0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kredyty konsolidacyjne – kompletny poradnik!

Wielkość tekstu:

Kredyty konsolidacyjne stają się coraz bardziej popularne. Często stanowią ratunek dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego kredytu.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt gotówkowy konsolidacyjny jest rodzajem zobowiązania finansowego, które jest udzielane przez banki w celu spłaty wcześniej zaciągniętych kredytów - https://www.17bankow.com/kredyty-konsolidacyjne . Takie rozwiązanie umożliwia spłatę wszystkich posiadanych kredytów za pomocą jednej raty, która najczęściej jest zdecydowanie niższa niż suma spłacanych wcześniej rat. Pożyczka konsolidacyjna często jest ostatnią deską ratunku dla osób w trudnej sytuacji finansowej, które mają problemy ze spłacaniem swoich zobowiązań. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny online, który możesz zaciągnąć bez wychodzenia z domu.

Kredyty konsolidacyjne – dla kogo są przeznaczone?

Jeżeli chcesz ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, musisz spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest posiadanie zdolności kredytowej. To pojęcie oznacza możliwość regularnej spłaty kredytu razem ze wszystkimi opłatami dodatkowymi (odsetki, prowizje). Bank zweryfikuje Twoją historię kredytową m.in. na podstawie sytuacji zawodowej – wysokości zarobków, rodzaju umowy, a także czasu zatrudnienia. Aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową, niezbędne jest również posiadanie pozytywnej historii kredytowej. Jest to informacja na temat wszystkich zobowiązań finansowych danego kredytobiorcy – zarówno aktualnych, jak i spłaconych w przeszłości.

Kredyt konsolidacyjny – jakie zobowiązania można połączyć?

Za pomocą kredytu konsolidacyjnego można połączyć różne zobowiązania finansowe. Konsolidacja kredytu może dotyczyć m.in. spłaty następujących zobowiązań:

  • Kredytów ratalnych,
  • Kredytów hipotecznych,
  • Kredytów samochodowych,
  • Zadłużeń wynikających z kart kredytowych,
  • Pożyczek bankowych i pozabankowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu konsolidacyjnego?

Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej oferty kredytu konsolidacyjnego, koniecznie zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim sprawdź, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu i wysokość prowizji, którą bank pobiera za udzielenie finansowania. Należy również zorientować się, jaka będzie wysokość miesięcznej raty kredytu. 

Czym jest kredyt konsolidacyjny hipoteczny?

Jeżeli chodzi o kredyt konsolidacyjny gotówkowy, suma wszystkich długów zwykle nie może przekraczać 80 000 zł. Co zrobić w przypadku, gdy Twoje długi są większe? W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny hipoteczny, w przypadku którego kwota zobowiązania może sięgać kilkuset tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że taki kredyt możesz zaciągnąć tylko w przypadku, gdy posiadasz zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Oczywistymi warunkami są także zdolność kredytowa oraz pozytywna historia kredytowa. 

Kredyt konsolidacyjny jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają kłopoty ze spłatą swoich wcześniejszych kredytów lub pożyczek. Taki rodzaj kredytu często okazuje się najlepszym wyjściem z trudnej sytuacji finansowej. Zanim zdecydujesz się na zaciągnięcie kredytu, porównaj propozycje różnych banków, aby wybrać najbardziej korzystny i najtańszy kredyt konsolidacyjny. W tym celu warto skorzystać również z dostępnego w sieci narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Dobrze jest także zwrócić uwagę na ranking kredytów konsolidacyjnych.

Artykuł partnera, tekst zewnętrzny 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów