0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

MSP wykorzystuje aplikacje internetowe

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Artykuł zewnętrzny

Autorka: Zuzanna Szymańska, www.qsg-company.com  

Zgodnie z danymi instytutu PMR Research aplikacje internetowe potrzebne są 82% firm - 64% z sektora MSP oraz 18% klientów korporacyjnych. Zwiększające się zainteresowanie oprogramowaniem w chmurze to większe wydatki na IT, a zatem i szansa dla producentów systemów informatycznych do powiększania udziału w tym rynku.

Oprogramowanie w modelu cloud to rozwiązanie optymalne zarówno dla dużych, jak i małych graczy rynkowych. Ekonomiczność tej decyzji zasadza się w systemach licencyjnych - miesięcznych lub dłuższych, dających dostęp do pożądanych przez przedsiębiorcę aplikacji internetowych w wybranym przez niego czasie. W końcu kupowanie lub samodzielne tworzenie systemów informatycznych to krok mało opłacalny w szybko zmieniającej się i ewoluującej branży IT.  Wybierając chmurę odpadają koszty utrzymania działów IT, serwerowni itp., a pozostają jedynie te newralgiczne, niezbędne w biznesowym świecie, jak konieczność inwestycji w komputery, laptopy czy urządzenia mobilne typu smartphone i tablet.

O tym, że znaczenie infrastruktury IT w życiu przedsiębiorstw ulega systematycznym wzrostom mówią analizy. Zgodnie z przewidywaniami firmy analityczno-doradczej Gartner globalne wydatki na usługi i produkty IT wzrosną w 2014 roku o 3,1% w stosunku do ubiegłego, osiągając poziom 3,8 biliona USD. Szczególnie istotne wzrosty prognozowane są w zakresie wydatków na oprogramowanie dla firm (o 6,8%), gdzie wartość rynku szacowana jest na 320 mld USD. Nie bez echa przejdą także usługi informatyczne, na które popyt wzrośnie o 4,5% i osiągnie poziom 963 mld USD.

Popularne aplikacje internetowe

Skąd te wzrosty? To wynik zwiększającej się dostępności, także cenowej, takich rozwiązań jak biznesowe aplikacje internetowe. Dziś nowatorskie technologie informatyczne pracują wielowymiarowo - jako narzędzia do zarządzania firmą, ale także budowy przewagi konkurencyjnej, zwiększania własnej efektywności oraz prowadzenia strategicznej komunikacji z kontrahentami i pracownikami. Popyt rynkowy połączony z szerokimi możliwościami producentów pozwalają na tworzenie rozwiązań o szerokim spektrum działania, wychodzących poza utarte schematy. Proponowane przez producentów oprogramowania warunki cenowe sprawiają, że ich posiadanie jest jak najbardziej realne i ekonomiczne z punktu widzenia możliwych do osiągnięcia oszczędności. Jednym z takich przykładów jest system e-Service, narzędzie przeznaczone do planowania, realizowania oraz monitorowania zadań w oparciu na technologiach webowych dedykowanych trzem uczestnikom procesów – koordynatorowi przyjmującemu zadania i delegującemu do ich wykonania, mobilnemu liderowi działającemu w terenie oraz klientowi, który składa zlecenie i śledzi postępy jego realizacji.

Dziś kluczowa dla przedsiębiorcy jest komunikacja oparta na mobilnych kanałach informacyjnych. Niezbędne są narzędzia wyposażone w mechanizmy dwustronnej synchronizacji danych, umożliwiające wymianę informacji w czasie rzeczywistym. Unikalne stają się aplikacje internetowe, które pozwalają na zdalną komunikację, przydatną szczególnie wtedy, gdy w projekt zaangażowanych jest wiele osób. Właśnie takie narzędzia przyciągają uwagę dzisiejszego przedsiębiorcy, zainteresowanego wyspecjalizowanym oprogramowaniem, możliwym do zastosowania na szeroką skalę.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów