Ostatnio dodane

Artykuły:

Choroba przedsiębiorcy po macierzyńskim – czy przysługuje zasiłek z ZUS-u?

Kiedy przedsiębiorca ma prawo do zasiłków z ZUS-u w razie niezdolności do pracy? Czym jest okres wyczekiwania? Czy choroba przedsiębiorcy po macierzyńskim jest podstawą do wypłaty zasiłku osobie prowadzącej działalność? Przeczytaj i sprawdź!

26 maja 2022

Umowa zlecenie a pozostałe stosunki pracy (umowa o pracę, umowa o dzieło)

Umowa zlecenie jest umową cywilnoprawną. Czym się charakteryzuje? Jakie są jej wady i zalety? Czym różni się od umowy o pracę i umowy o dzieło oraz jakie są zasady oskładkowania umowy zlecenie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

26 maja 2022

Zmniejszenie wymiaru etatu - konsekwencje

Zmniejszenie wymiaru etatu może zostać wprowadzone na mocy porozumienia stron lub w drodze wypowiedzenia zmieniającego. Zmiana wymiaru etatu wywołuje dodatkowe obowiązki spoczywające na pracodawcy. Sprawdź, jakie zmiany należy wprowadzić!

26 maja 2022

Nieobecność pracownika a zawiadomienie o zastosowaniu kary porządkowej

Zawiadomienie o zastosowaniu kary porządkowej stanowi ostatni etap postępowania w przedmiocie nałożenia sankcji. Czy nieobecność pracownika wpływa na obowiązek jego sporządzenia przez pracodawcę? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź.

26 maja 2022

Praca zdalna uregulowana w Kodeksie pracy

Wykonywanie obowiązków w kadrowych w domu jest uregulowane jedynie w ustawach covidowych. Do tej pory praca zdalna nie znalazła swojego miejsca w kodeksie pracy. Niebawem ma się to jednak zmienić. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

25 maja 2022

Kasa fiskalna dla myjni samochodowej z przesuniętym terminem wdrożenia

Minister Finansów wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom i przedłuża termin, w którym kasa fiskalna dla myjni samochodowej będzie obowiązkowa. Od kiedy przedsiębiorcy prowadzący myjnie będą zobowiązani zainstalować kasę fiskalną? W artykule wskazujemy termin!

25 maja 2022

Już 9 czerwca odbędzie się wydarzenie "Kobieta w Biznesie"- zapraszamy!

"Kobieta w biznesie" to wydarzenie dla ambitnych kobiet, odważnie kroczących biznesową ścieżką. Konferencja pozwoli rozwinąć osobiste i biznesowe kompetencje, a także podjąć nowe kontakty. Dowiedz się więcej o wydarzeniu!

25 maja 2022

Zarządzanie nieruchomościami a zwolnienie VAT - kiedy to możliwe?

Katalog czynności określony dla usług zarządzania nieruchomościami spełnia kryteria odpłatnego świadczenia usług. Pojawia się wątpliwość, co do zwolnienia na gruncie VAT. Zarządzanie nieruchomościami a zwolnienie VAT - kiedy to możliwe? Przeczytaj!

25 maja 2022

Odroczony podatek dochodowy - czym jest i kiedy występuje?

Odroczony podatek dochodowy to termin, z którego zrozumieniem ma problem wielu przedsiębiorców. Kogo dotyczy, czym jest i kiedy występuje odroczony podatek dochodowy? Jak prawidłowo ustalić rezerwy z jego tytułu? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

25 maja 2022

Faktura do paragonu w JPK - co trzeba wiedzieć?

Faktury do paragonu - ich prawidłowe zaksięgowanie zależy od tego, czy wystawiono je na rzecz firmy, czy osoby prywatnej. Czy wiesz jak prawidłowo powinna być zaksięgowana faktura do paragonu w JPK od 1 października 2020 roku? Przeczytaj i sprawdź!

25 maja 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów