0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Debet na koncie – dlaczego warto?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Pierwsze miesiące działania firmy mogą okazać się dość wymagające pod względem finansowym - przedsiębiorca, zamiast uzyskiwać przychody, może potrzebować porządnego wsparcia na rozruch. W takim przypadku dobrą alternatywą jest debet na koncie, który pozwala szybko i prawie bezboleśnie uzyskać dodatkowe środki.

Debet na koncie jako pożyczka bankowa

Linia debetowa na koncie mikroprzedsiębiorcy to dobra alternatywa dla klasycznego kredytu. Niestety nie wszystkie banki są skłonne do udzielenia tego typu wsparcia nowym przedsiębiorcom o słabo udokumentowanej zdolności kredytowej. W większości przypadków działalność musi istnieć na rynku co najmniej 24 miesiące.

Jak działa debet na koncie?

Debet na koncie to specyficzny limit zadłużenia, z którego przedsiębiorca może korzystać ze swojego firmowego konta. Oznacza to, że nawet w przypadku braku środków podatnik może korzystać z konta, aż do momentu osiągnięcia ustalonego w umowie limitu.

Wysokość debetu na koncie jest niejako odnawialna – tzn. przedsiębiorca przelewając na rachunek bankowy środki zmniejsza wysokość swojego zadłużenia. Np. w sytuacji, gdy przedsiębiorca posiada na koncie debet do 20 tysięcy złotych i do tej pory wykorzystał 15 tysięcy, a obecnie przelał na rachunek 4 tysiące, do jego dyspozycji ponownie pozostaje 9 tysięcy złotych (wcześniejsze 5 tysięcy + 4 przelane).

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów