0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Co się zmienia

W kadrach

Termin złożenia wniosku o zwrot nadpłaty rocznej składki zdrowotnej przedłużony!

Termin złożenia wniosku o zwrot nadpłaty rocznej składki zdrowotnej przedłużony! Podatnicy mają czas do 5 czerwca na złożenie wniosku RZS-R. Przeczytaj jak dopełnić formalności w tym zakresie. ZUS przekazuje ważne informacje!

1 czerwca 2023

W kadrach

Wyższy zasiłek dla bezrobotnych już od 1 czerwca 2023!

Kwota zasiłku dla bezrobotnych jest waloryzowana o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w poprzednim roku. Od 1 czerwca zostanie podwyższony. Sprawdź, ile będzie wynosił zasiłek dla bezrobotnych od 1 czerwca br.!

29 maja 2023

W kadrach

Kolejny wzrost składek ZUS już 1 lipca 2023!

Wzrost składek ZUS wiąże się ze wzrostem przeciętnego minimalnego wynagrodzenia. Warto wspomnieć, że to już druga podwyżka w ciągu roku. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej kogo dokładnie będzie dotyczyć podwyżka!

26 maja 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Zwrot składki zdrowotnej – problem z rachunkiem bankowym

Zwrot składki zdrowotnej dla wielu przedsiębiorców to dodatkowy zastrzyk gotówki. Niestety wielu z nich zgłasza problemy z rachunkiem bankowym. Co w tej sytuacji? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

25 maja 2023

W podatkach

Wykup samochodu z leasingu celem odsprzedaży - odliczenie 100 % VAT!

Przedsiębiorca ma prawo zdecydować się na wykup samochodu z leasingu celem odsprzedaży. Dyrektor w wydanej interpretacji indywidualnej potwierdzi: 100 % odliczenia VAT bez deklaracji VAT-26 oraz obowiązku prowadzenia kilometrówki! Czytaj więcej!

26 maja 2023

W kadrach

Nowe świadectwo pracy 23 maja 2023 roku!

Nowe świadectwo pracy wynikające z dyrektywy unijnej, tzw. dyrektywy work-life balance, obowiązuje od 23 maja br. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak wygląda nowe świadectwo pracy!

18 maja 2023

W kadrach

Zmiana formy opodatkowania wstecz a roczna składka zdrowotna

Zmiana formy opodatkowania wstecz na skalę podatkową wiąże się z dokonaniem odpowiedniego rocznego rozliczenia składki zdrowotnej. W określonych sytuacjach może dojść do konieczności wykazania jednomiesięcznego okresu składkowego.

17 maja 2023

W podatkach

Odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego - zmiany w rozliczeniach!

Stan zagrożenia epidemicznego zostanie wkrótce zniesiony. Odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego wpłynie na dotychczasowe rozliczenia podatkowe. Skróceniu ulegną m.in. terminy na złożenie druku ZAW-NR. Jakie jeszcze zmiany czekają podatników? Sprawdź!

16 maja 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Termin rocznego rozliczenia składki zdrowotnej przesunięty?

Termin rocznego rozliczenia składki zdrowotnej przypada na 22 maja 2023 roku. Czy będzie on zmieniony? O co wnioskuje Krajowa Izba Biur Rachunkowych oraz Rzecznik MŚP? Przeczytaj i dowiedz się więcej jakie mogą być zmiany!

12 maja 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Składka z DRA za styczeń w rocznym rozliczeniu zdrowotnej w 2022

Czy to prawda żę przy wyliczeniu rocznej składki zdrowotnej nie bierze się pod uwagę składek z DRA za styczeń 2022? Kiedy składka z DRA za styczeń w rocznym rozliczeniu zdrowotnej jest uwzględniana? przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

11 maja 2023

W podatkach

Wejście KSeF jest pewne - Rząd przyjął projekt ustawy!

Termin wprowadzenia obowiązkowego dokumentowania sprzedaży przez KSeF był kilkukrotnie przesuwany. Obecnie jednak wejście KSeF jest pewne, bowiem Rząd przyjął projekt ustawy. Od kiedy przedsiębiorcy będą mieli obowiązek korzystania z KSeF? Sprawdź!

11 maja 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Dopłata składki zdrowotnej - kiedy występuje?

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej jest dla przedsiębiorców nowym obowiązkiem, z którego może wynikać dopłata składki zdrowotnej. Czy to oznacza, że wyliczenia składek zdrowotnych w 2022 roku były nieprawidłowe? Sprawdź, kto będzie musiał dopłacić!

10 maja 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Problem z wysyłką deklaracji ZUS po aktualizacji Płatnika

Od kilku dni pojawił się problem z wysyłką deklaracji ZUS po aktualizacji Płatnika. Księgowi mają problem z wysyłką dokumentów rozliczeniowych. Jak w takiej sytuacji postąpić i jak rozliczyć roczną składkę zdrowotną? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

7 maja 2023

W kadrach

Nowelizacja Kodeksu pracy!

Polska dostosowała przepisy Kodeksu pracy do dyrektyw unijnych. Dłuższy urlop, elastyczna organizacja pracy i udogodnienia dla pracujących rodziców to tylko niektóre z wprowadzonych zmian. Sprawdź jakie zmiany wprowadziła nowelizacja Kodeksu pracy!

26 kwietnia 2023

W podatkach

Zmiany w Ordynacji podatkowej w 2023 i 2024 roku!

Ministerstwo Finansów planuje wprowadzić szereg rozwiązań mających na celu uproszczenie procedur podatkowych. Planowane zmiany w Ordynacji podatkowej mają poprawić relację między podatnikami a organami podatkowymi. Jakich zmian należy się spodziewać?

13 kwietnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów