0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: odliczenie-skladki-zdrowotnej

Artykuły:

Zwrot nadpłaty składki zdrowotnej - jak ująć w KPiR?

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej ma miejsce w ZUS DRA za kwiecień. Z rocznego rozliczenia składki zdrowotnej może wyniknąć niedopłata lub nadpłata. Czy zwrot nadpłaty składki zdrowotnej należy ująć w księdze przychodów i rozchodów? Sprawdź!

22 maja 2023

Odliczenie składki zdrowotnej a zmiana formy opodatkowania wstecz

Czy przysługuje mi odliczenie składki zdrowotnej jeżeli zmieniam formę opodatkowania na skalę podatkową w 2022 roku?

17 stycznia 2023

Czy odliczenie składki zdrowotnej jest ponownie możliwe?

Wyliczanie zaliczki na podatek dochodowy uległo znacznej zmianie nie tylko przez zmiany w skali podatkowej, ale także przez to że odliczenie składki zdrowotnej nie było możliwe. Przeczytaj i dowiedz się czy obecnie można pomniejszyć o tę składkę zaliczkę!

27 września 2022

Zmiany w składce zdrowotnej od lipca 2022 roku a Polski Ład

Ustawodawca wprowadza kolejne zmiany w składce zdrowotnej od lipca 2022 roku w ramach Polskiego Ładu. Stosując ryczałt lub podatek liniowy możliwe jest odliczenie zapłaconej składki zdrowotnej obniżając tym samym zaliczkę na podatek dochodowy!

27 czerwca 2022

Polski Ład 2.0 z podpisem Prezydenta a zmiany w PIT

Przedsiębiorców czekają kolejne zmiany Polskiego Ładu. Nowelizacja została podpisana przez prezydenta. Sprawdź, jakie zmiany czekają przedsiębiorców. Polski Ład 2.0. zmienia zasady w składce zdrowotnej, obniża PIT dla podatników na skali oraz inne zmainy!

14 czerwca 2022

Odliczenie nadpłaconych składek przy zmianie formy opodatkowania

Eksperci wFirma zwrócili się z zapytaniem do Ministerstwa Finansów czy możliwe jest odliczenie nadpłaconych składek na ryczałcie, jeśli w trakcie roku zmienimy formy opodatkowania. W artykule przedstawiamy stanowisko resortu w tej sprawie!

8 czerwca 2022

Jak odliczyć składkę zdrowotną w 2022 roku?

To już pewne – przedsiębiorcy będą mogli odliczyć składkę zdrowotną opłaconą w ramach działalności gospodarczej w wyliczeniu podatku za czerwiec lub II kwartał. Sprawdziliśmy, jak odliczyć składkę zdrowotną oraz kto może skorzystać z preferencji?

20 maja 2022

Nowy Polski Ład – wynagrodzenia i zmiany w zakresie zatrudnienia

Od soboty cała Polska żyje nowym programem gospodarczo-społecznym przedstawionym przez władze PiS. Jak Nowy Polski Ład wpłynie na życie Polaków? Co zmieni się w zarobkach? Kto skorzysta na zapowiadanych zmianach a kto straci? Sprawdziliśmy!

17 maja 2021

Odliczenie składki zdrowotnej od podatku dochodowego

Jak wynika z przepisów ustawy o PIT składka na ubezpieczenie zdrowotne podlega odliczeniu od dochodu w wysokości 7,75% podstawy wymiaru. Dotyczy to zarówno przedsiębiorców oraz pracowników. Sprawdź, jak powinno przebiegać odliczenie składki zdrowotnej!

9 listopada 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów