0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

17 wyników dla tematu: nowy-polski-lad

Artykuły:

Nowy Polski Ład – jak wyliczyć wynagrodzenie dla pracowników?

Nowy Polski Ład wzbudza kontrowersje zarówno wśród przedsiębiorców, jak i pracowników. Nic dziwnego – zmiany prawno-podatkowe dotkną tak naprawdę każdego, kto opłaca podatki. Sprawdź na przykładach, jak zmienią się wynagrodzenia!

5 kwietnia 2022

Nowy Polski Ład a opodatkowanie działalności– co wybrać?

Szykuje się rewolucja w opodatkowaniu działalności. Nowy Polski Ład wprowadza zmiany odnośnie podatków dochodowych. Dużą zmianą jest podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 000 zł, która będzie stosowana wyłącznie w przypadku skali podatkowej.

18 stycznia 2022

Nowy Polski Ład – czy warto założyć spółkę z o.o.?

Nowy Polski Ład wprowadził zmiany związane z opodatkowaniem jednoosobowej działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy mogą na tym stracić. Czy przekształcenie JDG na spółkę z o.o. pozwoli obniżyć koszty prowadzenia własnej firmy? Sprawdź!

12 stycznia 2022

Polski Ład nie dla rolników – składki KRUS po staremu!

Czy rolników objęły zmiany wprowadzane w Polskim Ładzie? Jakie składki KRUS będą opłacać oni w przyszłych latach? Czy składka zdrowotna w ich przypadku także będzie odliczana od dochodu? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

9 listopada 2021

Przesunięcie Polskiego Ładu! Apel RPO!

Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje do ustawodawcy o przesunięcie Polskiego Ładu na przyszły rok! Jakie przytacza argumenty? Czy zmiana terminu wejścia w życie reformy prawa podatkowego jest możliwa? Przeczytaj i sprawdź w artykule! Dowiedz się więcej!

15 października 2021

Polski Ład – nowe obciążenia dla przedsiębiorców

Nowy Polski Ład wprowadza wiele zmian w rozliczaniu firm. Z jednej strony mamy nowe ulgi i preferencje podatkowe, a z drugiej nowe obciążenia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak przedsiębiorcy zostaną obciążeni w ramach projektu Nowego Polskiego Ładu!

21 września 2021

Nowy Polski Ład – sankcje dla pracodawców, którzy płacą „pod stołem”!

Nowy Polski Ład to niemała rewolucja. Wiele wskazuje na to, że władza chce całkowicie wyeliminować tzw. szarą strefę. Za płacenie „pod stołem” będą groziły sankcje. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat zmian w tym zakresie!

30 lipca 2021

Nowy Polski Ład – członkowie zarządów spółek zapłacą składkę zdrowotną!

Nowy Polski Ład przewiduje kompleksową reformę podatkową. Projekt, który się pojawił, uderza w bogatszych. Członkowie zarządu zostaną obciążeni dodatkową daniną. Ile będzie ona wynosić? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

29 lipca 2021

Nowy Polski Ład – ryczałtowa składka zdrowotna tylko dla wybranych

Rząd wprowadził zmiany w reformie nowy Polski Ład, które dotyczą ryczałtowej składki zdrowotnej. Obecne założenia nie zlikwidują składki, lecz ograniczą podmioty uprawnione do skorzystania z niej. Komu przysługiwać będzie ryczałtowa składka zdrowotna?

10 czerwca 2021

Nowy Polski Ład a opodatkowanie przedsiębiorców – trzy najważniejsze zmiany

Nowy Polski Ład a opodatkowanie przedsiębiorców – czy ulegnie zmianie? Dowiedz się, jak zapowiadane zmiany w podatkach wpłyną na prowadzenie działalności gospodarczej. Poznaj możliwe formy opodatkowania jednoosobowej działalności gospodarczej!

7 czerwca 2021

Nowy Polski Ład a opodatkowanie działalności wg zasad ogólnych

Rząd przedstawił program Nowy Polski Ład, który swoimi założeniami ma wprowadzić rewolucję systemu podatkowego. Jak zmieni się opodatkowanie wg zasad ogólnych działalności gospodarczej w wyniku przedstawionej reformy? Przedstawiamy najważniejsze zmiany!

25 maja 2021

Nowy Polski Ład – co oznacza dla pracodawcy?

Projekt, jaki przedstawiono 15 maja, zakłada wiele zmian, o których powinni pamiętać pracodawcy. Nowy Polski Ład zmieni wynagrodzenia pracowników, ale też sprawi, że zmienią się inne przepisy. Przeczytaj i sprawdź co się zmieni!

25 maja 2021

Nowy Polski Ład – wynagrodzenia pracowników zwiększą się?

Od soboty 16 maja cała Polska żyje zapowiedziami złożonymi przez partię rządzącą. Nowy Polski Ład, bo tak brzmi nazwa całego projektu zakłada wiele zmian gospodarczo-społecznych. Czy przez nowy Polski Ład wynagrodzenia pracowników wzrosną? Sprawdź!

24 maja 2021

Nowy Polski Ład - poznaj założenia przedstawionej reformy przez Rząd!

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w sobotę 15 maja br. program „Polski Ład”. Reforma zakłada zmiany w systemie podatkowym, ale także w aspekcie społecznym. Czy planowane zmiany okażą się korzystne dla obywateli? Sprawdź, co przyniesie Nowy Polski Ład!

19 maja 2021

Pierwszy próg podatkowy - jakie zmiany wprowadzi Polski Ład?

„Polski Ład” został ogłoszony w ubiegłą sobotę, a już wywołał emocje w zakresie podatków i nie tylko. Plan zakłada kompleksową reformę systemu podatkowego. Pierwszy próg podatkowy a Polski Ład – jakie zmiany czekają podatników i na co się przygotować?

18 maja 2021

Nowy Polski Ład – wynagrodzenia i zmiany w zakresie zatrudnienia

Od soboty cała Polska żyje nowym programem gospodarczo-społecznym przedstawionym przez władze PiS. Jak Nowy Polski Ład wpłynie na życie Polaków? Co zmieni się w zarobkach? Kto skorzysta na zapowiadanych zmianach a kto straci? Sprawdziliśmy!

17 maja 2021

Projekt „Nowy polski ład” - kiedy zostanie wprowadzony?

Projekt „Nowy polski ład” to nowa rządowa propozycja walki z pandemią COVID-19. Zawiera plany inwestycyjne, a także zamierzenia i propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego. Kiedy możemy spodziewać się wdrożenia nowego projektu.

27 stycznia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów