0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Odroczenie emerytury - czym jest i jakie niesie korzyści?

W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnących obaw o przyszłe świadczenia emerytalne, odroczenie emerytury staje się coraz bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o odroczeniu emerytury?

26 lutego 2024

Prawo pracy

AI w firmie a związek zawodowy

Związki zawodowe w firmach coraz częściej domagają się większej kontroli nad wdrażaniem i wykorzystywaniem systemów AI, aby chronić pracowników przed negatywnymi skutkami tej technologii. Stosowanie AI w firmie a związek zawodowy - dowiedz się więcej!

21 lutego 2024

Urlopy i inne

Dni wolne od pracy na obchodzenie świąt dla wyznawców i członków innych kościołów

W Polsce, oprócz świąt państwowych, osoby należące do innych kościołów i związków wyznaniowych mają prawo do zwolnienia od pracy w celu obchodzenia swoich świąt religijnych. Sprawdź, dni wolne od pracy dla wyznawców innych religii.

16 lutego 2024

Prawo pracy

Czy informacja o okresie przechowywania akt jest zawsze potrzebna?

Pracodawca wraz ze świadectwem pracy wydaje pracownikowi w postaci papierowej lub elektronicznej informację o jego aktach osobowych. Jak powinna wyglądać informacja o okresie przechowywania akt jest i czy zawsze potrzebna? Przeczytaj i dowiedz się!

9 lutego 2024

Prawo pracy

Jak wyliczyć odsetki od nieterminowej wypłaty wynagrodzenia?

Pracownikowi przysługują odsetki od nieterminowej wypłaty wynagrodzenia. Oznacza to, że pracodawca, który spóźnia się z wypłatą, musi zapłacić pracownikowi dodatkową kwotę jako rekompensatę za zwłokę. Sprawdź, jak je wyliczyć!

9 lutego 2024

Ubezpieczenie ZUS

Polska emerytura dla obywateli Ukrainy w 2024 roku

Wojna na Ukrainie spowodowała masowe przesiedlenie obcokrajowców do Polski. Czy osoby z Ukrainy mogą otrzymać świadczenie emerytalne w Polsce? Na jakich warunkach przyznawana jest polska emerytura dla obywateli Ukrainy?

8 lutego 2024

Prowadzenie biznesu

Czy możliwe jest założenie firmy przez małoletniego?

Założenie firmy przez małoletniego jest możliwe, ale wymaga zaangażowania zarówno ze strony młodego przedsiębiorcy, jak i jego przedstawicieli ustawowych. Należy pamiętać o licznych formalnościach i ograniczeniach. Sprawdź!

7 lutego 2024

Prawo pracy

Wezwanie pracownika zdalnego do firmy - czy pracodawca może to zrobić?

Nie wszystkie kwestie związane z wykonywaniem pracy zdalnej regulują przepisy. W kwestii jaką jest wezwanie pracownika zdalnego do firmy przepisy Kodeksu pracy nie są jednoznaczne. Czy pracodawca może wezwać pracownika zdalnego do firmy? Sprawdź!

1 lutego 2024

Prawo pracy

Podpis osobisty – metoda podpisywania dokumentów

Podpis osobisty to rodzaj podpisu elektronicznego, który jest generowany przez chip zamontowany w e-dowodzie osobistym. Jest to zaawansowany podpis elektroniczny, który spełnia wszystkie wymogi ustawy o podpisie elektronicznym. Dowiedz się więcej!

25 stycznia 2024

Prawo pracy

Benefity pracownicze dla osób mających dzieci a zasady równego traktowania

Benefity pracownicze, czyli świadczenia płacowe, są coraz popularniejszym sposobem na przyciągnięcie i zatrzymanie pracowników. Jednak mogą one niekiedy być niestandardowe i mogą narazić pracodawcę na zarzut dyskryminacji, co w takim przypadku? Sprawdź!

22 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów