0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

E-Urząd Skarbowy oferuje nową usługę!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Odkąd funkcjonuje serwis e-Urząd Skarbowy podatnicy mogą załatwić wiele spraw elektronicznie bez konieczności bezpośredniej wizyty w urzędzie skarbowym. Ministerstwo Finansów nieustannie pracuje, aby system umożliwiał załatwienie kolejnych spraw bez wychodzenia z domu przez całą dobę i tym samym poinformował o dostępie do nowej usługi. Sprawdziliśmy, jaka funkcjonalność została wprowadzona do elektronicznego urzędu skarbowego!

E-Urząd Skarbowy a nowa usługa

E-Urząd Skarbowy oferuje obecnie nową usługę ułatwiającą użytkownikom komunikację z administracją skarbową, bowiem już teraz wspólnicy spółek osobowych mogą bez wychodzenia z domu weryfikować dane spółki w systemie elektronicznym.

Z nowej usługi skorzystać będą mogli wspólnicy spółek: cywilnej, jawnej, komandytowej, komandytowo-akcyjnej i partnerskiej, posiadając dostęp nie tylko do swoich informacji, ale także do danych identyfikacyjnych innych spółek.

Wprowadzenie nowej funkcji miało na celu ułatwienia w weryfikacji poprawności danych, bowiem obecnie dostęp do nich był możliwy z chwilą bezpośredniej wizyty w urzędzie skarbowym.

Aby wejść do E-Urzędu Skarbowego, należy dokonać logowania przez stronę podatki.gov.pl, korzystając z Profilu Zaufanego, e-Dowodu lub poprzez bankowość elektroniczną.

Kolejne nowe usług oferowane przez e-Urząd Skarbowy

Twórcy serwisu zapowiedzieli kolejne zmiany. Jeszcze w tym roku planowane jest wdrożenie kolejnych nowych usług – pobieranie zaświadczeń skarbowych oraz umożliwienie notariuszom przekazywanie aktów notarialnych bezpośrednio z serwisu do urzędu skarbowego.

Od nowego roku z kolei ma wejść funkcja interaktywnych formularzy podatkowych obecnie dostępnych za pośrednictwem e-Deklaracje, a także usługa dedykowana komornikom sądowym.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów