0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy w 2024 r.- jak obliczyć?

Pracownikowi, który przebywa na urlopie wypoczynkowym przysługuje wynagrodzenie, które otrzymałby, gdyby wykonywał swoje obowiązki związane z zatrudnieniem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo obliczyć wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy!

28 lutego 2024

Ordynacja podatkowa

Duplikat faktury - wszystko co warto wiedzieć

W przypadku zagubienia oryginału faktury przedsiębiorca może wystąpić o wydanie duplikatu. Duplikat faktury może stanowić podstawę ujęcia wydatku w kosztach podatkowych oraz odliczenia VAT. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

26 lutego 2024

Ubezpieczenie ZUS

Zasiłek opiekuńczy 2024 - ile wynosi i komu się należy?

Zasiłek opiekuńczy przysługuje ubezpieczonemu, który jest zwolniony od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad chorym dzieckiem lub innym niż dziecko chorym członkiem rodziny. Sprawdź kto ma prawo do tego świadczenia!

16 lutego 2024

Samochód w firmie

Sprzedaż samochodu firmowego - jak uniknąć podatku?

Czy sprzedaż samochodu firmowego, objęta jest podatkiem VAT? Czy podatnik sprzedający pojazd może dokonać korekty VAT i odzyskać nieodliczony podatek? Jakie są warunki zwolnienia z opodatkowania transakcji sprzedaży pojazdu firmowego na gruncie PIT i VAT?

8 lutego 2024

Prawo pracy

Umowa zlecenie w 2024 r. jako częsta forma zatrudnienia - podstawowe informacje

Umowa zlecenie - jakie elementy powinna zawierać? Jakie składki są naliczane z tytułu tego typu umów? Czy pobierana jest zaliczka na podatek dochodowy? Ile wynosi stawka godzinowa na umowie zlecenie? Przeczytaj i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

7 lutego 2024

Podatki dochodowe

Formy opodatkowania - jaki rodzaj opodatkowania wybrać w 2024 roku?

Chcesz założyć działalność gospodarczą? Podczas rejestracji nowej firmy przedsiębiorca zobowiązany jest do wybrania formy jej opodatkowania. Dowiedz się, jakie są dostępne formy opodatkowania, czym się od siebie różnią oraz poznaj ich wady i zalety!

24 stycznia 2024

Księgowość firm

Limit przychodu dla działalności nierejestrowanej w 2024 roku!

Zgodnie z bieżącymi przepisami, wraz ze wzrostem płacy minimalnej wzrósł również limit przychodu dla działalności nierejestrowanej. Czy wiesz ile wynosi limit przychodu w 2024 roku do wysokości którego nie trzeba zakładać działalności gospodarczej?

17 stycznia 2024

Ubezpieczenie ZUS

Składka wypadkowa - jak ustalić właściwą stopę procentową?

Ubezpieczeniu wypadkowemu podlegają wyłącznie osoby, które z danego tytułu podlegają mu obowiązkowo lub które przystąpiły dobrowolnie do ubezpieczeń emerytalnych i rentowych. Składka wypadkowa jest w całości finansowana ze środków płatnika składek.

15 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Darowizna na rzecz szkoły – rozliczenie w zeznaniu rocznym

Darowizna na rzecz szkoły podlega uldze podatkowej w konkretnych sytuacjach, między innymi kiedy darowizna zostaje przekazana na cele kształcenia zawodowego, a darczyńca prowadzi działalność gospodarczą. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

20 grudnia 2023

Sprawozdawczość

Ewidencja sprzedaży bezrachunkowej - jak prowadzić?

Ewidencja sprzedaży bezrachunkowej umożliwia podatnikowi zwolnionemu z kasy fiskalnej dokumentowanie sprzedaży na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Sprawdź, jak prowadzić tego rodzaju ewidencję oraz ja należy ją zaksięgować!

7 grudnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów