0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

ZFŚS a podatek dochodowy 2024 – regulacje prawne

Przedsiębiorcy, mają obowiązek do tworzenia zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS). Są oni zobowiązanie do gospodarowania środkami ZFŚS zgodnie z przepisami. Przeczytaj artykuł i sprawdź jak wygląda kwestia ZFŚS a podatku dochodowego!

4 marca 2024

Umowy

Wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia - wzór z omówieniem

Wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia wiąże się z bezzwłocznym ustaniem stosunku pracy. Sprawdź, co powinno zawierać wypowiedzenie umowy o pracę w trybie natychmiastowym oraz pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOCX!

1 marca 2024

Ubezpieczenie ZUS

Jakie składki ZUS dla etatowca prowadzącego działalność są obowiązkowe w 2024 r.?

Jakie składki ZUS dla etatowca prowadzącego działalność są obowiązkowe? Czy zarówno z działalności jak i z umowy o pracę osoba taka musi podlegać wszystkim ubezpieczeniom? Z czego można zrezygnować? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

1 marca 2024

Podatek VAT

GTU przy sprzedaży zwolnionej z VAT - czy należy je stosować?

Kody GTU, czyli szczególne oznaczenia grup towarów i usług, są co do zasady obowiązkowe dla czynnych podatników VAT. Co jednak w przypadku sprzedaży zwolnionej z VAT? Czy stosowanie kodów GTU przy sprzedaży zwolnionej z VAT jest obowiązkiem podatnika?

29 lutego 2024

W podatkach

Zmiany w JPK_V7 a obowiązkowy KSeF - poznaj zmiany!

Od 1 lipca 2024 roku z pewnymi wyłączeniami zaczną obowiązywać zmiany wprowadzone w rozporządzeniu w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku VAT. Poznaj zmiany w JPK_V7 a obowiązkowy KSeF!

28 lutego 2024

Kasy rejestrujące

Ewidencjonowanie sprzedaży przy zwolnieniu z kasy fiskalnej

Przedsiębiorca korzystający ze zwolnienia z kasy fiskalnej, nie pozostaje zwolniony z obowiązku dokumentowania przychodów. W artykule przedstawiamy, jak wygląda ewidencjonowanie sprzedaży przy zwolnieniu z kasy fiskalnej i jak wykazać ją w JPK_V7!

26 lutego 2024

Prowadzenie biznesu

Działalność nierejestrowana - jak założyć?

Zakładanie firmy wiąże się z pewnego rodzaju ryzykiem i niepewnością, czy się uda. Czy Twój pomysł na biznes ma szansę wybić się na rynku? Czy będziesz mieć klientów? Działalność nierejestrowana to odpowiedź na te pytania. Sprawdź, jak ją założyć!

22 lutego 2024

Ubezpieczenie ZUS

Rozpoczęcie działalności a zwrot składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli prowadzenie działalności w styczniu 2024 roku mogą być zobowiązani są do rozliczenia rocznej składki zdrowotnej. Na skutek rozliczenia będzie im przysługiwać zwrot składki zdrowotnej. O jakich przedsiębiorcach mowa?

21 lutego 2024

W biznesie

Wakacje kredytowe w 2024 roku!

Przedłużenie rządowych wakacji kredytowych na 2024 rok jest już oficjalnie potwierdzone. Sprawdź w artykule czym one są i ile można z nich korzystać w ramach wsparcia od rządu!

20 lutego 2024

Podatki dochodowe

Odliczenie samochodu w uldze rehabilitacyjnej - na jakich warunkach?

Odliczenie samochodu w uldze rehabilitacyjnej przysługuje osobom niepełnosprawnym lub osobom je utrzymującym. W niniejszym artykule odpowiadamy m.in. na pytania: który z małżonków może odliczyć wydatki, czy trzeba mieć prawo jazdy, ile można odliczyć?

19 lutego 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów