0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Porozumienie regulujące wykonywanie pracy zdalnej

Nowe przepisy Kodeksu pracy wprowadziły możliwość wykonywania pracy zdalnej. Jak prawidłowo wprowadzić w zakładzie pracy porozumienie regulujące wykonywanie pracy zdalnej? Co z okazjonalną pracą zdalną? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

9 czerwca 2023

Umowy

Umowa o powierzenie samochodu służbowego - darmowy wzór do pobrania

Pracodawca może przekazac pracownikowi samochód służbowy do użytkowania. Jednak takie powierzenie, powinno być odpowiednio udokumentowane. Pobierz darmowy wzór i sprawdź jakie elementy powinna zawierać umowa o powierzenie samochodu służbowego!

5 czerwca 2023

Prawo pracy

Pensja na żądanie – czy pracownik może otrzymać wynagrodzenie wcześniej?

Pensja na żądanie polega na tym, że pracownik zgłasza pracodawcy potrzebę wypłaty części wypracowanych przez siebie pieniędzy, a pozostała część wynagrodzenia wypłacana jest w obowiązującym u danego pracodawcy terminie. Czy taka opcja jest możliwa?

2 czerwca 2023

Prawo gospodarcze

Pomoc dla firm w związku z wysokimi cenami energii

Mały, mikro i średni przedsiębiorca mogą jeszcze skorzystać z zamrożonych cen prądu, jeśli spełniają wymagane do tego warunki, jednak powinni to zrobić jak najszybciej. Jak wygląda pomoc dla firm w związku z cenami prądu? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

30 maja 2023

Prawo pracy

Zwolnienie pracownika z powodu informacji podanej w mediach społecznościowych

Wpisy w internecie dokonywane przez pracowników niejednokrotnie mogą stawiać pracodawcę w złym świetle. Czy jest możliwe zwolnienie pracownika bez wypowiedzenia z powodu informacji podanej w mediach społecznościowych? Dowiedz się więcej!

26 maja 2023

BHP w firmie

BHP na home office - jakie są obowiązki pracodawcy i pracownika?

Gotowość do pracy pracownika ma miejsce w sytuacji łącznego wystąpienia: zamiaru wykonywania pracy i faktycznej możliwości wykonywania pracy. Jak jednak wygląda BHP na home office oraz godziny nadliczbowe? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej!

24 maja 2023

Ubezpieczenie ZUS

Czy rekompensata dla pracownika jest wolna od składek na ubezpieczenie społeczne?

Co do zasady przychody pracowników objęte są obowiązkowymi składkami ZUS. Jednak czy rekompensata dla pracownika jest wolna od składek na ubezpieczenie społeczne? W jakich sytuacjach dochodzi do zwolnienia z oskładkowania? Sprawdź!

16 maja 2023

Prawo pracy

Polityka antymobbingowa w zakładzie pracy

Polityka antymobbingowa jest wdrażana w zakładach pracy w celu ochrony pracowników przed mobbingiem. Mobbing jest wrogim i nieetycznym zachowaniem w zakładzie pracy w stosunku do pracownika. Czy pracodawca ma obowiązek wdrażać politykę antymobbingową?

11 maja 2023

Prawo pracy

Ustalenie stanu zatrudnienia, w tym zatrudnienia osób niepełnosprawnych

Czy występują różne metody obliczania stanu zatrudnienia? Jak wygląda ustalenie stanu zatrudnienia na potrzeby GUS, PFRON. ZFŚS czy ubezpieczenia chorobowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat stanu zatrudnienia!

9 maja 2023

Prawo pracy

Czy zwolnienie za wymuszenie przez pracownika pracy zdalnej jest dopuszczalne?

Wejście w życie przepisów o pracy zdalnej dało pracownikom wiele nowych przywilejów. Niestety uprawnienia te mogą być też podstawą licznych nadużyć. Jak sobie z tym radzić? Czy jest możliwe zwolnienie za wymuszenie przez pracownika pracy zdalnej? Zobacz!

8 maja 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów