0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnio dodane

Artykuły:

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej przy likwidacji działalności

Zlikwidowałeś działalność na ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych w trakcie roku? Zastanawiasz się jak dokonać rocznego rozliczenia składki zdrowotnej? Sprawdź, jak przeprowadzić roczne rozliczenie składki zdrowotnej przy likwidacji działalności!

3 lutego 2023

Jak obliczać wynagrodzenie postojowe, nocne i za czas zwolnienia od pracy?

Pracownikowi przysługuje wynagrodzenie według zasad ustalonych w umowie o pracę. Jak obliczać wynagrodzenie postojowe, jak za pracę w nocy a jak za czas zwolnienia od pracy? O czym pamiętać, aby poprawnie wyliczyć pensje pracowników? Sprawdź!

3 lutego 2023

Kwota wolna od podatku pracownika - jak wpływa na wynagrodzenie?

Przy wyliczaniu wynagrodzenia dla pracownika należy uwzględnić wiele różnych składników. Jednym z nich jest kwota wolna od podatku pracownika. Czy należy składać oświadczenie o jej niestosowaniu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

3 lutego 2023

Zasiłki w pracy tymczasowej za granicą - kiedy się należą?

Podejmując się pracy tymczasowej za granicą warto wiedzieć, czy przysługuje nam ubezpieczenie społeczne. Czy możemy liczyć na zasiłki w pracy tymczasowej za granicą? Co się dzieje, gdy praca tymczasowa za granicą jest przerywana? Przeczytaj nasz artykuł!

3 lutego 2023

Rachunek uśpiony i nieaktywny – czym jest i kto może uzyskać z niego wypłatę?

Rachunek uśpiony w praktyce oznacza takie rachunki bankowe, które podlegają wygaszeniu z powodu śmierci lub braku obrotów na rachunku przez określony czas. Kiedy bank ma prawo do uśpienia rachunku bankowego? Jak wypłacić z niego środki? Odpowiadamy!

3 lutego 2023

Przekazanie przedsiębiorstwa – obowiązki względem pracowników

Czy jako pracodawca wiesz, jakie czynniki musisz spełnić zanim nastąpi przekazanie przedsiębiorstwa? Samo przekazanie obejmuje nie tylko substrat materialny, ale także pracowników. Warto pomyśleć o tym wcześniej. W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi!

3 lutego 2023

Jurysdykcja krajowa w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Co do zasady postępowanie restrukturyzacyjne prowadzi sąd właściwy dla siedziby dłużnika. Czy w tym przypadku ma zastosowanie jurysdykcja krajowa? Przedstawiamy, jak ustalić właściwość jurysdykcji krajowej w postępowaniu restrukturyzacyjnym!

3 lutego 2023

Rozwiązanie umowy z biurem rachunkowym - darmowy wzór do pobrania

Biuro rachunkowe lub też klient biura rachunkowego może złożyć pismo o rozwiązanie umowy na świadczenie usług księgowych. Przeczytaj w artykule, jak wygląda rozwiązanie umowy z biurem rachunkowym oraz pobierz darmowy wzór w formacie PDF bądź DOCX!

3 lutego 2023

Wycofanie nieruchomości ze spółki jawnej - jak rozliczyć?

Spółka jawna może posiadać własny majątek, który jest niezależny od majątku osobistego wspólników. W artykule omówimy, czy wycofanie nieruchomości ze spółki jawnej do majątku prywatnego wspólnika rodzi konsekwencje na gruncie podatku dochodowego!

3 lutego 2023

Prosta spółka akcyjna - czy ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej?

Podmioty dokonujące sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej powinni dokonywać ewidencji takiej transakcji na kasie fiskalnej. Przeczytaj, czy prosta spółka akcyjna zobowiązana jest do posiadania kasy fiskalnej!

3 lutego 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów