0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: import-z-chin

Artykuły:

Rozliczenie zakupów z AliExpress od 1 lipca 2021 - co warto wiedzieć!

Od 1 lipca 2021 roku zakupy na AliExpress ostaną objęte VAT. Niektóre transakcje dla celów VAT mogą zostać rozliczone za pomocą uproszczonej. Dowiedz się czytając nasz artykuł. jak powinno wyglądać rozliczenie zakupów z AliExpress w związku ze zmianami!

23 czerwca 2023

Podatek VAT przy imporcie z Chin - jak rozliczyć?

Przedsiębiorcy wielokrotnie dokonują zakupu towarów od kontrahentów spoza UE. Odprawa celna może się odbywać na terenie Polski lub w innym państwie unijnym. Dowiedz się, jak rozliczać podatek VAT przy imporcie z Chin w zależności od kraju odprawy!

22 października 2021

Import z Chin - co warto wiedzieć przed zakupem?

Czy wiesz, na co należy zwrócić uwagę w przypadku zakupu towarów z Chin? Jak rozliczyć taką transakcję na gruncie podatku dochodowego oraz podatku VAT? Sprawdź, jakie konsekwencje wywołuje import z Chin w przypadku odprawy w Polsce lub innym kraju UE!

11 stycznia 2019

Import z Chin - zwolnienie z cła i podatku VAT

Podatnicy dokonujący importu towarów z Chin mają obowiązek zgłoszenia towaru do odprawy celnej. Jednak import z Chin pod pewnymi warunkami może zostać zwolniony z opłat celnych i podatku VAT. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

11 kwietnia 2018

Import z Chin - czy możliwe jest zwolnienie z cła i VAT?

Podatnicy dokonujący importu z Chin mają obowiązek zgłoszenia towaru do odprawy celnej. Jednak import towarów z Chin pod pewnymi warunkami może zostać zwolniony z opłat celnych i podatku VAT. Sprawdź, kiedy import z Chin nie podlega opłatom celnym i VAT!

28 lutego 2017

Import towarów handlowych powinien być potwierdzony fakturą

Aby ująć koszt w KPiR niezbędne jest posiadanie dowodu zakupu - w tym przypadku faktury. Może się Pan zwrócić do dostawcy z Chin o przesłanie dokumentu w formie elektronicznej.

16 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów