0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Urlopy i inne

Urlopy i inne

Urlop macierzyński zleceniobiorcy – w jakim wymiarze przysługuje?

Osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenie mają możliwość skorzystania z podobnych uprawnień związanych z rodzicielstwem co pracownicy. Przez jaki czas trwa urlop macierzyński zleceniobiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

24 maja 2024

Urlopy i inne

Ekwiwalent urlopowy w świadectwie pracy

Informacje o urlopie wypoczynkowym zamieszczone są w świadectwie pracy. Kto ma prawo do urlopu wypoczynkowego? Czym jest urlop w naturze? Co z zaległym urlopem i ile wynosi ekwiwalent urlopowy? Więcej przeczytasz w naszym artykule!

23 maja 2024

Urlopy i inne

Świadczenia opiekuńcze już na nowych zasadach

Świadczenia opiekuńcze to forma wsparcia finansowego dla osób, które opiekują się niepełnosprawnymi lub potrzebującymi pomocy członkami rodziny. Ich celem jest częściowe pokrycie kosztów związanych z opieką. Przeczytaj co się zmieniło w tym zakresie.

16 maja 2024

Urlopy i inne

Urlop wypoczynkowy pracownika młodocianego

W pierwszym roku pracy wymiar urlopu wypoczynkowego pracownika młodocianego wynosi w sumie 38 dni roboczych. Dlaczego i na jakich zasadach przysługuje mu tak długi urlop wypoczynkowy? Sprawdź jakie uprawnienia urlopowe mają młodociani!

16 maja 2024

Urlopy i inne

Wczasy pod gruszą i inne świadczenia socjalne - na jakich zasadach są wypłacane?

Firmy zatrudniające powyżej 50 pracowników, mają obowiązek założyć Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Świadczenia socjalne przyznawane są w zależności od sytuacji materialnej, rodzinnej bądź życiowej. Przeczytaj artykuł i dowiedź się więcej!

15 maja 2024

Urlopy i inne

Ekwiwalent za urlop po długiej chorobie – jak go wyliczyć?

Po zakończeniu umowy w niektórych sytuacjach pracownikowi należy wypłacić ekwiwalent urlopowy. Jednak gdy pracownik długo choruje, poprawne wyliczenie może okazać się skomplikowane. Dowiedz się, jak obliczyć ekwiwalent za urlop po długiej chorobie!

15 maja 2024

Urlopy i inne

Urlop okolicznościowy - zasady udzielania

Niektóre wydarzenia w życiu każdego człowieka wymagają dnia wolnego od pracy. W dni naprawdę ważne, jak narodziny dziecka, ślub czy śmierć bliskiej osoby przysługuje urlop okolicznościowy. Dowiedz się z naszego artykułu, na jakich zasadach się go udziela!

14 maja 2024

Urlopy i inne

Dzień wolny za święto wypadające w sobotę a urlop bezpłatny i macierzyński

Obowiązkiem pracodawcy jest poprawnie rozliczyć dzień wolny za święto wypadające w sobotę każdemu swojemu pracownikowi. Jednak czy w każdej sytuacji taki dzień wolny się należy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

14 maja 2024

Urlopy i inne

Zwolnienie lekarskie L4 w ciąży - regulacje prawne

W czasie ciąży pracownica jest pod szczególną ochroną prawa. Jak długo pracodawca wypłaca wynagrodzenie chorobowe? Czy zwolnienie lekarskie L4 w ciąży może wystawić tylko ginekolog? Przeczytaj i dowiedz się!

6 maja 2024

Urlopy i inne

Ewidencja czasu pracy — aktualny stan prawny

Ewidencja czasu pracy należy do jednych z najważniejszych czynności związanych z rozliczaniem czasu pracy, pozwala bowiem na ustalenie uprawnień pracowniczych w zakresie należności za pracę, w tym dodatkowych składników wynagrodzenia. Sprawdź więcej!

30 kwietnia 2024

Urlopy i inne

Wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski 2024 r. - darmowy wzór z omówieniem

Wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski należy przekazać pracodawcy. Jakie najważniejsze informacje należy w nim zawrzeć? Ile wynosi urlop macierzyński? Poznaj odpowiedź na ten temat i pobierz wzór takiego dokumentu w dwóch formatach: PDF i DOCX!

25 kwietnia 2024

Urlopy i inne

Urlop dla wszystkich pracowników podczas zamknięcia firmy

Niektórzy pracodawcy decydują się na czasowe zamykanie prowadzonych przez siebie zakładów pracy. Dotyczy to w szczególności przypadków przerw wakacyjnych, kiedy udzielany jest urlop dla wszystkich pracowników podczas zamknięcia firmy. Sprawdź!

22 kwietnia 2024

Urlopy i inne

Urlop opieka na dziecko 2024 - zasady przyznawania

Pracownik przysługują dwa płatne dni zwolnienia z pracy na sprawowanie opieki nad dzieckiem, które nie ukończyło jeszcze 14 lat. Kiedy pracownik może skorzystać z takiego zwolnienia? Czy urlop opieka na dziecko jest płatny? Przeczytaj w artykule!

10 kwietnia 2024

Urlopy i inne

Urlop wypoczynkowy - kiedy i komu przysługuje?

Kompletny przewodnik po prawach i obowiązkach pracodawcy i pracownika związanych z urlopem wypoczynkowym. W jakich sytuacjach przysługuje Ci prawo do wolnego dnia od pracy oraz urlop wypoczynkowy? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

9 kwietnia 2024

Urlopy i inne

Kiedy pracownik może wykorzystać urlop wychowawczy?

Komu przysługuje urlop wychowawczy w 2024 i jakie warunki należy spełnić aby móc z niego skorzystać? W jakim terminie należy złożyć wniosek o urlop wychowawczy? Czy pracownik w trakcie urlopu wychowawczego może podjąć pracę? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

5 kwietnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów