0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Urlopy i inne

Kiedy przysługuje prawo do urlopu zleceniobiorcy?

Zleceniobiorcy przysługują uprawnienia zawarte w treści umowy zlecenie. Nie obowiązują tu przepisy zawarte w Kodeksie pracy. Często zatem pojawia się pytanie czy przysługuje prawo do urlopu zleceniobiorcy? Przeczytaj i poznaj odpowiedź!

18 października 2022

Prawo pracy

Obwieszczenie o czasie pracy – kiedy je sporządzić?

Czy obwieszczenie o czasie pracy należy sporządzić zawsze, kiedy u pracodawcy nie obowiązuje regulamin pracy lub zbiorowy układ pracy? Jak powinno wyglądać takie obwieszczanie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

14 października 2022

Prawo pracy

Krajowy Plan Odbudowy a obowiązki pracodawcy

W związku z wdrażaniem zmian wymuszonych przez Krajowy Plan Odbudowy pracodawcy muszą liczyć się z wieloma reformami również w zakresie prawa pracy jak i ubezpieczeń. Jakie to zmiany? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz sie więcej na ten temat!

7 października 2022

Prawo pracy

Praca zdalna – na jakie zmiany powinni być gotowi pracodawcy?

Czy praca zdalna będzie przede wszystkim realizowana z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość? Jakie zmiany w przepisach nas czekają w tym zakresie? Czy każdy będzie mógł pracować zdalnie? Sprawdź w artykule!

5 października 2022

Prawo pracy

Niepełnosprawny stażysta – uprawnienia w zakresie czasu pracy

Niepełnosprawny stażysta legitymujący się orzeczeniem zaliczającym go do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności pracuje na tych samych zasadach co każdy pracownik. Czy jednak posiada dodatkowe uprawnienia? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

3 października 2022

Prawo pracy

Wizy i dokumenty pobytowe cudzoziemców

Osoby pochodzące z zagranicy, które chcą legalnie przebywać oraz podejmować zatrudnienie na terenie Polski powinny posiadać odpowiednie pozwolenia. Jakie wizy i dokumenty pobytowe są najpopularniejsze i jaki je uzyskać? Przeczytaj i sprawdź!

30 września 2022

Prawo pracy

Ukaranie pracodawcy za niewykonanie obowiązków względem komornika w związku z zajęciem wynagrodzenia

W związku z zajęciem wynagrodzenia za pracę pracodawca zobligowany jest do dopełnienia odpowiednich formalności. Niewykonanie obowiązków względem komornika może grozić nałożeniem zakład pracy dłużnika kary grzywny. Dowiedz się więcej!

28 września 2022

Ubezpieczenie ZUS

Ulgi dla pracodawców zatrudniających osoby bezrobotne

Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają młode osoby bezrobotne mogą liczyć na pewne przywileje. Poznaj ulgi dla pracodawców zatrudniających osoby bezrobotne! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie warunki należy spełnić, aby z nich skorzystać!

27 września 2022

Ubezpieczenie ZUS

Czy odliczenie składki zdrowotnej jest ponownie możliwe?

Wyliczanie zaliczki na podatek dochodowy uległo znacznej zmianie nie tylko przez zmiany w skali podatkowej, ale także przez to że odliczenie składki zdrowotnej nie było możliwe. Przeczytaj i dowiedz się czy obecnie można pomniejszyć o tę składkę zaliczkę!

27 września 2022

Prawo pracy

Czy okres doktoratu wlicza się do okresu pracy i wypływa na uprawnienia pracownicze?

Staż pracy ma znaczenie w przypadku niektórych uprawnień pracowniczych. Czy okres doktoratu wlicza się do okresu pracy i ma wpływ na wymiar urlopu, dodatku stażowego, nagrody jubileuszowej i odprawy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

20 września 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów