0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnio dodane

Artykuły:

Zwrot zaliczki przy rezygnacji z zakupu środka trwałego - księgowanie

Wpłata zaliczki na poczet zakupu środka trwałego nie daje gwarancji, że transakcja na pewno zostanie dokonana. Czy wiesz, jak prawidłowo wykazać zwrot zaliczki przy rezygnacji z zakupu środka trwałego w księgach rachunkowych? Wyjaśniamy w artykule!

29 lutego 2024

Brak adnotacji na fakturze “metoda kasowa” - co wtedy?

Metoda kasowa w VAT powoduje szczególny sposób rozliczania podatku od towarów i usług, który uzależniony jest od momentu otrzymania należności od kontrahenta. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie elementy powinna zawierać faktura przy metodzie kasowej!

29 lutego 2024

Zawieszenie wykonywania działalności a koszty uzyskania przychodu

Czy wiesz na jaki okres można zawiesić działalność oraz jakie czynności mogą być wykonywane w tym czasie przez przedsiębiorcę? Sprawdź, czy zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej wyklucza ujmowanie wydatków w kosztach podatkowych!

29 lutego 2024

Urlop wypoczynkowy - kiedy i komu przysługuje?

Kompletny przewodnik po prawach i obowiązkach pracodawcy i pracownika związanych z urlopem wypoczynkowym. W jakich sytuacjach przysługuje Ci prawo do wolnego dnia od pracy oraz urlop wypoczynkowy? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

29 lutego 2024

Umowa zlecenie a działalność gospodarcza na gruncie ZUS i podatku

Czy połączenie: umowa zlecenie a działalność gospodarcza jest możliwe? Tak, ale wówczas należy określić, z którego tytułu będą odprowadzane składki na ubezpieczenia społeczne. Decydujące będzie tu, od jakiej podstawy nalicza się te składki. Przeczytaj!

29 lutego 2024

Odpowiedzialność karna menedżera a ryzyko gospodarcze

Działanie na szkodę przedsiębiorstwa jest niedopuszczalne! Dlatego istotnym faktem jest, aby funkcje kierownicze pełniły osoby z doświadczeniem i odpowiednią wiedzą. Jak duża jest odpowiedzialność karna menedżera? Sprawdź!

29 lutego 2024

Odnaleziona faktura kosztowa - czy można ją zaksięgować?

W toku prowadzenia działalności w natłoku obowiązków może zdarzyć się, że przedsiębiorca zapomni zaksięgować fakturę. Czy odnaleziona faktura kosztowa może zostać zaksięgowana w kolejnych okresach? Jak to zrobić na gruncie VAT i PIT? Przeczytaj i sprawdź!

29 lutego 2024

Metody rozliczania kosztów w podatku dochodowym

Podczas zakładania działalności przedsiębiorca ma wybór jak będzie rozliczał koszty. W związku z tym nasuwa się pytanie jakie są metody rozliczania kosztów i którą wybrać. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

29 lutego 2024

Zmiany w JPK_V7 a obowiązkowy KSeF - poznaj zmiany!

Od 1 lipca 2024 roku z pewnymi wyłączeniami zaczną obowiązywać zmiany wprowadzone w rozporządzeniu w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku VAT. Poznaj zmiany w JPK_V7 a obowiązkowy KSeF!

28 lutego 2024

Jak chronić zasoby intelektualne firm – przyjdź na konferencję i sprawdź

Już 26 i 27 marca w Warszawie odbędzie się konferencja „Własność intelektualna w dobie zmian. Innowacje, kreatywność, ochrona”. Eksperci na swoich panelach poruszą wiele kluczowych kwestii, które mogą decydować o sukcesie firmy. Przeczytaj i sprawdź!

28 lutego 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów