0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Co warto zobaczyć w Barcelonie?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Barcelona uznawana jest przez turystów za miejsce niesamowite. Klimat, mieszkańcy, architektura… Wszystko może zachwycić. W tym mieście nie można się nudzić. Jeżeli wybierasz się do Barcelony, podpowiemy ci, co koniecznie musisz zobaczyć. Sprawdź czytając nasz artykuł, co warto zobaczyć w Barcelonie?

La Rambla – pospaceruj po Barcelonie

La Rambla to bardzo długa ulica, wypełniona po brzegi ulicznymi artystami i kawiarniami. Zdecydowanie warto zacząć od niej swoją przygodę z Barceloną. Można tam doskonale poczuć klimat tego miasta. Warto jednak podkreślić, że nie jest to miejsce dla osób, które lubią spokój i ciszę, ponieważ zawsze jest tam naprawdę mnóstwo ludzi. Przy ulicy znajduje się Merkat de la Boqueria. Jest to targ spożywczy uważany za najbardziej popularny w Barcelonie. Na nim również spotkamy bardzo dużo innych osób, jednak świeże, naturalne produkty naprawdę przyciągają wzrok. Na uwagę zasługuje również jedna z części alei, mianowicie Rambla kwiatów. W przeszłości było to jedyne legalne miejsce handlu kwiatami w tym mieście. Tradycja poniekąd zachowała się do dzisiejszych czasów, więc aleję wypełniają kolorowe rośliny. Widok jest naprawdę piękny.

Bajkowa kraina w Barcelonie

Kolejnym miejscem, jakie zdecydowanie warto odwiedzić podczas zwiedzania Barcelony, jest Park Güella. Wejście wygląda naprawdę niesamowicie bajkowo. Pawilony przywodzą na myśl chatki o nieregularnych kształtach, jakie znamy z ilustracji z dzieciństwa. Wywiera to naprawdę niesamowite wrażenie. W parku znajduje się również rzeźba salamandry wykonana przez Gaudiego oraz Sala Stu Kolumn, której sufit służy za punkt widokowy. To miejsce ma naprawdę dużą powierzchnię (20 ha), jest więc doskonałe, aby przebywać tam w ciepłe, słoneczne dni, opalać się, spędzać beztroski czas z rodziną i bliskimi. Dzięki ciekawej architekturze naprawdę możemy poczuć się jak w bajce.

Barri Gòtic – najstarsza część Barcelony

Barri Gòtic jest średniowieczną częścią Barcelony. Doskonale odzwierciedla klimat tamtych czasów. Zobaczyć możemy na niej między innymi Catedral de Santa Maria del Pi oraz muzeum przedstawiające dzieje tego miasta. W tej dzielnicy zdecydowanie zatrzymał się czas i każdy, kto dokładnie się jej przyjrzy, na pewno zauważy to bez problemu. Najstarsza część Barcelony jest idealna dla miłośników historii i dla wszystkich, których urzeka dawna architektura.

Sagrada Familia – najsłynniejsza katedra Barcelony

Projektantem katedry Sagrada Familia był Antonio Gaudi. Co ciekawe, tak naprawdę budowa nadal trwa, mimo że rozpoczęła się pod koniec XIX wieku. Uroczyste poświęcenie miało miejsce w 2010 roku, a dokonał tego papież Benedykt XVI. Zakłada się, że koniec prac nastąpi pod koniec lat 20. XXI wieku. Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości – Sagrada Familia jest symbolem Barcelony, dlatego też każdy, kto zwiedza to miasto, po prostu musi ją zobaczyć.

Barcelona to miasto, w którym zdecydowanie można się zakochać. Wymienione obiekty, stanowią zaledwie fragment tego, co możemy w niej zobaczyć. Dodatkowo klimat miasta jest naprawdę niesamowity, a wrażenia z takiej podróży – niezapomniane.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów