0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Okres wypowiedzenia - ustalenie jego daty początkowej i końcowej

Okres wypowiedzenia umowy o pracę jest szczegółowo wyznaczony w przepisach prawa pracy. Poprawne ustalenie daty upływu okresu wypowiedzenia ma duże znaczenie. Przeczytaj, od czego zależy jego długość i jak ustalić dzień jego rozpoczęcia i zakończenia!

5 czerwca 2023

Podatek VAT

Zwolnienie z VAT - kto może z niego skorzystać w 2023 roku?

Niektórzy przedsiębiorcy mają prawo do zwolnienia z VAT całej swojej sprzedaży. Jednakże, są pewne warunki, które należy spełnić, aby móc skorzystać ze zwolnienia z VAT. Dowiedz się, komu takie zwolnienie z VAT nie przysługuje, a kto ma do niego prawo!

2 czerwca 2023

W kadrach

Termin złożenia wniosku o zwrot nadpłaty rocznej składki zdrowotnej przedłużony!

Termin złożenia wniosku o zwrot nadpłaty rocznej składki zdrowotnej przedłużony! Podatnicy mają czas do 5 czerwca na złożenie wniosku RZS-R. Przeczytaj jak dopełnić formalności w tym zakresie. ZUS przekazuje ważne informacje!

1 czerwca 2023

Umowy

Wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia - wzór z omówieniem

Wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia wiąże się z bezzwłocznym ustaniem stosunku pracy. Sprawdź, co powinno zawierać wypowiedzenie umowy o pracę w trybie natychmiastowym oraz pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOCX!

1 czerwca 2023

Ubezpieczenie ZUS

Zaświadczenie Z-3 przy kontynuacji zwolnienia lekarskiego - czy jest konieczne?

W jakich okolicznościach to ZUS staje się płatnikiem zasiłków chorobowych? W jakich przypadkach wystawia się zaświadczenie Z-3 oraz czy należy wtórnie generować Z-3 przy kontynuacji zwolnienia lekarskiego przez pracownika? Sprawdź!

31 maja 2023

W kadrach

Wyższy zasiłek dla bezrobotnych już od 1 czerwca 2023!

Kwota zasiłku dla bezrobotnych jest waloryzowana o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w poprzednim roku. Od 1 czerwca zostanie podwyższony. Sprawdź, ile będzie wynosił zasiłek dla bezrobotnych od 1 czerwca br.!

29 maja 2023

W kadrach

Kolejny wzrost składek ZUS już 1 lipca 2023!

Wzrost składek ZUS wiąże się ze wzrostem przeciętnego minimalnego wynagrodzenia. Warto wspomnieć, że to już druga podwyżka w ciągu roku. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej kogo dokładnie będzie dotyczyć podwyżka!

26 maja 2023

Ubezpieczenie ZUS

Przedsiębiorca pracujący na umowę zlecenie a ZUS

Przedsiębiorca pracujący na umowę zlecenie napotka zmiany w opłacaniu składek ZUS. To czy przedsiębiorca ma obowiązek odprowadzania składek jest zależne od kilku czynników. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat zbiegu tytułu ubezpieczeń!

25 maja 2023

W podatkach

Wykup samochodu z leasingu celem odsprzedaży - odliczenie 100 % VAT!

Przedsiębiorca ma prawo zdecydować się na wykup samochodu z leasingu celem odsprzedaży. Dyrektor w wydanej interpretacji indywidualnej potwierdzi: 100 % odliczenia VAT bez deklaracji VAT-26 oraz obowiązku prowadzenia kilometrówki! Czytaj więcej!

26 maja 2023

Prawo pracy

Pracownik młodociany - podstawowe informacje

Pracownik młodociany to osoba od 15. do 18. r.ż., która ukończyła szkołę podstawową i posiada orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy. Zatrudnianie młodocianych - na co należy zwracać uwagę? Przeczytaj o tym w artykule!

19 maja 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów