0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Księgowość firm

Limit przychodu dla działalności nierejestrowanej w 2023 roku!

Zgodnie z bieżącymi przepisami, wraz ze wzrostem płacy minimalnej wzrósł również limit przychodu dla działalności nierejestrowanej. Czy wiesz ile wynosi limit przychodu w 2023 roku do wysokości którego nie trzeba zakładać działalności gospodarczej?

30 maja 2023

Prawo pracy

Regulamin pracy - kiedy należy go utworzyć?

Pracodawca zatrudniający co najmniej 50 pracowników i więcej, ma obowiązek utworzyć i wprowadzić regulamin pracy. To wewnątrzzakładowy dokument, określający organizację i porządek w firmie. Dowiedz się, co dokładnie powinien zawierać taki dokument.

26 maja 2023

Samochód w firmie

Samochód w leasingu operacyjnym - rozliczenie w 2023 roku!

Od 2019 roku zmieniały się przepisy dotyczące księgowania wydatków związanych z samochodem w leasingu w prowadzonej działalności. Sprawdź, jakie są obowiązujące limity i jak należy rozliczyć samochód w leasingu operacyjnym zgodnie z nowymi zasadami!

19 maja 2023

W kadrach

Nowe świadectwo pracy 23 maja 2023 roku!

Nowe świadectwo pracy wynikające z dyrektywy unijnej, tzw. dyrektywy work-life balance, obowiązuje od 23 maja br. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak wygląda nowe świadectwo pracy!

18 maja 2023

Ubezpieczenie ZUS

Zasiłek opiekuńczy - ile wynosi i komu się należy?

Zasiłek opiekuńczy przysługuje ubezpieczonemu, który jest zwolniony od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad chorym dzieckiem lub innym niż dziecko chorym członkiem rodziny. Sprawdź kto ma prawo do tego świadczenia!

17 maja 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Termin rocznego rozliczenia składki zdrowotnej przesunięty?

Termin rocznego rozliczenia składki zdrowotnej przypada na 22 maja 2023 roku. Czy będzie on zmieniony? O co wnioskuje Krajowa Izba Biur Rachunkowych oraz Rzecznik MŚP? Przeczytaj i dowiedz się więcej jakie mogą być zmiany!

12 maja 2023

Podatek VAT

Księgowanie faktur zakupu z poprzednich okresów z przykładami

Z wielu przyczyn może zdarzyć się, że faktura kosztowa z poprzedniego okresu nie została zaksięgowana. W związku z tym, podatnicy zastanawiają się, czy możliwe jest księgowanie faktur zakupu z poprzednich okresów do rejestru VAT oraz KPiR.

26 kwietnia 2023

Prawo pracy

Zatrudnianie obcokrajowców – zaproszenie dla cudzoziemca a zezwolenie na pracę

Pracodawcy często decydują się na zatrudnienie pracownika nieposiadającego polskiego obywatelstwa. Czym jest zaproszenie dla cudzoziemca i czy dzięki niemu taka osoba może legalnie podjąć pracę w Polsce? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

13 kwietnia 2023

Transakcje zagraniczne

Nievatowiec a zakup towarów w UE

Przedsiębiorca zwolniony z VAT ma obowiązek rejestracji do celów transakcji wewnątrzwspólnotowych, jeżeli wartość transakcji WNT przekroczy w danym roku podatkowym 50 tys. zł. Dowiedz się, jak prawidłowo rozliczyć zakup towarów w UE przez nievatowca.

12 kwietnia 2023

Kasy rejestrujące

Zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej przy zawieszeniu działalności

Przedsiębiorców, którzy zaprzestali ewidencjonowania przychodów na kasie fiskalnej w ciągu 3 lat od jej nabycia, obowiązuje zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej. Dowiedz się, czy zwrot obowiązuje również w przypadku zawieszenia działalności gospodarczej!

12 kwietnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów