0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Co się zmienia

W kadrach

Szykują się zmiany w kodeksie pracy

Obecnie obowiązuje zakaz handlu w większości niedziel. Istnieją jednak wyjątki, m.in. możliwość handlu w wybrane niedziele miesiąca. Nowelizacja Kodeksu Pracy może poszerzyć lub ograniczyć te wyjątki, a także wprowadzić inne zmiany w kodeksie pracy!

24 maja 2024

W ubezpieczeniach ZUS

Dopłata składki zdrowotnej - kiedy występuje?

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej jest dla przedsiębiorców nowym obowiązkiem, z którego może wynikać dopłata składki zdrowotnej. Czy to oznacza, że wyliczenia składek zdrowotnych w 2023 roku były nieprawidłowe? Sprawdź, kto musi dopłacić składkę!

20 maja 2024

W kadrach

Szkła kontaktowe dla pracownika i monitor stacjonarny to obowiązek pracodawcy

Od 17 maja zaczęły obowiązywać przepisy dotyczące stanowisk pracy z monitorami ekranowymi. Pracodawca musi także zapewnić szkła kontaktowe dla pracownika. Sprawdź to i dowiedz się więcej!

17 maja 2024

W ubezpieczeniach ZUS

Rząd oskładkuje umowy zlecenia. Pełne oskładkowanie umów zlecenie i o dzieło od 2025 roku

Od 2025 roku wszystkie umowy zlecenie i o dzieło w Polsce mają być objęte pełnymi składkami ZUS. To ważna zmiana, która będzie miała wpływ na sytuację zleceniobiorców i na rynek pracy. Dowiedz się czym jest pełne oskładkowanie umów zlecenie i o dzieło!

8 maja 2024

W biznesie

Wakacje kredytowe w 2024 roku!

Przedłużenie rządowych wakacji kredytowych na 2024 rok jest już oficjalnie potwierdzone. Sprawdź w artykule czym są wakacje kredytowe i kiedy można z nich korzystać w ramach wsparcia od rządu!

6 maja 2024

W kadrach

Staż pracy – działalność gospodarcza będzie się wliczać?

W obecnym stanie prawnym staż pracy jest ustalany na podstawie umowy o pracę. Projektowane są jednak zmiany, które mają zmodyfikować ustalenie tego okresu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat tego, jak będzie wyliczany staż pracy!

30 kwietnia 2024

W podatkach

Ministerstwo Finansów podaje nowy termin obowiązywania KSeF!

Informacja z ostatniej chwili! Ministerstwo Finansów ogłosiło termin wejścia w życie Krajowego Systemu e-Faktur! Jedno jest pewne, KSeF w 2025 roku jeszcze nie wejdzie w życie!

24 kwietnia 2024

W kadrach

Zmiany dla bezrobotnych – co z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Rząd zapowiada zmiany na rynku pracy, a jedną z kluczowych propozycji jest likwidacja ubezpieczenia zdrowotnego dla osób bezrobotnych. Pomysł ten budzi wiele kontrowersji. Przeczytaj i sprawdź jakie zmiany dla bezrobotnych są przewidziane.

24 kwietnia 2024

W kadrach

Jak najkorzystniej zaplanować urlop 2024 czyli 33 dni wolnego!

Czy w odróżnieniu od tego roku w kolejnym czeka nas więcej dni wolnych? Kiedy możemy się ich spodziewać i jak najkorzystniej zaplanować urlop? Przeczytaj i dowiedz się kiedy możesz liczyć na dłuższe wolne!

22 kwietnia 2024

W kadrach

Babciowe – rząd przyjął program Aktywny Rodzic

Program „Aktywny Rodzic” to krok w dobrą stronę, jeśli chodzi o politykę prorodzinną w Polsce. Wprowadzone zostanie świadczenie „Aktywni rodzice w pracy”, tzw. babciowe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat nowych świadczeń dla rodziców.

10 kwietnia 2024

W ubezpieczeniach ZUS

ZUS czy OFE – zdecyduj, gdzie będzie trafiać twoja składka emerytalna!

US uruchomił tzw. okno transferowe, co oznacza, że ubezpieczony może wybrać, gdzie będzie odkładana jego składka emerytalna – do ZUS czy OFE.

8 kwietnia 2024

W kadrach

Wprowadzenie dodatkowych dni na opiekę przy większej liczbie dzieci

Naczelna Rada Adwokacka postuluje wprowadzenie dodatkowych dni na opiekę przy większej liczbie dzieci, gdyż obecne przepisy prowadzą do dyskryminacji rodzin, które mają więcej niż dwoje potomstwa. Sprawdź!

5 kwietnia 2024

W kadrach

Czy składka wypadkowa wzrośnie?

Dla firm zatrudniających do 9 osób i nieposiadających numeru REGON składka na ubezpieczenie wypadkowe jest prosta do wyliczenia. Wynosi ona połowę najwyższej stawki ustalonej dla danej branży w danym roku. Czy składka wypadkowa od 1 kwietnia wzrośnie?

2 kwietnia 2024

W ubezpieczeniach ZUS

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców - będą zmiany!

Minister Andrzej Domański podczas konferencji prasowej przedstawił kluczowe założenia zmian w naliczaniu składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Ile będzie wynosić składka zdrowotna i od kiedy będą zmiany w tym zakresie? Przeczytaj artykuł!

21 marca 2024

W podatkach

Kasowy PIT dla przedsiębiorców - czym jest?

Do polskiego systemu podatkowego ma zostać wprowadzony kasowy PIT i jest to jedna ze zmian podatkowych zapowiedziana przez nowy rząd. Sprawdź, czym jest kasowy PIT i co oznacza dla osób prowadzących działalność gospodarczą!

20 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów