0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Podatki dochodowe

Podatki dochodowe

Ulga prorodzinna bez limitu dochodów w przypadku niepełnosprawnych dzieci

Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności dziecka, ale Twoje dochody są zbyt duże, aby otrzymać ulgę na dziecko? Czy wiesz, że w rozliczeniu za 2023 rok możliwa jest ulga prorodzinna bez limitu dochodów w przypadku niepełnosprawnych dzieci? Sprawdź!

29 lutego 2024

Podatki dochodowe

Zapłata za fakturę z prywatnego konta wspólnika - czy można ująć w kosztach?

Spółka otrzymała fakturę zakupu. Zamiast zapłacić z firmowego rachunku bankowego, jeden ze wspólników uregulował należność z prywatnego konta. Czy zapłata za fakturę z prywatnego konta wspólnika wyklucza możliwość ujęcia wydatku w kosztach spółki? Sprawdź

29 lutego 2024

Podatki dochodowe

Umorzenie kary umownej – czy oznacza powstanie przychodu w CIT?

Kary umowne to element umów biznesowych. Ich celem jest zabezpieczenie interesów wierzyciela, jednak nie zawsze dochodzi do ich egzekwowania, bowiem wierzyciel może dokonać umorzenia. Czy umorzenie kary umownej oznacza powstanie przychodu podatkowego CIT?

29 lutego 2024

Podatki dochodowe

Metody rozliczania kosztów w podatku dochodowym

Podczas zakładania działalności przedsiębiorca ma wybór jak będzie rozliczał koszty. W związku z tym nasuwa się pytanie jakie są metody rozliczania kosztów i którą wybrać. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

29 lutego 2024

Podatki dochodowe

Umorzenie odsetek od pożyczki udzielonej osobie fizycznej a przychód podatkowy

Osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy szukają różnych form finansowania inwestycji. Czasami decydują się na pożyczkę od zaprzyjaźnionej firmy zamiast instytucji finansowej. Jakie skutki na gruncie podatku dochodowego ma umorzenie odsetek od pożyczki?

28 lutego 2024

Podatki dochodowe

Opłaty ponoszone za granicą za paliwo oraz autostrady jako koszt firmowy

Wielu podatników w ramach prowadzonej działalności wykonuje zagraniczne podróże służbowe z wykorzystaniem samochodu osobowego prywatnego lub firmowego. Sprawdź, czy opłaty ponoszone za granicą za paliwo oraz autostrady podlegają ujęciu w KPIR?

28 lutego 2024

Podatki dochodowe

Ulga termomodernizacyjna dla przedsiębiorcy - odliczenia i limity

Ulga termomodernizacyjna umożliwia odliczenie wydatków na termomodernizację jednorodzinnego budynku mieszkalnego osobą fizycznym nieprowadzącym działalności. Dowiedz się, czy możliwa jest ulga termomodernizacyjna dla przedsiębiorcy? Sprawdź!

27 lutego 2024

Podatki dochodowe

Darowizna na cele kultu religijnego – wszystko co warto wiedzieć!

30 kwietnia 2024 roku minie termin złożenia zeznania rocznego rozliczanego na zasadach ogólnych i podatkiem liniowym. Sprawdź, czy darowizna na cele kultu religijnego może zostać odliczona w składanych zeznaniach rocznych i ile maksymalnie może wynosić!

27 lutego 2024

Podatki dochodowe

Zwierzęta nabyte w spadku a podatek dochodowy

Czy wiesz, że, otrzymanie w spadku gospodarstwa rolnego może być zwolnione z podatku? Sprawdź, czy gdy przedmiotem dziedziczenia są zwierzęta nabyte w spadku również możliwe jest korzystanie ze zwolnienia z podatku? Czy trzeba wykazać je na druku SD-Z2?

26 lutego 2024

Podatki dochodowe

Czy koszty podróży służbowych mogą stanowić koszty podatkowe?

Wysyłając pracownika na wyjazd służbowy, pracodawca musi wziąć pod uwagę kwestie finansowe. Dowiedz się, czy koszty podróży służbowych mogą stanowić koszty podatkowe? Sprawdź, kiedy wydatki na wizę i szczepienia pracownika mogą być ujęte w kosztach!

26 lutego 2024

Podatki dochodowe

Ulga na ekspansję w zeznaniu podatkowym - komu przysługuje?

Od 1 stycznia 2022 roku polscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z ulgi na zwiększenie przychodów ze sprzedaży produktów, czyli ulgi na ekspansję, która ma na celu pobudzenie rozwoju gospodarczego kraju. Komu przysługuje ulga na ekspansję? Sprawdź!

26 lutego 2024

Podatki dochodowe

Opodatkowanie zagranicznej renty w kraju a unikanie podwójnego opodatkowania

Opodatkowanie zagranicznej renty inwalidzkiej w Polsce wiąże się z szeregiem pytań dotyczących kwestii podwójnego opodatkowania i ewentualnych zwolnień z podatku. W artykule omawiamy te wszystkie kwestie, z uwzględnieniem postanowień międzynarodowych.

23 lutego 2024

Podatki dochodowe

Kara umowna za nieodebranie towaru w kosztach podatkowych PIT

Co do zasady kary umowne nie stanowią kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym, istnieje wyjątek od tej reguły w przypadku spełnienia określonych warunków. Kiedy kara umowna za nieodebranie towaru może być kosztem podatkowym? Sprawdź!

23 lutego 2024

Podatki dochodowe

Obowiązek podatkowy - wszystko co warto wiedzieć

Sprzedaż towarów oraz wykonywanie usług w ramach prowadzonej działalności gospodarczej rodzi obowiązek rozliczenia podatku. Czy wiesz, kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku VAT i PIT? Dowiedz się więcej na ten temat, czytając nasz artykuł!

23 lutego 2024

Podatki dochodowe

Ulga termomodernizacyjna w zeznaniu rocznym część 2

Ulga termomodernizacyjna daje podatnikowi możliwość odliczenia od dochodu kosztów poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Na jakich zasadach przyznawana jest ulga i w jaki sposób z niej skorzystać? Sprawdź w artykule!

23 lutego 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów