0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: likwidacja-przedsiebiorstwa

Artykuły:

Układ w upadłości – na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Gdy firma ogłasza upadłość ,by móc spłacić długi wobec wierzycieli, może okazać się, że wcale nie trzeba posuwać się do tak drastycznych kroków. Opcją, którą powinni przemyśleć przedsiębiorcy jest układ w upadłości. Dowiedz się, czym jest czytając artykuł

28 stycznia 2022

Likwidacja firmy - jak uniknąć podatku VAT od remanentu likwidacyjnego

Likwidacja firmy wiąże się z koniecznością dokonania wielu formalności. Między innymi zamykając firmę, czynny podatnik VAT musi sporządzić remanent likwidacyjny. Likwidujesz firmę? Dowiedz się, kiedy nie musisz płacić podatku VAT z tego tytułu!

4 grudnia 2018

Likwidacja przedsiębiorstwa a sprzedaż nieruchomości

Likwidacja przedsiębiorstwa może być spowodowana różnymi przyczynami. Po likwidacji należy uporządkować kwestię pozostałego majątku firmowego. Jak opodatkować sprzedaż nieruchomości, która nastąpiła po likwidacji działalności gospodarczej? Przeczytaj!

2 maja 2018

Zamknięcie działalności gospodarczej - konsekwencje podatkowe

Zamknięcie działalności gospodarczej niesie za sobą liczne obowiązki. Sprawdź, jakie czynności musi wykonać przedsiębiorca likwidujący swoją firmę oraz z jakimi konsekwencjami podatkowymi musi się liczyć. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

2 października 2017

Czy można uniknąć płacenia podatku od towarów i usług od remanentu likwidacyjnego?

Przedsiębiorca decydujący się na zakończenie działalności gospodarczej musi zmierzyć się z wieloma formalnościami, takimi jak sporządzenie remanentu likwidacyjnego. Czy można uniknąć płacenia podatku od towarów i usług od remanentu likwidacyjnego?

28 marca 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów