0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: akta-osobowe

Artykuły:

Obowiązki pracodawcy przy zatrudnianiu pracowników

Jakie są obowiązki pracodawcy przy zatrudnianiu pracowników? Czy wstępne badania lekarskie i szkolenie BHP są niezbędne przy podpisywaniu umowy o pracę? Co zawierają akta osobowe? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

27 lipca 2022

Dane osobowe pracownika - kiedy można je usunąć z dokumentacji?

Zgodnie z RODO administrator danych może przetwarzać wyłącznie dane osobowe konieczne do celów przetwarzania. Jakich danych pracodawca może żądać od pracownika? Kiedy należy usunąć dane osobowe z dokumentacji pracownika? Przeczytaj i sprawdź!

4 marca 2020

Przechowywanie dokumentacji pracowniczej od 2020 roku – kary za złe warunki?

Choć coraz więcej firm decyduje się na elektroniczne akta osobowe, to jednak przechowywanie dokumentacji pracowniczej w formie papierowej jest wciąż bardziej powszechne. Należy pamiętać, aby robić to w prawidłowy sposób. Sprawdź, co warto wiedzieć!

19 grudnia 2019

Nowe zasady prowadzenia akt osobowych pracowników

Nowe zasady prowadzenia akt osobowych oraz dokumentacji pracowniczej zostały szczegółowo opisane w przepisach. Na co pracodawca powinien zwrócić uwagę zakładając teczkę nowemu pracownikowi, a co powinien dodać do akt osoby zatrudnionej przed 2019 rokiem?

20 marca 2019

Jak się zmienią akta osobowe od 2019 roku?

Projekt zmian w dokumentacji pracowniczej zakłada, że od 1 stycznia 2019 r. akta osobowe pracownika będą składać się z 4 części. Jakie jeszcze zmiany wprowadza nowe rozporządzenie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

29 listopada 2018

Akta pracownicze - zmiany dotyczące akt pracowniczych od 2019 roku

Od stycznia 2019 roku pracodawcy będą mieli możliwość przechowywania akt pracowniczych w wersji elektronicznej. Akta pracownicze będą mogły być przechowywane przez 10 lat, a nie jak dotychczas przez 50. Co jeszcze się zmieni? Sprawdź!

28 listopada 2018

Przechowywanie dokumentów w aktach osobowych pracownika

Obowiązkiem pracodawcy jest przechowywanie dokumentów w aktach osobowych, według wytycznych z rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Które dokumenty budzą wątpliwość, jeśli chodzi o zasadność umieszczania ich w aktach osobowych? Sprawdź!

15 sierpnia 2018

Przechowywanie dokumentacji pracownika po ustaniu zatrudnienia

Przechowywanie dokumentacji pracownika, w tym nie tylko akt osobowych, lecz także dokumentów płacowych i innych dokumentów powstających w trakcie zatrudnienia, to obowiązek każdego pracodawcy. Dowiedz się, jak jest teraz i jakie są proponowane zmiany!

9 stycznia 2018

Akta osobowe w formie elektronicznej - czy to dozwolone?

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest kompletowanie i przechowywanie teczek osobowych zatrudnionych pracowników. Czy akta osobowe zawsze trzeba prowadzić w formie papierowej czy dozwolona jest forma elektroniczna? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania!

19 stycznia 2017

Czy istnieje obowiązek prowadzenia akt osobowych pracowników zatrudnianych w oparciu o umowę zlecenie?

Czy zatrudnianie pracowników w oparciu o umowę zlecenie generuje obowiązek prowadzenia akt osobowych dla nich tak jak w przypadku osób zatrudnianych w oparciu o umowę o pracę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

8 listopada 2016

Dokumentacja płacowa - jak ją prowadzić i przechowywać?

Dokumentacja płacowa powinna być prowadzona w rzetelny sposób w każdym zakładzie pracy. Jest to jeden z podstawowych obowiązków każdego pracodawcy. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo prowadzić i przechowywać dokumenty płacowe!

31 sierpnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów