0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Zamknięcie urzędów skarbowych - kolejne kroki w walce z koronawirusem!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

W ramach zapobiegania epidemii, szefostwo KAS podjęło decyzję o zamknięciu urzędów skarbowych dla petentów. Ograniczenie możliwości bezpośredniego kontaktu z urzędami skarbowymi przypada na okres rozliczania Pitów, czyli czas, w którym urzędy zwykle notowały wzmożony ruch interesantów. Do kiedy potrwa zamknięcie urzędów skarbowych? W jaki sposób podatnik może skontaktować się z urzędem? Co z deklaracjami podatkowymi? Odpowiedź poniżej!

O ile sytuacja nie ulegnie zmianie, sale obsługi pozostaną zamknięte do 27 marca.

Zamknięcie urzędów skarbowych - co w tej sytuacji może zrobić podatnik?

Z urzędem wciąż można skontaktować się telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem e-puap.

Numer na infolinię Krajowej Informacji Skarbowej to 801 055 055
Urzędnicy przypominają również, że zeznanie roczne można złożyć online.
Zeznanie roczne może być złożone online. Podatnik może skorzystać z elektronicznych form rozliczeń poprzez e-pit i e-deklaracje. Tutaj dowiesz się więcej o programach wfirma.pl i mb24.pl, które pozwalają na wygodne i w pełni elektroniczne prowadzenie księgowości online.
Dla podatników, którzy nie chcą korzystać z elektronicznych rozwiązań urzędy skarbowe wystawią urny, do których będzie można wrzucić zeznanie.

Korzystając z portalu biznes.gov.pl bez wychodzenia z domu można uzyskać zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach/należnościach celnych lub stwierdzające stan zaległości.

 

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów