Biura rachunkowe

Prawa i obowiązki

Protokół wydania dokumentów z biura rachunkowego – darmowy wzór

Czy protokół wydania dokumentów z biura rachunkowego jest konieczny? Po co sporządzać protokół zdawczo-odbiorczy przy zakończeniu współpracy z klientem? Co powinien zawierać taki protokół? Sprawdź i pobierz darmowy wzór protokołu wydania dokumentów!

7 października 2022

Prowadzę biuro

Ocena ryzyka związanego z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu w biurze rachunkowym – wzór z omówieniem

Jak powinna wyglądać prawidłowo przeprowadzona przez instytucje obowiązane ocena ryzyka związanego z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu? Czy biuro rachunkowe należy do instytucji obowiązanych? Przeczytaj i pobierz darmowy wzór z omówieniem!

30 września 2022

Prawa i obowiązki

Obowiązki biur rachunkowych - najważniejsze informacje

Czy wiesz, jakie są obowiązki biur rachunkowych oprócz prowadzenia ewidencji księgowych i sporządzania rozliczeń i sprawozdań podatkowych? Sprawdź, czym jest AML, BDO i RODO oraz kiedy należy raportować schematy podatkowe i uiszczać opłatę środowiskową!

26 września 2022

Prowadzę biuro

Stosowanie GTU u klienta biura rachunkowego

Co do zasady niektórzy przedsiębiorcy zobowiązani są do oznaczania sprzedaży kodami GTU. Czy korzystając z usług biura rachunkowego stosowanie GTU u klienta biura jest obowiązkiem opiekuna księgowego? Na pytanie odpowiadamy w artykule! Sprawdź!

23 września 2022

Prawa i obowiązki

Umowa z biurem rachunkowym – odpowiedzialność cywilna i karna księgowej

Korzystasz z usług księgowych? Czy wiesz, co powinno znaleźć się w umowie z biurem rachunkowym? Czy księgowy ponosi odpowiedzialność za obsługę przedsiębiorcy? Przedstawiamy, jaka jest odpowiedzialność cywilna i karna księgowej wobec klienta biura!

16 września 2022

Nowe technologie i innowacje

Uprawnienia do korzystania z KSeF dla biura rachunkowego - jak je nadać?

Jak odbywa się posługiwanie fakturami ustrukruryzowanymi wystawianymi i udostępnianymi za pomocą Krajowego Systemu eFaktur? Czy konieczne są uprawnienia do korzystania z KSeF dla biura rachunkowego? Jak je nadać? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

9 września 2022

Prowadzę biuro

Prowadzisz nowoczesne biuro rachunkowe? Sprawdź jak usprawnić swoją pracę.

Wielu właścicieli biur rachunkowych zadaje sobie pytanie, jakie powinno być nowoczesne biuro rachunkowe. Podpowiadamy, jak powinna funkcjonować nowoczesna księgowość.

26 sierpnia 2022

Prowadzę biuro

Prowadzenie biura rachunkowego - najważniejsze informacje!

Jak rozpocząć prowadzenie biura rachunkowego? Jakie formalne obowiązki muszą zostać spełnione? Przeczytaj o zasadach otwarcia biura rachunkowego, obowiązkach, które ciążą na zakładającym oraz o tym, kto może taką działalność założyć!

19 sierpnia 2022

Prawa i obowiązki

Czy numerowanie dowodów księgowych w PKPiR jest obowiązkowe?

Czy numerowanie dowodów księgowych w PKPiR jest koniecznością? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób należy numerować dokumenty w podatkowej księdze przychodów i rozchodów oraz co grozi w przypadku braku numeracji dokumentów księgowych.

12 sierpnia 2022

Prawa i obowiązki

Obowiązek dekretacji dokumentów księgowych w pełnej księgowości

Główną z czynności, jakie biuro rachunkowe wykonuje dla klienta jest rozliczenie danego okresu. Aby to było jednak możliwe należy zaksięgować w ewidencjach dowody księgowe. Czy wiesz, kiedy występuje obowiązek dekretacji dokumentów księgowych? Sprawdź!

5 sierpnia 2022

Prawa i obowiązki

Zabezpieczenie akt osobowych pracowników - skuteczne działania

Prowadząc działalność ważne jest zabezpieczenie dokumentów klientów. Zabezpieczenie akt osobowych pracowników również należy do obowiązków biura. Jakie czynności musi podjąć pracodawca aby zabezpieczyć akta? Kto odpowiada za akta klienta biura?

29 lipca 2022

Prawa i obowiązki

Odpowiedzialność biura rachunkowego za niezłożenie deklaracji

Co do zasady przedsiębiorcy powierzają prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu. Jaką odpowiedzialność względem klienta i urzędu skarbowego ponosi biuro? Jaka jest odpowiedzialność biura rachunkowego za niezłożenie deklaracji?

25 lipca 2022

Prowadzę biuro

Jak założyć biuro rachunkowe - wszystko co musisz wiedzieć!

Interesujesz się ekonomią, księgowością lub finansami? Masz doświadczenie związane z pracą w rachunkowości? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco powinieneś być zainteresowany tym, jak założyć własne biuro rachunkowe! Wyjaśniamy krok po kroku!

23 lipca 2022

Prawa i obowiązki

Brak informacji od klienta a odpowiedzialność za prawidłowość wyliczeń wynagrodzeń

Pracodawca zatrudniający pracowników zgodnie z Kodeksem pracy ma obowiązek wypłaty wynagrodzenia. Co w przypadku błędnie naliczonego i wypłaconego wynagrodzenia? Kto w tej sytuacji ponosi odpowiedzialność za prawidłowość wyliczeń wynagrodzeń? Sprawdź!

22 lipca 2022

Prawa i obowiązki

Rozwiązanie umowy z biurem rachunkowym bez okresu wypowiedzenia

Gdy przedsiębiorca chce korzystać z usług biura rachunkowego powinna zostać zawarta umowa o świadczenie usług. Na umowie zawarte są warunki co do współpracy jak i wypowiedzenia. Czy rozwiązanie umowy z biurem rachunkowym może być natychmiastowe? Sprawdź!

18 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów