0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Obowiązki pracownika

Czy pracodawca może wprowadzić zakaz używania telefonu w pracy?

Niewiele osób w dzisiejszych czasach potrafi całkowicie obejść się bez telefonu, który towarzyszy nam przez większość czasu. Zakaz używania telefonu w pracy - czy jest to możliwe i zgodne z prawem? Czy pracodawca może wprowadzić taki przepis? Wyjaśniamy!

25 stycznia 2023

Urlopy i inne

Od kiedy można zacząć ponowną rekrutację, gdy pracownica zatrudniona na zastępstwo zaszła w ciążę?

Zdarzają się sytuacje, w których pracownica zatrudniona na zastępstwo zaszła w ciążę, przez co konieczne jest ponowne znalezienie zastępstwa. Kiedy pracodawca może zacząć ponowną rekrutację na zastępstwo? Wyjaśniamy w niniejszym artykule!

23 stycznia 2023

Urlopy i inne

Okresy wliczane do czasu pracy, mimo niewykonywania pracy

Pracownikowi przysługuje wiele przerw, które są wliczane do czasu pracy. Poznaj okresy wliczane do czasu pracy i dowiedz się jakie okresy wliczane do czasu pracy pozwalają pracownikowi zachować prawo do wynagrodzenia. Przeczytaj artykuł i bądź świadomy!

20 stycznia 2023

Prawo pracy

Podróż służbowa - czy pracownik ma prawo do odpoczynku?

Pracownik może zostać wysłany do odbycia podróży służbowej przez swojego pracodawcę. Czym dokładnie jest podróż służbowa? Czy jest dodatkowo płatna, ile czasu może trwać oraz kiedy pracownik ma prawo do odpoczynku po podróży służbowej? Wyjaśniamy!

16 stycznia 2023

Urlopy i inne

Nowe wizy dla obywateli Ukrainy

Nowe wizy dla obywateli Ukrainy - dowiedz się komu zgodnie z Ustawą z dnia 12 marca 2022 roku przysługują i poznaj listę osób upoważnionych! Przeczytaj ten artykuł i poznaj procedurę uzyskania takiej wizy krajowej przez dane osoby upoważnione!

9 stycznia 2023

Prawo pracy

Zwrot kosztów używania elektrycznych samochodów przez pracodawcę

Korzystanie z prywatnego auta do celów służbowych zawsze jest odpłatne. O jaki zwrot kosztów używania elektrycznych samochodów może starać się pracownik? Ile wynoszą stawki w tym przypadku? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule!

20 grudnia 2022

Obowiązki pracownika

Aktywizacja zawodowa bezrobotnych do 30. roku życia

Sytuacja na rynku pracy bywa zmienna i często osoby nie mogą znaleźć zatrudnienia. Na czym polega aktywizacja zawodowa bezrobotnych? Przeczytaj i poznaj szczególne instrumenty służące aktywizacji zawodowej bezrobotnych do 30. roku życia!

15 grudnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Czy krótki okres zatrudnienia poprzedzający zwolnienie chorobowe zawsze oznacza pozorność umowy o pracę?

Krótki okres zatrudniania przed zwolnienie lekarskim zawsze zwraca uwagę ZUS, zwłaszcza podczas kontroli. Czy taka sytuacja zawsze oznacza pozorność umowy o pracę? Co oznacza ten termin i jak się przed nim ustrzec? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

13 grudnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Dodatki do renty wypłacane przez ZUS

Kwoty świadczeń emerytalno rentowych w Polsce nie należą do najwyższych. Warto jednak wiedzieć, ze przepisy przewidują dodatkowe wsparcie dla emerytów i rencistów po spełnieniu odpowiednich warunków. Jakie dodatki do renty są wypłacane przez ZUS? Sprawdź!

12 grudnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Utrata prawa do zasiłku chorobowego - wystawianie faktur przez przedsiebiorcę

Kiedy może nastąpić utrata prawa do zasiłku chorobowego? Czy podczas zwolnienia lekarskiego można wystawać faktury? Kiedy konieczny będzie zwrot zasiłku chorobowego? Czy ZUS kontroluje zwolnienie lekarskie przedsiębiorców? Przeczytaj nasz artykuł!

9 grudnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów