W biznesie

W biznesie

E-paragony wysyłane przez SMS - warto wiedzieć

Z założenia e-paragony wysyłane przez SMS lub e-mail zawierać będą te same informacje co te drukowane. Jednakże proces wdrożenia założeń Ministerstwa wymusi aktualizację oprogramowania wielu tysięcy kas online. Przeczytaj i sprawdź, o co dokładnie chodzi!

19 listopada 2021

W biznesie

Fundusze na cele inwestycyjne – będą objaśnienia MF!

Ministerstwo Finansów rozpoczęło konsultacje podatkowe, które mają obejmować fundusze na cele inwestycyjne i ich objaśnienia. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat! Sprawdź, jak zaliczymy fundusze na cele inwestycyjne!

18 listopada 2021

W biznesie

Unikanie opodatkowania – skarbówka wszczyna postępowania przeciwko przedsiębiorcom!

Organy skarbowe intensyfikują wszczynanie postępowań przeciwko przedsiębiorcom podejrzanym o unikanie opodatkowania. Klauzulę w tej sprawie wprowadzono już 5 lat temu. Sprawdź, dlaczego akurat teraz nastąpiło wzmożenie postępowań przeciwko firmom!

17 listopada 2021

W biznesie

Tarcza antyinflacyjna – czego będzie dotyczyła?

Według zapowiedzi rządu w najbliższych dniach ma zostać wprowadzona tarcza antyinflacyjna. Pomoc będzie oferowana w ramach rosnącej inflacji, w związku z czym i rosnących cen. Jakie obszary gospodarki będzie obowiązywać oferowana pomoc? Kto ją otrzyma?

16 listopada 2021

W biznesie

Firma zdalnie - kiedy możesz zostać wykreślony z rejestru VAT?

Na skutek epidemii, przedsiębiorcy zdecydowali się zamknąć biura i wprowadzić pracę zdalną dla siebie oraz swoich pracowników. Co w sytuacji gdy urząd skarbowy zweryfikuje siedzibę? Firma zdalnie a wykreślenie z VAT działalności - czy to możliwe?

9 listopada 2021

W biznesie

Limit płatności gotówkowych - zmiany od 2022 roku!

Rząd stale pracuje nad uszczelnieniem systemu podatków. W ramach Polskiego Ładu wprowadza się wiele zmian. Już niedługo wprowadzi nowy limit płatności gotówkowych! Sprawdź, kiedy nie można płacić gotówką i jakie grożą sankcje za przekroczenie limitu!

20 października 2021

W biznesie

Poradnik Przedsiębiorcy w TOP 10 w Polsce

Drugi rok z rzędu Poradnik Przedsiębiorcy znajduje się w ścisłej czołówce portali o tematyce biznesowo-prawnej w Polsce.

13 października 2021

W biznesie

Uprawnienia urzędów skarbowych – jeszcze większe po Polskim Ładzie!

Projekt „Polski Ład” wprowadzi nowe uprawnienia urzędów skarbowych. Już wkrótce funkcjonariusze przeprowadzą kontrole bez świadomości przedsiębiorców. Na jakie działania będzie mógł pozwolić sobie US? Przeczytaj i sprawdź w naszym artykule!

24 września 2021

W biznesie

Czy Polski Ład doprowadzi do podwyżki cen samochodów?

Zmiany wprowadzane przez Polski Ład dotkną wielu dziedzin życia Polaków. Jedną z nich najprawdopodobniej będzie wykup pojazdów poleasingowych. W konsekwencji doprowadzi to do podwyżki cen samochodów. Sprawdź! Dużo więcej informacji w artykule!

1 września 2021

W biznesie

Składka zdrowotna przedsiębiorcy 3%, a nie 9% – czy to możliwe? – Nowy Ład

Składka zdrowotna przedsiębiorcy – jak będzie wyglądać po wejściu w życie zmian związanych z Nowym Ładem? Sprawdź, jakie preferencje chce wprowadzić rząd! Czy to możliwe, że wprowadzą 3% zamiast 9%? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

24 sierpnia 2021

W biznesie

Ulga dla wspierających sport, kulturę i edukację – ile wynosi?

Resort Finansów przygotował kolejną ulgę dla przedsiębiorców. Tym razem jest to ulga dla wspierających sport, kulturę i edukację. Ile wyniesie i komu będzie przysługiwać? Sprawdź w naszym artykule! Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

24 sierpnia 2021

W biznesie

E-Urząd Skarbowy oferuje nową usługę!

Obsługa podatników online jest nieustannie rozwijana, obecnie serwis e-Urząd Skarbowy zapowiedział wdrożenie nowej usługi dla wspólników spółek osobowych. Sprawdziliśmy, czego dotyczy nowa funkcjonalność w serwisie elektronicznego urzędu skarbowego!

22 lipca 2021

W biznesie

Aplikacja e-Deklaracje Desktop dostępna do końca 2021 roku

Aplikacja e-Deklaracje Desktop umożliwia złożenie formularzy elektronicznych bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Ministerstwo Finansów informuje o jej zamknięciu wraz z końcem roku. Jak się do tego przygotować? Odpowiadamy w artykule!

20 lipca 2021

W biznesie

Program Podatnik Bezgotówkowy - nowa propozycja MF dla przedsiębiorców

Dla przedsiębiorców, którzy w większości przyjmują płatności bezgotówkowe, Ministerstwo Finansów zaproponowało program Podatnik Bezgotówkowy. Sprawdźmy, jakie warunki należy spełnić, aby przystąpić do programu oraz jakie korzyści niesie uczestnictwo!

16 lipca 2021

W biznesie

Program Mój elektryk – nowa propozycja dofinansowania do pojazdów!

Rząd zapowiedział wejście w życie nowego programu, który zapewni dofinansowania do zakupu pojazdów elektrycznych. Kogo obejmuje program oraz ile będą wynosić dopłaty do zakupu? Poznaj warunki, jakie oferuje nowy rządowy program Mój elektryk!

12 lipca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów