0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W biznesie

W biznesie

Wakacje kredytowe w 2024 roku!

Przedłużenie rządowych wakacji kredytowych na 2024 rok jest już oficjalnie potwierdzone. Sprawdź w artykule czym one są i ile można z nich korzystać w ramach wsparcia od rządu!

20 lutego 2024

W biznesie

E-doręczenia obowiązkowe dla przedsiębiorców - od kiedy i dla kogo?

E-doręczenia to odpowiednik elektroniczny tradycyjnego listu poleconego. Kto jednak zobowiązany jest do posiadania elektronicznego adresu? Od kiedy przedsiębiorcy będą mieć obowiązek posiadania e-doręczeń? Sprawdziliśmy to!

28 listopada 2023

W biznesie

Nowe święto we wrześniu. Czy będzie dniem wolnym od pracy?

Narodowy Dzień Polskich Dzieci Wojny to nowe święto, które będzie obchodzone w 2023 roku. Sprawdź, kiedy dokładnie wypada i czy jest dniem wolnym od pracy! Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

23 sierpnia 2023

W biznesie

Sprzedaż w sieci - jakie szykują się zmiany?

Ministerstwo Finansów szykuje zmiany w zakresie raportowania przez operatorów platform informacji o przedsiębiorcach prowadzących sprzedaż w sieci. Dotyczyć ono będzie grupy przedsiębiorców, którzy przekroczą wskazane limity. Sprawdź, ile wynoszą!

28 czerwca 2023

W biznesie

Już wkrótce rejestracja firmy tylko online!

Planujesz rozpocząć działalność? Sprawdź, jakie zmiany wprowadzi Rząd w związku z rozpoczęciem prowadzenia działalności! Kiedy zatem wejdzie w życie rejestracja firmy tylko online? Sprawdziliśmy!

7 października 2022

W biznesie

E-paragony wysyłane przez SMS - warto wiedzieć

Z założenia e-paragony wysyłane przez SMS lub e-mail zawierać będą te same informacje co te drukowane. Jednakże proces wdrożenia założeń Ministerstwa wymusi aktualizację oprogramowania wielu tysięcy kas online. Przeczytaj i sprawdź, o co dokładnie chodzi!

24 listopada 2021

W biznesie

Fundusze na cele inwestycyjne – będą objaśnienia MF!

Ministerstwo Finansów rozpoczęło konsultacje podatkowe, które mają obejmować fundusze na cele inwestycyjne i ich objaśnienia. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat! Sprawdź, jak zaliczymy fundusze na cele inwestycyjne!

13 maja 2022

W biznesie

Unikanie opodatkowania – skarbówka wszczyna postępowania przeciwko przedsiębiorcom!

Organy skarbowe intensyfikują wszczynanie postępowań przeciwko przedsiębiorcom podejrzanym o unikanie opodatkowania. Klauzulę w tej sprawie wprowadzono już 5 lat temu. Sprawdź, dlaczego akurat teraz nastąpiło wzmożenie postępowań przeciwko firmom!

18 listopada 2021

W biznesie

Tarcza antyinflacyjna – czego będzie dotyczyła?

Według zapowiedzi rządu w najbliższych dniach ma zostać wprowadzona tarcza antyinflacyjna. Pomoc będzie oferowana w ramach rosnącej inflacji, w związku z czym i rosnących cen. Jakie obszary gospodarki będzie obowiązywać oferowana pomoc? Kto ją otrzyma?

25 stycznia 2022

W biznesie

Firma zdalnie - kiedy możesz zostać wykreślony z rejestru VAT?

Na skutek epidemii, przedsiębiorcy zdecydowali się zamknąć biura i wprowadzić pracę zdalną dla siebie oraz swoich pracowników. Co w sytuacji gdy urząd skarbowy zweryfikuje siedzibę? Firma zdalnie a wykreślenie z VAT działalności - czy to możliwe?

9 listopada 2021

W biznesie

Poradnik Przedsiębiorcy w TOP 10 w Polsce

Drugi rok z rzędu Poradnik Przedsiębiorcy znajduje się w ścisłej czołówce portali o tematyce biznesowo-prawnej w Polsce.

8 lipca 2022

W biznesie

Czy Polski Ład doprowadzi do podwyżki cen samochodów?

Zmiany wprowadzane przez Polski Ład dotkną wielu dziedzin życia Polaków. Jedną z nich najprawdopodobniej będzie wykup pojazdów poleasingowych. W konsekwencji doprowadzi to do podwyżki cen samochodów. Sprawdź! Dużo więcej informacji w artykule!

25 czerwca 2022

W biznesie

E-Urząd Skarbowy oferuje nową usługę!

Obsługa podatników online jest nieustannie rozwijana, obecnie serwis e-Urząd Skarbowy zapowiedział wdrożenie nowej usługi dla wspólników spółek osobowych. Sprawdziliśmy, czego dotyczy nowa funkcjonalność w serwisie elektronicznego urzędu skarbowego!

22 lipca 2021

W biznesie

Aplikacja e-Deklaracje Desktop dostępna do końca 2021 roku

Aplikacja e-Deklaracje Desktop umożliwia złożenie formularzy elektronicznych bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Ministerstwo Finansów informuje o jej zamknięciu wraz z końcem roku. Jak się do tego przygotować? Odpowiadamy w artykule!

21 lipca 2021

W biznesie

Program Podatnik Bezgotówkowy - nowa propozycja MF dla przedsiębiorców

Dla przedsiębiorców, którzy w większości przyjmują płatności bezgotówkowe, Ministerstwo Finansów zaproponowało program Podatnik Bezgotówkowy. Sprawdźmy, jakie warunki należy spełnić, aby przystąpić do programu oraz jakie korzyści niesie uczestnictwo!

16 lipca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów