0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnio dodane

Artykuły:

Stawka VAT na usługi fotograficzne - jaką należy zastosować?

Stawka VAT na usługi fotograficzne może wyróżniać się jako podstawowa oraz obniżona, wszystko jest kwestią stosunku prawnego pomiędzy usługodawcą, a usługobiorcą. Dzięki artykule dowiesz się jaka stawka VAT dla fotografów będzie odpowiednia!

24 października 2023

Zwrot nadpłaty podatku – czy zawsze jest możliwy?

Kwoty wpłacone lub pobrane tytułem podatku nie zawsze są zgodne. Niekiedy jest to wynikiem błędów ludzkich lub systemowych. Jednak nie zależnie od powodu nadwyżki podatkowej, podatnik może zażądać zwrot nadpłaty podatku. Kiedy zatem zwrot jest możliwy?

24 października 2023

Należności w bilansie - co to jest i w jaki sposób są rozliczane?

Należności to zobowiązania krótkoterminowe bądź długoterminowe kontrahentów wobec firmy. Są one aktywem bilansowym i wpływają na płynność finansową firmy. Dowiedz się z artykułu, jak rozliczać należności w bilansie i jak interpretować ich wartość.

24 października 2023

Wysłanie faktury elektronicznej a obowiązek wydania paragonu

Przedsiębiorcy dokonujący sprzedaży na odległość na rzecz konsumentów mogą wystawiać i wysyłać faktury w wersji elektronicznej. W związku z tym pojawia się pytanie, czy wysłanie faktury elektronicznej zwalnia przedsiębiorcę z wydania paragonu fiskalnego?

24 października 2023

Paragon za przejazd autostradą w kosztach firmowych

Bywają sytuacje, w których otrzymanie wymaganego dokumentu sprzedaży nie jest możliwe. Czy wiesz, że w niektórych przypadkach podstawą księgowania kosztu może być paragon? Sprawdź, jak rozliczyć paragon za przejazd autostradą w ewidencji księgowej!

24 października 2023

XXIV Ogólnopolska Konferencja Podatkowa ELSA Poland

24 i 25 października odbędzie się XXIV Ogólnopolska Konferencja Podatkowa organizowana przez ELSA Poland. Konferencja skierowana jest do ekspertów ze świata podatków oraz studentów zainteresowanych tak aktualną i zmienną tematyką. Poznaj szczegóły!

23 października 2023

Pozorność umowy o pracę stwierdzona podczas kontroli ZUS

Czy wiesz, kiedy umowa o pracę może zostać podważona podczas kontroli? Kiedy umowa nie jest podstawą do ubezpieczenia? Czy możliwe jest zakwestionowanie wysokości wynagrodzenia przez ZUS? Sprawdź, z czym się wiąże pozorność umowy o pracę!

23 października 2023

Ulga dla pracowników z co najmniej czworgiem dzieci – kiedy przysługuje?

Osobom, które zdecydowały się na liczne potomstwo przysługują liczne ulgi i przywileje. Po wejściu w życie Nowego Ładu pojawiła się również ulga dla pracowników z co najmniej czworgiem dzieci, dzięki której rodzice nie muszą opłacać podatku. Sprawdź!

23 października 2023

Dyskryminacja w miejscu pracy

Czym jest dyskryminacja w miejscu pracy? Czym jest zasada równości pracowników? Jakie rodzaje dyskryminacji wyróżniamy? Jak walczyć ze zjawiskiem dyskryminacji w miejscu pracy? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w naszym artykule!

23 października 2023

Koniec stanu zagrożenia epidemicznego – medycyna pracy, skierowania na badania, paszporty, maseczki

Koniec stanu zagrożenia epidemicznego nastąpił 1 lipca 2023 r. Oznacza to, że od tego dnia nie obowiązuje już obowiązek noszenia maseczek w podmiotach udzielających świadczeń zdrowotnych. Co jeszcze się zmieniło? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

23 października 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów