Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Jak wypełnić PCC-3 i kiedy należy go złożyć?

Nabywając przedmiot lub prawo majątkowe na podstawie umowy, będziesz zobowiązany do zgłoszenia tej czynności do urzędu skarbowego, a jeżeli czynność nie podlega zwolnieniu, również do zapłaty podatku. Sprawdź, kiedy zapłacić podatek i jak wypełnić PCC-3!

15 czerwca 2022

Prawo pracy

Wynagrodzenie urlopowe - jak należy je wyliczyć?

Za niewykorzystany urlop wypoczynkowy należy się pracownikowi wynagrodzenie urlopowe. W artykule opisujemy jak należy obliczyć takie wynagrodzenie oraz jakie składniki nie stanowią podstawy do jego wypłacenia. Przeczytaj i sprawdź!

13 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Darowizna w najbliższej rodzinie bez podatku

Darowizna w najbliższej rodzinie jest zwolniona z opodatkowania pod warunkiem spełniania pewnych wymogów formalnych. Kluczowym w tej sytuacji będzie zgłoszenie tego w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy darowizny. Dowiedz się więcej na ten temat!

9 czerwca 2022

Podatek VAT

Obowiązek podatkowy w podatku VAT a moment jego powstania

Zgodnie z zasadą ogólną obowiązek podatkowy w VAT powstaje z chwilą dokonania dostawy towarów lub wykonania usługi. Jednak ustawa przewiduje szereg wyjątków, które księgując sprzedaż należy mieć na uwadze. Sprawdź, kiedy powstaje obowiązek podatkowy!

8 czerwca 2022

Kasy rejestrujące

Zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej przy zawieszeniu działalności

Przedsiębiorców, którzy zaprzestali ewidencjonowania przychodów na kasie fiskalnej w ciągu 3 lat od jej nabycia, obowiązuje zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej. Dowiedz się, czy zwrot obowiązuje również w przypadku zawieszenia działalności gospodarczej!

27 maja 2022

Księgowość firm

Limit przychodu dla działalności nierejestrowanej w 2022 roku!

Zgodnie z bieżącymi przepisami, wraz ze wzrostem płacy minimalnej wzrósł również limit przychodu dla działalności nierejestrowanej. Czy wiesz ile wynosi limit przychodu w 2022 roku do wysokości którego nie trzeba zakładać działalności gospodarczej?

24 maja 2022

Księgowość firm

Anulowanie faktury przekazanej kontrahentowi – kiedy jest możliwe?

Niejednokrotnie sprzedawcy popełniają błędy przy wystawianiu faktur. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Czy zawsze konieczna jest korekta faktury? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy jest możliwe anulowanie faktury przekazanej kontrahentowi.

18 maja 2022

Zdaniem eksperta

Faktura anulowana w JPK V7 i JPK FA - czy należy ją wykazać?

Czy faktura anulowana w JPK V7 i JPK FA powinna być wykazana? Co zrobić z fakturą na towar, którego nie odebrał nabywca, ani za niego nie zapłacił?

17 maja 2022

Prawo gospodarcze

Układ w upadłości na nowych zasadach od 2020 roku – oddłużanie firmy w trakcie upadłości konsumenckiej

Czy jest szansa na wyjście z problemów dla firmy w trakcie upadłości? Rozwiązaniem może być układ w upadłości, który pozwoli na spłatę zobowiązań przedsiębiorstwa. W jaki sposób stworzyć układ w upadłości? Przeczytaj i dowiedz się!

15 maja 2022

Podatki dochodowe

Darowizna na rzecz szkoły – rozliczenie w zeznaniu rocznym

Darowizna na rzecz szkoły podlega uldze podatkowej w konkretnych sytuacjach, między innymi kiedy darowizna zostaje przekazana na cele kształcenia zawodowego, a darczyńca prowadzi działalność gospodarczą. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

2 maja 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów