0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: stwierdzenie-nabycia-spadku

Artykuły:

Nieruchomość otrzymana w spadku a zwolnienie z podatku

Nieruchomość otrzymana w spadku niesie za sobą szereg obowiązków jakie musi spełnić spadkobierca. Bardziej skomplikowany może okazać się proces dziedziczenia, jeżeli więcej osób jest spadkobiercami. O czym trzeba pamiętać otrzymując nieruchomość w spadku?

7 marca 2023

Stwierdzenie nabycia spadku u notariusza - szybsze niż w sądzie

Przeprowadzenie sprawy spadkowej nie jest obowiązkowe, jednak prędzej czy później trzeba się tym tematem zająć. Warto zrobić to możliwie szybko. Nie ma obowiązku kierowania sprawy do sądu, możliwe jest stwierdzenie nabycia spadku u notariusza.

12 września 2022

Stwierdzenie nabycia spadku a dział spadku

Proces spadkowy może przebiegać szybko, bez komplikacji, jeśli spadkobiercy wyrażą zgodną wolę dziedziczenie. Bywa jednak, że dziedziczenie rozstrzygane jest na drodze sądowej. Kiedy następuje stwierdzenie nabycia spadku oraz działu spadku? Sprawdź!

15 stycznia 2020

Stwierdzenie nabycia spadku - do czego jest potrzebne?

Po co spadkobiercy stwierdzenie nabycia spadku? Czy jest ono obowiązkowe? Jak wygląda sprawa o stwierdzenie nabycia spadku i jakie wiążą się z tym koszty? Stwierdzenia nabycia spadku mogą żądać nie tylko spadkobiercy, ale też wierzyciele.

10 maja 2019

Co każdy przedsiębiorca musi wiedzieć na temat zasady dziedziczenia?

Jak wyglądają zasady dziedziczenia kiedy chodzi o przedsiębiorstwo? Kim jest i jak można zostać zarządcą sukcesyjnym? Jaka jest kolejność dziedziczenia, jeżeli zmarły nie zostawił testamentu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

6 grudnia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów