u dla pracowników

Pracownicy mogą ubiegać się o różne świadczenia z ZUS-u. W wielu przypadkach to pracodawca składa dokumenty w imieniu pracownika, aby ten otrzymał świadczenie emerytalne z ZUS-u. Dowiedz się jak wygląda składanie wniosków o świadczenia emerytalne z ZUS-u!

23 listopada 2022

Ubezpieczenie ZUS

Zmiana decyzji ZUS-u na niekorzyść przedsiębiorcy

Zmiana decyzji ZUS jest możliwa, a jej skutki mogą działać na niekorzyść przedsiębiorcy. ZUS nie może jednak zmieć swojej decyzji w czasie dowolnie przez siebie wybranym, czas na zmianę decyzji jest regulowany przez ustawę. Przeczytaj i dowiedz się!

23 listopada 2022

Ubezpieczenie ZUS

Wynagrodzenie płatnika składek ZUS - kto może je otrzymać?

Czy za terminowe opłacanie składek ZUS lub wypłatę zasiłków chorobowych można otrzymać bonifikatę? Kiedy przysługuje wynagrodzenie płatnika składek? W jakiej wysokości jest wypłacane? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

22 listopada 2022

Ubezpieczenie ZUS

Z czym wiąże się przekroczenie rocznej podstawy wymiaru składek emerytalno-rentowych

Czy wiesz, jakie konsekwencje generuje przekroczenie rocznej podstawy wymiaru składek emerytalno - rentowych oraz jak ustalić moment przekroczenia rocznego ograniczenia? Sprawdź, jak rozliczyć nienależnie opłacone składki! Przeczytaj!

22 listopada 2022

Ubezpieczenie ZUS

Renta szkoleniowa – czym jest i komu się należy?

Renta szkoleniowa to jedno ze świadczeń pieniężnych wypłacanych przez ZUS ubezpieczonym. Ciągle jest mało popularna. Dlaczego? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat renty szkoleniowej oraz dokumentów jakie trzeba złożyć aby ją otrzymać!

18 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów