0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

E-book: Gwarancja de minimis dla biznesu

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Gwarancja de minimis to narzędzie, mające na celu pomagać przedsiębiorcom, którzy potrzebują funduszy, a z różnych przyczyn nie mogą starać się o kredyt. Bank Gospodarstwa Krajowego udziela im  w takim przypadku gwarancji.

Gwarancja de minimis w praktyce

Gwarancja de minimis stanowi zarówno zabezpieczenie spłaty kredytu, jak i pomoc dla przedsiębiorców ze strony państwa. Prowadzący przedsiębiorstwo może wnioskować o udzielenie gwarancji de minimis w Banku Gospodarstwa Krajowego i mimo takich przeciwwskazań, jak duża historia kredytowa lub brak odpowiednich zabezpieczeń pieniężnych, może otrzymać od banku kredyt. W przypadku jednak, gdy przedsiębiorca nie jest w stanie spłacić należności, BGK robi to za niego, lecz zachowuje prawo do dochodzenia roszczeń od przedsiębiorcy.

Gwarancja de minimis - dla kogo?

Gwarancja de minimis może zostać udzielona tylko średnim, małym i mikro- przedsiębiorcom którzy spełniają wymagania tego programu. Jako, że jest to gwarancja publiczna, istnieje szereg ograniczeń co do korzystania z niej - gwarancji de minimis nie można na przykład udzielić przedsiębiorstwom które wyczerpały limit pomocy tego typu, czyli 200 000 € w ciągu ostatnich trzech lat (wliczając w to zwolnienia podatkowe, dotacje lub też ulgi).

Do pobrania:

E-book: Gwarancja de minimis.pdf
E-book: Gwarancja de minimis.docx
Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów