0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jesteś zestresowany? Poznaj nietypowe sposoby na odreagowanie stresu

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Cały tydzień w pracy dał ci w kość? Potrzebujesz odskoczni od codziennych tabelek, wykresów i raportów? Weekend jest idealnym czasem, kiedy możesz w ciekawy sposób wypocząć. Przedstawiamy nietypowe sposoby na odreagowanie stresu.

Grill z rodziną? Szalona impreza ze znajomymi? A może weekend przed telewizorem? To wszystko już było! Jeśli chcesz wypocząć, postaw na coś nowego, do czego będziesz wracał myślami nawet podczas tygodnia pracy, a być może stanie się to twoim nowym hobby. Czas można spędzić aktywnie i ciekawie, trzeba tylko wiedzieć jakie masz możliwości.

Park trampolin

Jest to idealne miejsce na bezpieczne wyżycie się po całotygodniowych stresach. Coraz modniejsze parki trampolin od kilku miesięcy jak grzyby po deszczu pojawiają się w naszych miastach. Są już w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie czy Wrocławiu. Wielkopowierzchniowe hale zaopatrzone w całości w profesjonalne trampoliny dają możliwość spożytkowania swojej energii w ciekawy sposób. Od teraz salta i fikołki nie będą dla ciebie niebezpieczeństwem, a w powietrzu będziesz mógł zrobić ze swoim ciałem na co tylko masz ochotę - bez stresu - zawsze wylądujesz miękko.

Ten ogólnorozwojowy sport może uprawiać osoba w każdym wieku, bez względu na wysportowanie. Kilkanaście minut podskoków zagwarantuje dotlenienie mózgu i mięśni, lepsze samopoczucie oraz uregulowanie metabolizmu, a przede wszystkim zapewni dobry humor. Wolisz inne sposoby na odreagowanie stresu?

Skok ze spadochronem

Skoki w parku trampolin są dla ciebie zbyt nudne? Nie lubisz ograniczeń i wolisz zrobić coś szalonego? Ciekawą alternatywą dla ciebie może być zatem skok ze spadochronem. Wydaje ci się, że mogą to zrobić tylko wykwalifikowane osoby, po wielogodzinnych szkoleniach? Nic bardziej mylnego - ze spadochronem może skoczyć niemal każdy. Na obrzeżach większych miast funkcjonują aerokluby, który umożliwiają za opłatą (od 500 do 900 zł) jednorazowy skok w tandemie z określonej wcześniej wysokości. Swobodne spadanie z kilku kilometrów nad ziemią może pozwolić ci choć na chwilę zapomnieć o swojej pracy i codziennych stresach. Jeśli nie masz lęku wysokości, warto zainwestować w taką atrakcję choć raz w życiu.

Pokoje logiczne jako sposoby na odreagowanie stresu

Twoja praca polega na codziennym przesiadywaniu przed komputerem i administrowaniu danymi w Excelu? Uważasz, że ogranicza to twoją kreatywność i stać cię na więcej? Otwórz swój umysł choć na weekend! Pokoje logiczne, w których zadaniem jest rozwiązanie pewnej zagadki przy pomocy znajdujących się w nich rekwizytów, rebusów i łamigłówek, pozwolą ci wypłynąć na morze pomysłowości i wykazać się spontanicznością oraz sprytem.

Pokoje tworzone są według określonych wcześniej tematów (na przykład odkrycie autora morderstwa, rozwikłanie zadanej zagadki czy chociażby próby uwolnienia się z pokoju) w związku z czym każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Do uczestnictwa możesz zaprosić także swoich znajomych - zazwyczaj w pokojach można działać w małych, 4-6-osobowych grupach. Ceny rozpoczynają się od 35 zł za osobę.

Teatry interaktywne 

Przedstawienie teatralne kojarzy ci się ze snobistycznymi spotkaniami w galowym stroju? Błądzisz! W dzisiejszych czasach teatry prześcigają się w coraz bardziej kreatywnych pomysłach wyjścia do swoich odbiorców. Do najciekawszych należą tak zwane teatry interaktywne, w których to my - jako widzowie - mamy szansę na żywo uczestniczyć. Zbierz grupę znajomych, którzy wezmą udział w przedstawieniu i staną się żywymi rekwizytami profesjonalnych aktorów. Staniecie się częścią przedstawienia, które wystawiane będzie wyłącznie dla waszej grupy. Będzie to niebywałe przeżycie w niskiej cenie, które z pewnością zapamiętasz na długie tygodnie.

Sposoby na odreagowanie stresu - przestań być singlem!

Wstajesz do pracy o 6 rano, kończysz ją grubo po 16, a dodając do tego siłownię, regularne biegi, sporadyczne zakupy i studia podyplomowe, twoje życie sercowe jest jednym wielkim dramatem? Zmień to! W dzisiejszych czasach oprócz słynnych aplikacji i stron internetowych, które ci to umożliwią, organizowane są także specjalne spotkania dla singli, tak zwane "date of date". Do udziału w jednym spotkaniu może zgłosić się tylko określona przez organizatorów liczba osób. Wszystkie spotykają się ze sobą w jednym miejscu, na przykład restauracji i zaczynają ze sobą rozmawiać.

Rozmowy te nie są jednak zwykłe, każda osoba może poświęcić drugiej tylko 7 minut, a potem przesiada się do kolejnej. W momencie kiedy każdy ma już za sobą rozmowy z pozostałymi uczestnikami, odpowiada w ankiecie, kto mu się spodobał. Następnie organizatorzy - po przeanalizowaniu wyników - osobom, które wskazały się wzajemnie, umożliwiają otrzymanie numeru telefonu do swojego wybranka.

W tygodniu, który trwa przecież tylko siedem dni, ponad 70% czasu spędzamy w pracy. Jesteśmy szczęściarzami, jeśli jest ona dla nas rozwijająca i ją lubimy. Często zdarza się jednak tak, że praca jest dla nas niestety smutnym obowiązkiem. W takim przypadku warto każdy moment na odpoczynek wykorzystać w ciekawy i kreatywny sposób. Pizzy przed telewizorem w tym czasie powiedzmy zdecydowane "NIE!".

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów