0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: dobra-osobiste

Artykuły:

Ochrona autorskich praw osobistych – jak twórca może chronić swoje dobra osobiste?

Osobiste prawa autorskie są to prawa nierozerwalnie związane z autorem, co znaczy, że nie można się ich zbyć. Ochrona autorskich praw osobistych ma chronić więź twórcy z utworem, a wszelkie próby naruszenia tych praw są nieważne oraz bezskuteczne.

27 grudnia 2022

Naruszenie dóbr osobistych w internecie - warto wiedzieć

Czy wiesz, że w internecie Twoje dobra osobiste mogą zostać naruszone? W artykule przedstawiamy, na jakich zasadach odpowiedzialność cywilnoprawną za naruszenie dóbr osobistych w internecie może ponieść administrator strony www lub hostingowiec? Sprawdź!

20 października 2022

Dobra osobiste – czym są i jak je chronić?

Dobra osobiste do których zalicza się wolność czy zdrowie są co do zasady nietykalne i niezbywalne, nie można się więc ich zrzec. Jeśli zostaną one w jakikolwiek sposób naruszone, poszkodowany może domagać się zadośćuczynienia. Jak chronić dobra osobiste?

16 marca 2022

Dobre imię firmy - jak chronić się przed jego utratą?

Na renomę firmy składa się wiele różnych elementów, w tym nieposzlakowana opinia i dobra jakość oferowanych przez nią usług lub towarów. Dobre imię firmy musi być utożsamiane z dobrym imieniem człowieka i podlega pełnej ochronie prawnej. Jak je chronić?

21 grudnia 2021

Postępowanie w sprawach własności intelektualnej - co musisz wiedzieć

Czym różni się postępowanie w sprawach własności intelektualnej od postępowania cywilnego? Jakie sprawy mają charakter spraw własności intelektualnej? Jakie sądy je rozpoznają? O tym i o zmianach w Kodeksie postępowania cywilnego przeczytasz w artykule!

8 września 2021

Dobra osobiste - czym są i komu przysługują według Kodeksu cywilnego?

Dobra osobiste, stanowiące dobra niemajątkowe, zgodnie z Kodeksem cywilnym przysługują wszystkim osobom fizycznym oraz prawnym. Jakie konsekwencje prawne może ponieść osoba, która naruszyła swoim działaniem czyjeś dobro osobiste? Sprawdź!

17 stycznia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów