0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Czy można spędzić ciekawe wakacje w Polsce?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Zapewne każdy z nas zna przysłowie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Jest ono doskonałym odniesieniem do wakacji w Polsce. Wielu ludzi uznaje za prawdziwy tylko taki urlop, który spędzany jest za granicami. Warto jednak mieć świadomość, jak bardzo różnorodny jest nasz kraj i jak wiele ciekawych miejsc można w nim zobaczyć. Czy da się spędzić ciekawe wakacje w Polsce? Oczywiście!

Wakacje w Polsce – różnorodność i spokój

Polska jest ogromnie różnorodna, dlatego też niemal każdy odnajdzie w niej coś, co go zachwyci. Możemy przecież wylegiwać się na plaży, kąpać w morzu, wędrować po górach, zwiedzać wielkie miasta i małe miasteczka, żeglować po jeziorach, spacerować w lasach, poznawać historię i zachwycać się współczesnością.

Dodatkowo podczas wakacji w Polsce topnieją wszelkie bariery, jakie pojawiają się przed zagranicznym wyjazdem. Po Polsce zdecydowanie łatwiej będzie nam podróżować z dzieckiem. Możemy wyjechać naprawdę niedaleko i nie męczyć pociechy długimi wycieczkami w środkach transportu. Poza tym nie mamy obowiązku wyrabiać ubezpieczenia niezbędnego za granicą, nie istnieje bariera językowa, która może sprawić, że będziemy czuć się niezręcznie i mniej swobodnie, a dodatkowo często nie posiadamy żadnego ograniczenia związanego z wielkością bagażu. Takie czynniki zdecydowanie sprawiają, że jesteśmy bardziej zrelaksowani i spokojniejsi.

Zaskakujące wakacje w Polsce

Czy Polska może nas zaskoczyć? Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Z pewnością jest na mapie wiele niezwykle ciekawych, pięknych miejsc, o których nie mieliśmy zielonego pojęcia. Ich zdecydowanym plusem może być fakt, że nie są tak bardzo oblegane przez turystów. Jeżeli więc nie przepadamy za tłumami, naprawdę warto wybrać się do miejsc mniej znanych. Jednym z przykładów jest z pewnością miasteczko Byczyna, położne w woj. opolskim. Stoczyła się tam w 2. poł. XVI wieku znana bitwa, w której arcyksiążę Maksymilian Habsburg został pokonany przez wojska Jana Zamoyskiego. Miasteczko zachowało swój klimat z dawnych lat, o czym świadczą między innymi do tej pory zachowane mury obronne, które otaczają niemal całą powierzchnię.

Ciekawym miejscem na wakacje w Polsce jest również Bardo. Miasteczko posiada naprawdę cudowną panoramę, którą można podziwiać z punktów widokowych. To jednak nie wszystko, organizowane są w nim bowiem spływy kajakowe. Ze względu na łagodność rzeki mogą w nich brać udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Jest to doskonała zabawa dla całej rodziny. Spływ można zakończyć ogniskiem lub grillem, co zdecydowanie zwiększa wakacyjny klimat.

Typowe wakacje w Polsce?

Jeżeli chcemy wybrać się w miejsca znane wszystkim i przekonać się, czy naprawdę są tak ciekawe i urokliwe, lista godnych zobaczenia obiektów jest ogromna. Miłośnicy słonecznych kąpieli i odpoczywania na plaży z pewnością dobrze poczują się nad polskim morzem. Choć istnieje przekonanie, że takie wakacje w Polsce są droższe niż zagraniczne wycieczki, tak naprawdę, aby zredukować koszty, wystarczy po prostu zaplanować wszystko wcześniej. Kiedy pogoda nie dopisuje, na pewno nie zawiodą nas nadmorskie miasteczka, w których zjemy coś pysznego, potańczymy, czy zagramy w przeróżne gry.

Innymi typowymi miejscami wycieczek są oczywiście góry. Wędrówki po polskich szlakach i krajobrazy, jakie możemy zobaczyć, sprawiają, że w takie miejsca się powraca. Jeżeli góry i morze nam nie odpowiadają, możemy pożeglować na Mazurach, warunki są bowiem do tego po prostu idealne. Kiedy natomiast ciągnie nas do siebie miasto tętniące życiem, musimy odwiedzić Wrocław czy Warszawę i spędzić w nich niezapomniany czas, nie tylko zwiedzając, lecz także doskonale się bawiąc.

Wymienione miejsca to tylko namiastka tego, co możemy zobaczyć i zrobić podczas wakacji w Polsce. Z pewnością nie da się tutaj nudzić. Wspomniana wcześniej różnorodność pozwala każdemu odnaleźć coś idealnego dla siebie i sprawia, że urlop staje się niesamowity. Warto poznawać nasz kraj, ponieważ ma naprawdę dużo do zaoferowania.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów