0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: amortyzacja-indywidualna

Artykuły:

Amortyzacja liniowa - co powinieneś wiedzieć?

Najpopularniejszą z metod amortyzacji środków trwałych jest amortyzacja liniowa. Jej głównym założeniem jest, że środek trwały ulega zużyciu w takim samym tempie przez cały okres użytkowania w przedsiębiorstwie. Sprawdź, jak obliczyć miesięczny odpis!

11 lipca 2022

Używane środki trwałe a amortyzacja indywidualna

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na zakup używanych składników majątku, mogą skrócić okres amortyzacji. Dowiedz się, jakie warunki muszą spełnić składniki majątku, aby móc uznać je za używane środki trwałe i zastosować amortyzację indywidualną!

4 sierpnia 2021

Środki trwałe w firmie - istotne informacje

Co stanowi środek trwały w firmie? W jaki sposób należy dokonać jego księgowania? Jakie metody amortyzacji wyróżniamy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Przeczytaj i dowiedz się, czym są środki trwałe w firmie i co warto wiedzieć!

21 grudnia 2020

Amortyzacja podatkowa - wszystko co musisz wiedzieć!

Amortyzacja podatkowa jest najłatwiejszym i najpopularniejszym rodzajem amortyzacji środków trwałych. Zasady jej stosowania zostały określone w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przeczytaj artykuł i dowiedz więcej o amortyzacji podatkowej!

5 czerwca 2018

Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w KPiR - cz. I

Prowadzisz księgę przychodów i rozchodów? Sprawdź, jak należy ewidencjonować środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w KPiR. Dowiedz się, jakie metody amortyzacji środków trwałych oraz WNiP dopuszcza ustawa o PIT oraz na czym każda z nich polega.

26 sierpnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów