0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnio dodane

Artykuły:

Dziedziczenie przedsiębiorstwa - jak opodatkować?

Dziedziczenie przedsiębiorstwa może podlegać opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. Ze zwolnienia z opodatkowania może skorzystać najbliższa rodzina pod warunkiem dopełnienia odpowiednich formalności. Sprawdź, jak opodatkować takie zdarzenie!

31 marca 2023

I ❤ marketing & technology - kolejna edycja konferencji

15–19 maja w Warszawie odbędzie się kolejna edycja konferencji marketingowej I ❤ marketing & technology. Event odbędzie się stacjonarnie w Multikinie Złote Tarasy, ale można wziąć w nim udział również online. Sprawdź szczegóły w poniższym artykule!

30 marca 2023

Amortyzacja firmowych budynków - jakie metody można zastosować?

Amortyzacja firmowych budynków może być naliczana według jednej z metod, wybranej przez przedsiębiorcę. Jednak każda z nich wymaga spełnienia określonych warunków. Dowiedz się, jakie stawki amortyzacyjne możesz zastosować amortyzując firmowy budynek!

30 marca 2023

Luka w numeracji faktur – jak sobie poradzić?

W celu zapewnienia ewidencjonowania wystawianych faktur obowiązkiem podatnika jest ich numerowanie. Co należy zrobić w sytuacji kiedy pojawi się luka w numeracji faktur? Jak w takim przypadku zachować wymaganą ciągłość? Odpowiadamy w artykule!

30 marca 2023

Sprzedaż samochodu firmowego przez ryczałtowca

Przedsiębiorca może dokonać sprzedaży samochodu, który stanowi środek trwały w firmie. Jednak jak powinna przebiegać sprzedaż samochodu firmowego przez ryczałtowca? Jaką stawkę ryczałtu należy zastosować? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w artykule!

30 marca 2023

Opłata administracyjna w leasingu a koszt podatkowy

Posiadając pojazd w leasingu opłaca się nie tylko raty leasingowe, ale także mogą wystąpić innego rodzaju opłaty, np. administracyjne. Czy opłata administracyjna w leasingu stanowi koszt podatkowy związany z użytkowaniem pojazdu? Odpowiadamy w artykule!

30 marca 2023

Zapłata VAT e-commerce – gdzie, jak i kiedy zapłacić VAT OSS i VAT IOSS?

Prowadzisz sprzedaż wysyłkową w UE i korzystasz z procedury VAT OSS lub VAT IOSS? Sprawdź, w jakim terminie i na jaki rachunek urzędu powinna być uiszczona zapłata VAT e-commerce i do kiedy wysłać deklarację rozliczeniową VIU-DO oraz VII-DO!

30 marca 2023

Niepełny wymiar czasu pracy - zasady ogólne

Praca osób, które są zatrudnione na niepełny wymiar czasu pracy, rodziła różne praktyczne problemy. Zatem obecnie jakie normy obowiązują pracownika podejmującego ową pracę i czym charakteryzuje się niepełny wymiar czasu pracy? Rozwijamy ten temat poniżej.

30 marca 2023

Czy darowizna jest opodatkowana podatkiem dochodowym?

Darowizna w formie gotówkowej lub innej formie materialnej w niektórych przypadkach może pomniejszyć podstawę opodatkowania. Czy wiesz, które z darowizn podlegają odliczeniu od podatku? Sprawdź, jakie są zasady rozliczenia umowy darowizny na gruncie PIT!

30 marca 2023

Podwyżka inflacyjna wynagrodzenia a podstawa wymiaru zasiłku

Przez cały ubiegły rok temat inflacji był gorący wśród wielu Polaków. Aktualnie nadal Polska boryka się z wysokimi cenami. Czy podwyżka inflacyjna będzie miała wpływ na wysokość podstawy wymiaru zasiłku? O tym piszemy w poniższym artykule!

30 marca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów