0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Biura rachunkowe

Prowadzę biuro

Gdzie kończy się wsparcie księgowe, a zaczyna doradztwo podatkowe?

Czy wiesz jakie są różnice między świadczeniem usług księgowych a doradztwem podatkowym? Sprawdź, gdzie kończy się wsparcie księgowe a zaczyna doradztwo podatkowe aby nie narażać się na sankcje karne! Dowiedz się, jak skonstruować bezpieczną umowę!

7 maja 2024

Prowadzę biuro

Częste nadgodziny w biurze rachunkowym - jak to zmienić?

Nadgodziny w biurze rachunkowym to już dla Ciebie norma a zaplanowanie dłuższego urlopu to tylko marzenie? Czy wiesz, że możesz poprawić efektywność pracy w Swoim biurze i tym samym zmniejszyć liczbę nadgodzin? Jak to zrobić? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

15 kwietnia 2024

Prawa i obowiązki

4 modele współpracy z biurem rachunkowym w KSeF - wybierz model dla swojego biura!

Wiele biur rachunkowych zastanawia się jaki podjąć model współpracy z klientem w zakresie KSeF. Wyklarowaliśmy 4 modele współpracy z biurem rachunkowym w KSeF! Sprawdź ich cechy oraz wady i zalety. Wybierz odpowiedni model współpracy dla siebie!

11 kwietnia 2024

Biura rachunkowe online

Kontakt z klientem w biurze rachunkowym - czy musisz być cały czas pod telefonem?

Czy w pracy księgowej zdarza Ci się, że klient dzwoni tylko na chwilkę, ale rozmowa zahacza o życie prywatne? Czy rozmowy telefoniczne z klientami zawsze muszą tak wyglądać? Jak powinien wyglądać kontakt z klientem w biurze rachunkowym? Przeczytaj!

20 marca 2024

Prowadzę biuro

Czy każde odejście klienta biura rachunkowego to porażka?

Odejście klienta biura rachunkowego często wiąże się ze skrajnymi emocjami. Zadajemy sobie pytanie dlaczego, co zrobiliśmy źle? Jak zatem reagować na wypowiedzenia umowy od klienta oraz jak zadbać o utrzymanie stałego klienta? Przeczytaj i sprawdź!

18 marca 2024

Prawa i obowiązki

PPO pełnomocnictwo ogólne dla księgowego - jakie nadaje uprawnienia?

Do reprezentacji klienta przez biuro rachunkowe obowiązkowe jest złożenie odpowiedniego umocowania. Omawiamy uprawnienia jakie daje najszersza wersja takiego umocowania, czyli PPO pełnomocnictwo ogólne, które sporządza się w formularzu i składa do CRPO!

16 lutego 2024

Prowadzę biuro

E-Urząd Skarbowy – jak nadać dostęp księgowemu?

E-Urząd Skarbowy to platforma teleinformatyczna Krajowej Administracji Skarbowej służąca do załatwiania wielu urzędowych spraw. Dostępu do konta w e-Urzędzie Skarbowym można udzielić różnym użytkownikom. Sprawdź, jak wygląda nadanie dostępu księgowemu!

13 lutego 2024

Prawa i obowiązki

Obowiązki biur rachunkowych na przełomie roku - o czym należy pamiętać?

Przełom roku to czas wzmożonej pracy dla biur rachunkowych. W tym okresie księgowi mają do wykonania szereg obowiązków, w związku z tym w artykule przedstawiamy obowiązki biur rachunkowych na przełomie roku. Przeczytaj i sprawdź jakie to obowiązki!

9 stycznia 2024

Prawa i obowiązki

Zmiana umów z klientami biur rachunkowych a KSeF - jakie zajdą zmiany?

Wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur spowoduje wiele zmian w biurach rachunkowych, w związku z tym powinny odpowiednio przygotować się na wdrożenie. Zmiana umów z klientami biur rachunkowych a KSeF - jakie zmiany w treści umów z klientami? Sprawdź!

2 stycznia 2024

Prawa i obowiązki

Wystawienie pustej faktury przez biuro rachunkowe - kto odpowiada?

Niektóre biura rachunkowe wystawiają faktury w imieniu swoich klientów. Jak wygląda odpowiedzialność na gruncie podatku VAT oraz odpowiedzialność karnoskarbowa, gdy nastąpi wystawienie pustej faktury przez biuro rachunkowe? Wyjaśniamy w artykule!

5 grudnia 2023

Prawa i obowiązki

Nowe obowiązki biura rachunkowego w zakresie KSeF

W związku z wejściem w życie Krajowego Systemu e-Faktur biura rachunkowe zobowiązane będą do wykonywania pewnych działań. Poznaj nowe obowiązki biura rachunkowego w zakresie KSeF! Czy są one obowiązkowe dla wszystkich? Odpowiadamy w artykule!

26 października 2023

Nowe technologie i innowacje

Nadawanie uprawnień do KSeF dla biura rachunkowego - jak przebiega?

Czy wiesz, od kiedy wystawianie faktur w KSeF jest obowiązkowe? Dowiedz się, czy konieczne są dodatkowe uprawnienia do korzystania z KSeF dla biura rachunkowego? Dowiedz się, jak nadać niezbędne uprawnienia w KSeF i jaki może być ich zakres!

10 października 2023

Nowe technologie i innowacje

Sztuczna inteligencja w biurze rachunkowym

Czy wiesz, jak sztuczna inteligencja w biurze rachunkowym może usprawniać codzienna pracę księgowych? Sprawdź, jak wykorzystywać potencjał AI oraz czy jest zagrożenie, że sztuczna inteligencja zastąpi całkowicie pracę wykonywaną przez księgowych?

15 września 2023

Prawa i obowiązki

Wykonywanie przelewów w imieniu klienta biura rachunkowego

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą muszą pamiętać o terminowym regulowaniu swoich zobowiązań względem kontrahentów bądź innych instytucji. Czy dozwolone jest wykonywanie przelewów w imieniu klienta w biurze rachunkowym? Wyjaśniamy!

15 września 2023

Biura rachunkowe online

Wdrożenie KSeF w biurze rachunkowym - jak się przygotować?

Czy wiesz, jak należy się przygotować na wdrożenie KSeF w biurze rachunkowym? Sprawdź, jak biuro może wesprzeć klienta w tym procesie i jakie uprawnienia do KSeF klient powinien nadać dla biura. Dowiedz się, jak KSeF usprawni współpracę z klientem!

8 września 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów