Ile się czeka na wypłatę kredytu gotówkowego?

Wielkość tekstu:

Kredyty gotówkowe to coraz popularniejsza forma pozyskiwania dodatkowej gotówki. Na takie zobowiązanie decydują się zarówno osoby starsze, jak i te młodsze w chwilowo cięższej sytuacji finansowej. Warto dowiedzieć się, jak pozyskać środki z tytułu kredytu gotówkowego oraz jak długo czeka się na wypłatę pieniędzy. Sprawdźmy, ile czeka się na pieniądze w przypadku kredytów gotówkowych dostępnych w kraju.

Kredyty gotówkowe – stacjonarnie czy online?

Obecnie proponowane przez banki i firmy pożyczkowe kredyty gotówkowe są udzielane zarówno całkowicie online, jak i w stacjonarnych placówkach. Każda metoda wnioskowania jest dobra, jednak to pożyczki online zyskują w ostatnim czasie na popularności. Nie ma jednoznacznej zasady, jaki sposób wnioskowania o pożyczkę jest lepszy. Sposoby wypłaty środków dostępne do wyboru za każdym razem są takie same. Pieniądze trafiają do nas na kilka sposobów, do których zaliczamy:

  • przelew bezpośrednio na rachunek bankowy,

  • przekaz bankowy,

  • wypłata środków w gotówce. 

Najczęściej wybieraną metodą, a jednocześnie najwygodniejszą jest bezpośredni przelew na rachunek bankowy klienta. W ten sposób pieniądze z pożyczki online dostępne są do dyspozycji kredytobiorcy najszybciej. Stanowi to także najbezpieczniejszą formę przekazywania środków pomiędzy bankiem a klientem.

Ile wynosi czas oczekiwania na wypłatę środków z kredytu gotówkowego?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, warto wiedzieć ile wynosi czas oczekiwania na wypłatę środków. W większości banków działających w Polsce czas na realizację przelewu mieści się w przedziale od kilkunastu minut do 48 godzin. Ostateczny czas wpływu środków na konto zależy jednak od terminu, w jakim procesowany jest wniosek i wewnętrznych procedur bankowych.

Ciekawostką jest fakt, że automatyczna weryfikacja wniosków przez internet wpływa znacząco na czas wypłaty kwoty wynikającej z kredytu. W takim przypadku środki pieniężne mogą trafić na konto kredytobiorcy nawet w ciągu 15 minut od czasu podpisania umowy.

Jak przyśpieszyć czas wypłaty środków kredytu gotówkowego?

Czas wypłaty środków w ramach pożyczki gotówkowej można nieco przyspieszyć na kilka sposobów. Do najważniejszych aspektów, o których warto pamiętać podczas składania wniosku, zaliczamy:

  • dokładne uzupełnienie danych kredytobiorcy,

  • określenie kwoty kredytu i preferowanego okresu spłaty,

  • sprawdzenie oferty banku,

  • dostarczenie wyciągu bankowego i dokumentacji potwierdzającej dochody.

Wystarczy zadbać o powyższą dokumentację, a proces wnioskowania o kredyt gotówkowy online przebiegnie szybko. Sama wypłata środków po podpisaniu umowy jest tylko formalnością, której termin różni się w zależności od wybranej instytucji. Możliwości przyspieszenia wypłaty jest wiele, jednak każda firma pożyczkowa i bank pracuje na innych zasadach. Z tego względu warto pytać o czasy wypłat środków przed podpisaniem umowy.

Szybka wypłata środków z kredytu gotówkowego – czy na pewno?

Wiele osób wybiera kredyty gotówkowe w celu pozyskania dodatkowych środków w krótkim czasie. Wybierając tę formę finansowania, trzeba liczyć się z tym, że czasy wypłat środków mogą być różne. Nie ulega jednak wątpliwości, że pożyczki gotówkowe w formie chwilówek są wypłacane najszybciej, a decyzje kredytowe wydawane praktycznie od ręki.

Zdecydowanie warto korzystać z tej formy finansowania choćby ze względu na atrakcyjne warunki proponowane przez banki oraz firmy pożyczkowe. Jeśli czas wypłaty środków jest najważniejszym wyznacznikiem to pożyczka gotówkowa w dowolnej formie będzie najlepszym i najszybszym wyjściem. 

Artykuł partnera, tekst zewnętrznyArtykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów