0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnio dodane

Artykuły:

Wypadek niani przy pracy a ubezpieczenie społeczne

Od 2011 roku osoby opiekujące się dziećmi, mające podpisaną umowę uaktywniającą podlegają ubezpieczeniom. Składki finansuje budżet państwa po spełnieniu kilku warunków. Co robić, kiedy zdarzy się wypadek niani przy pracy? Wyjaśniamy w poniższym artykule!

17 lutego 2023

Obowiązki przedsiębiorcy w związku z zatrudnieniem emeryta

Zatrudnienie osoby w wieku emerytalnym może być korzystne dla seniora ale i dla pracodawcy. Pojawia się jednak pytanie, jakie są obowiązki przedsiębiorcy w związku z zatrudnieniem emeryta? Sprawdź, o czym należy pamiętać przy tego rodzaju zatrudnieniu!

17 lutego 2023

Kara za niezłożenie sprawozdania do GUS - dla kogo?

Główny Urząd Statystyczny zajmuje się zbieraniem informacji w celach statystycznych. Jakie informacje zbiera GUS? Kiedy i jakie dane należy podać obowiązkowo? Czy kara za niezłożenie sprawozdania do GUS jest możliwa? Dowiedz się więcej czytając artykuł!

17 lutego 2023

Czy przekazanie PIT-11 pracownikom klienta to obowiązek biura rachunkowego?

PIT-11 to podstawowa informacja o przychodach, dochodach, kosztach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy od osób fizycznych. Sprawdź, czy przekazanie PIT-11 pracownikom klienta to obowiązek biura rachunkowego czy klienta biura!

17 lutego 2023

Różnice kursowe na rachunku walutowym - jak ująć w KPiR?

Przedsiębiorcy dokonujący transakcji z zagranicznymi kontrahentami często decydują się na założenie rachunku walutowego. Czy wiesz, jak w takiej sytuacji ustalić różnice kursowe na rachunku walutowym oraz jak ująć je księdze przychodów i rozchodów?

17 lutego 2023

Pobierz darmowy e-book epaka.pl i dowiedz się więcej o rynku franczyzy

Forma współpracy, jaką jest model franczyza, jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zacząć karierę w biznesie, ale boją się zawirowań rynkowych. Dowiedz się więcej o działalności franczyzowej oraz o funkcjonowaniu tego modelu w branży kurierskiej

16 lutego 2023

Prowadzenie działalności za granicą a podwójne opodatkowanie

Prowadzenie działalności za granicą wpływa na sytuację prawnopodatkową podatnika. W tym zakresie warto mieć na uwadze, czym są postanowienia UPO oraz jaki związek mają z firmą a także w jaki sposób dokonać rozliczenia dochodów zagranicznego zakładu!

16 lutego 2023

Data otrzymania e-faktury a prawo do odliczenia VAT

Co do zasady podatnik VAT otrzymując fakturę VAT ma prawo do odliczenia podatku naliczonego. Kiedy jednak powstaje prawo do odliczenia z faktur elektronicznych? Sprawdź, jak data otrzymania e-faktury wpływa na ustalenie prawa do odliczenia VAT!

16 lutego 2023

PIT od ZUS a działalność gospodarcza - rozliczenie roczne

W sytuacji, gdy przedsiębiorca pobiera świadczenie od organu rentowego może spodziewać się otrzymania od niego zeznania rocznego PIT-40 lub informacji imiennej PIT-11A. Sprawdź, w jaki sposób otrzymany PIT od ZUS bądź KRUS należy rozliczyć w zeznaniu!

16 lutego 2023

Koszty na przełomie roku w KPiR - jak wykazać?

Przedsiębiorcy często mają wątpliwość jak zaewidencjonować koszty, zwłaszcza gdy wydatki zostały poniesione na przełomie roku. Sposób ujęcia wydatku zależy od przyjętej metody ujmowania kosztów. Zobacz, jak ujmować koszty na przełomie roku w KPiR.

16 lutego 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów