0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Biznesu

Prowadzenie biznesu

Jak uzyskać kwalifikowany podpis elektroniczny?

Od lat dąży się do cyfryzacji procesów biznesowych w firmach i instytucjach. Dlatego warto się zastanowić, dlaczego kwalifikowany podpis elektroniczny może być pomocny w załatwianiu spraw? Sprawdź, jak wyrobić kwalifikowany podpis elektroniczny!

8 grudnia 2022

Prowadzenie biznesu

Koszt całkowity zatrudnienia pracownika w 2023 roku - musisz to wiedzieć!

Przedsiębiorca w swojej firmie może zatrudnić pracowników w oparciu o różnorodne umowy. Począwszy od umowy o pracę a skończywszy na umowach cywilnoprawnych. W zależności od rozmaitych aspektów, koszt całkowity zatrudnienia pracownika także jest zmienny.

5 grudnia 2022

HR w praktyce

Wigilia firmowa – jak się do niej przygotować?

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na organizację firmowej Wigilii. Co zrobić, aby spędzony wspólnie z pracownikami czas przebiegł w radosnej atmosferze? Przeczytaj artykuł i zobacz, jak sprawić, aby Wigilia firmowa była naprawdę udana!

2 grudnia 2022

Prowadzenie biznesu

Czym zajmuje się organizacja odzysku opakowań?

Wprowadzasz do obrotu produkty w opakowaniach lub opakowania w ramach prowadzonej przez Ciebie działalności? Zastanawiasz się jak wybrać organizację odzysku opakowań? Sprawdź, na co zwrócić uwagę oraz jakie obowiązki przejmie organizacja odzysku opakowań!

30 listopada 2022

Prowadzenie biznesu

Fotowoltaika w firmie – ewidencja energii elektrycznej i pozostałe obowiązki

W ostatnich latach w Polsce coraz liczniej pojawiają się panele fotowoltaiczne. Sprawdź jakie obowiązki musisz spełnić posiadając panele, jaki podatek zapłacić oraz kiedy musisz złożyć deklarację

29 listopada 2022

Prowadzenie biznesu

Kim jest wprowadzający opakowania i jakie ma obowiązki?

Rejestr BDO do niedawna kojarzony był z podmiotami, które wytwarzają lub odbierają odpady. Obecnie ma on także zastosowanie do przedsiębiorców, którzy wprowadzają opodatkowania. Sprawdź, kim jest wprowadzający opakowania i jakie ma obowiązki!

29 listopada 2022

W czasie wolnym

Zarządzanie czasem - jak robić to skutecznie?

Czym jest efektywne zarządzanie czasem oraz czemu ono służy? Od czego warto zacząć, w celu optymalizacji czasu pracy? Jakie czynniki wpływają destruktywnie na nasze zarządzanie czasem? Czym jest zasada SMART? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

29 listopada 2022

W czasie wolnym

Jak wybrać komputer? Sprawdzamy gotowe zestawy komputerowe

Komputery stacjonarne, czyli popularne PC-ty, są prawie w każdym domu. Jak wybrać komputer stacjonarny zgdnie z jego przeznaczeniem? Oto poradnik, w którym testujemy gotowe zestawy komputerowe.

28 listopada 2022

Prowadzenie biznesu

Biznes w internecie a kary nakładane na przedsiębiorców

Prowadząc biznes w internecie należy uważać na obostrzenia i zasady, których nieprzestrzeganie może się wiązać z obowiązkiem zapłaty kary pieniężnej. Sprawdź, jakie kary czyhają na przedsiębiorców działających w internecie oraz w jaki sposób ich uniknąć!

25 listopada 2022

Prowadzenie biznesu

Morska Agencja Gdynia świeci przykładem

Dynamicznie zmieniające się ceny energii elektrycznej mogą być wyzwaniem dla wielu przedsiębiorstw. Sprawdź jak możesz poradzic sobie z podwyżkami cen oraz jakie rozwiązanie znalazła Morska Agencja Gdynia

22 listopada 2022

W czasie wolnym

Wizyty lekarskie online – dlaczego warto?

Dowiedz się jak czym jest i jak skorzystać z wizyty lekarskiej online, jak przebiega konsultacja oraz czy warto korzystać z takiej usługi

20 listopada 2022

Prowadzenie biznesu

Szybkie płatności online – jakie są ich korzyści?

Prowadząc sklep internatowy nie jest możliwym, aby klienci nie mogli sfinalizować transakcji bezgotówkowo. Warto zatem wdrożyć rozwiązanie, jakim są szybkie płatności online. Czym są szybkie płatności online oraz dlaczego warto z nich skorzystać?

18 listopada 2022

Prowadzenie biznesu

Jednoosobowa spółka z o.o. jako alternatywa dla JDG

Zakładając firmę przyszły przedsiębiorca stoi przed wyborem formy prowadzenia działalności gospodarczej. Najczęściej wybieraną formą jest jednoosobowa działalność gospodarcza, jednak jednoosobowa spółka z o.o. z powodzeniem może być dla niej alternatywą.

17 listopada 2022

HR w praktyce

Jak pracodawca powinien przestrzegać podstawowych zasad work life balance?

Celem i założeniem work life balance, jak sama nazwa wskazuje, jest zachowanie równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Czy pracodawcy powinni wprowadzić tą zasadę w swojej firmie? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

17 listopada 2022

HR w praktyce

Rozmowa dyscyplinująca - jak ją przeprowadzić?

Rozmowa dyscyplinująca nie jest miła ani dla pracownika, ani dla pracodawcy. Jak ją przeprowadzić, aby przyniosła oczekiwany efekt? Jak zakomunikować osobie zatrudnionej, że powinna zmienić sposób działania lub zachowania? Dowiedz się!

16 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów