0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Woda z cytryną - dlaczego warto ją pić?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Woda z cytryną, czasami doprawiona łyżką miodu, to doskonały napój o poranku. Pobudzi lepiej niż kawa, nawodni organizm, poprawi wygląd skóry i przyśpieszy trawienie. To dlatego jest tak popularny! Picie wody z cytryną 30 minut przed śniadaniem zostało wypromowane przez gwiazdy, ekspertów i blogerów. Cudowny napój podbił serca wielu osób - sprawdź dlaczego powinien podbić także twoje.

Jak przygotować magiczny napój?

Najlepszym sposobem na przygotowanie tego napoju jest dodanie soku z połowy cytryny do dużej szklanki przegotowanej wody – ciepłej, lecz nie gorącej. Jeżeli chcemy nieco zabić mocno kwaśny smak, doskonale sprawdzi się doprawienie go łyżeczką miodu. Niektórzy wsypują do wody z cytryną również odrobinkę soli.

Takie połączenie to również sposób na stworzenie naturalnego izotoniku, doskonałego dla osób, które lubią wysiłek fizyczny.

Woda z cytryną – czego nie robić?

Woda z cytryną ma m.in. nas pobudzić, oczyścić organizm z toksyn oraz nawodnić go – dlatego też staraj się unikać picia kawy i herbaty zaraz po spożyciu omawianego napoju. Poczekaj przynajmniej pół godziny.

Pamiętaj również, że woda z cytryną może osłabić szkliwo, tym samym po jej wypiciu przepłucz jamę ustną czystą woda, a na umycie zębów poczekaj ok. 15 do 30 minut. Zbyt szybkie wyszczotkowanie może sprawić, że zniszczysz jeszcze wrażliwe szkliwo.

15 powodów, by sięgnąć po wodę z cytryną

Woda z cytryną posiada mnóstwo właściwości, m.in.:

 1. Obniża ciśnienie krwi.

 2. Zwiększa odporność organizmu. To szczególnie przydatne podczas jesiennego przesilenia, kiedy jesteśmy bardziej narażeni na przeziębienia.

 3. Poprawia pracę układu pokarmowego, jest więc świetną alternatywą dla ludzi cierpiących na zaparcia.

 4. Pomaga w oczyszczaniu dróg moczowych, jest niezastąpiona, kiedy infekcje powracają.

 5. Świetnie radzi sobie z oczyszczaniem organizmu z toksyn. Dzięki niej poczujemy się zdrowiej, lżej, a nasza skóra będzie wyglądać doskonale.

 6. Zapobiega odwodnieniu organizmu.

 7. Wspomaga produkcję limfocytów.

 8. Przyśpiesza metabolizm.

 9. Chociaż nie jest cudownym lekiem na odchudzanie, dzięki właściwościom oczyszczającym i poprawiającym pracę układu pokarmowego z pewnością wspomoże proces tracenia na wadze.

 10. Dodaje energii, pozwala świetnie rozpocząć dzień, pobudza.

 11. Poprawia nasz nastrój.

 12. Dzięki niej nasze naczynia krwionośne są wzmocnione i rzadziej pękają

 13. Jako że pomaga w pozbyciu się zanieczyszczeń, pozytywnie działa na skórę – rozjaśnia ją, opóźnia procesy starzenia, zapewnia blask.

 14. Wspomaga szybsze gojenie ran.

 15. Pomaga w odkwaszaniu organizmu, ponieważ rzadko dostarczamy mu produktów, które sprawiają, że jego środowisko robi się bardziej zasadowe, czyli takie, w którym najlepiej pracuje. Dzięki cytrynie zachowujemy zdrową równowagę.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów