0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Hosting dla firmy - który jest najkorzystniejszy?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Artykuł zewnętrzny

Autor: Krzysztof Wojteczko, o12.pl

Usługi hostingowe dla firm to w dzisiejszych czasach  konieczność. Firmowa strona internetowa jest nie tylko doskonałym sposobem promocji, lecz również - gdy weźmiemy pod uwagę e-sklep – jedynym. O czym warto pamiętać zanim wykupisz hosting dla firmy?

Przede wszystkim musimy określić nasze potrzeby, plany dotyczące rozwoju firmy, dostępny  budżet, a w końcu czy wybrany przez nas usługodawca jest doświadczony. Odpowiedzi na te i inne pytania udzielił Krzysztof Wojteczko – ekspert z dziedziny hostingu z platformy o12.pl.

Hosting dla firmy - który serwer wybrać?

Jeśli jesteśmy Klientem, który posiada prosty, nieskomplikowany projekt i ograniczony budżet, należy rozważyć opcję serwera współdzielonego. Jest to serwer fizyczny, z którego zasobów korzysta wielu Klientów firmy hostingowej. Zasobami w tym przypadku będą pasma łącza, moc procesorów, oprogramowanie oraz pamięć RAM. Zaletą serwera współdzielonego jest atrakcyjna cena, na którą wpływają m.in. niskie koszty administracyjne, które ponosi dostawca. Z drugiej strony, w sytuacji, gdy popularność jednej ze stron internetowych umieszczonej na takim serwerze stale rośnie, wykorzystuje ona znaczną część procesora lub pamięci operacyjnej. Takie działania mogą spowodować powolne ładowanie się stron innych Klientów, a czasem nawet brak dostępu do nich. By temu zapobiec, większość dostawców stosuje mechanizmy, które nie dopuszczają do przeciążenia serwera przez jedną stronę internetową. Warto jednak wiedzieć, że spore obciążenie generowane przez stronę, może znacząco wpłynąć na jej efektywność oraz późniejszy rozwój.

Jeśli chcielibyśmy zapobiec takim sytuacjom, powinniśmy rozważyć konto VPS lub serwer dedykowany. Oba rozwiązania gwarantują nam serwer na wyłączność. Co więcej, możemy go swobodnie skonfigurować i dostosować do wykorzystywanych na nim aplikacji. Serwer dedykowany jest rozwiązaniem dla osób, które prowadzą duże serwisy informacyjne, dynamicznie rozwijające się sklepy internetowe, duże portale. Jego koszt jest znacznie wyższy niż serwera współdzielonego, ale gwarantuje nieograniczone działania, dzięki którym projekt może być stale rozwijany.

Hosting dla firmy - jakość pomocy technicznej

Dobra pomoc techniczna charakteryzuje się szybką reakcją helpdesku oraz skutecznością podejmowanych działań. W przypadku, gdy realizacja naszego zgłoszenia będzie trwać kilka dni, może to sugerować problemy w przyszłości.  Przed wyborem usługodawcy warto jest również zwrócić uwagę na jego kanały komunikacji (czat, telefon, e-mail, formularz zgłoszeniowy), dzięki którym będzie nam udzielane wsparcie techniczne.  

Trudno zweryfikować poziom kompetencji osób, które są odpowiedzialne za udzielanie pomocy techniczneji za hosting w firmie. Wynika to z tego, że osoby które najczęściej potrzebują pomocy helpdesku, są laikami, zdanymi na operatora. Dlatego też, to co jest najważniejsze w poprawnie działającym helpdesku to szybkie i skuteczne rozwiązanie problemu lub instrukcja, dzięki której sami możemy uporać się z problemem.

Hosting dla firmy - wielofunkcyjny dostawca

Przy wyborze dostawcy hostingowego należy również poznać jego ofertę na inne usługi. Będzie to dla nas bardzo wygodnym rozwiązaniem, gdy w jednym miejscu wykupimy hosting, domenę, certyfikat SSL, kreator stron www czy aplikację sklepu internetowego. To pozwoli na sprawniejsze i łatwiejsze zarządzenie całością. Dodatkowo da nam to pewność, że obsługa techniczna będzie znała nasze zamówienie i szybko rozwiąże nasz problem techniczny.

Osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki w tworzeniu stron internetowych, z pewnością zainteresuje możliwość wykorzystania kreatora stron WWW. Jednak, by był on w pełni funkcjonalny, musi być intuicyjny, tak by poruszanie się w nim nie sprawiało problemu, a efektem były czytelne i eleganckie strony. Kolejnym ważnym aspektem jest również możliwość wykupienia certyfikatu SSL, który jest niezbędny na stronach o tematyce e-commerce.

Hosting dla firmy - sprawdź opinie innych klientów

Zanim ostatecznie zdecydujemy się na umowę z firmą hostingową, dobrze jest wyszukać ogólnodostępne informacje w internecie i zwrócić uwagę na wiadomości dotyczące oferowanych pakietów, lokalizacji serwerów i doświadczenia. Warto również odwiedzić oficjalny fanpage firmy na Facebook.com i zapoznać się z opiniami innych Klientów. Dodatkowo, można także bezpośrednio skontaktować się z firmą, która przedstawi nam szczegóły możliwej współpracy.

Wybór hostingu optymalnie dopasowanego do potrzeb firmy to pierwszy i najważniejszy krok ku zaistnieniu przedsiębiorstwa w sieci. Nie można go bagatelizować i podejmować w pośpiechu. Trzeba zastanowić się nad każdym aspektem, aby współpraca była owocna i przebywała w przyjaznej atmosferze przez cały czas obowiązywania umowy - dodaje Krzysztof Wojteczko z platformy o12.pl.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów