Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

PIT-2 - czym jest i kto powinien go złożyć?

Oświadczenie PIT-2 powinni złożyć pracownicy zatrudnieni w ramach umowy o pracę. Jednak, czy jest to obowiązek, czy ich prawo? Po co składany jest ten dokument? Wszystko na temat PIT-2 w artykule. Koniecznie przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

4 października 2022

Prawo pracy

Jak obliczyć wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy po urlopie rodzicielskim?

Pracownik przebywający na urlopie rodzicielskim ma prawo bezpośrednio po jego zakończeniu udać się na urlop wypoczynkowy. Jak wyliczyć wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy po urlopie rodzicielskim? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

3 października 2022

W podatkach

Kto zapłaci podatek od nadmiarowych zysków?

W celu zwalczania panującego kryzysu Rząd zapowiedział nową daninę dla przedsiębiorców. Czym jest podatek od nadmiarowych zysków? Ile będzie wynosić stawka nowego podatku? Jakie podmioty będą podlegać opodatkowaniu? Na pytania odpowiadamy w artykule!

2 października 2022

Prawo pracy

Kto i kiedy musi sporządzić protokół powypadkowy?

Wszelkiego rodzaju nieszczęśliwe zdarzenia, które mogą mieć miejsce podczas wykonywania obowiązków służbowych, muszą zostać dokładnie przeanalizowane. Do tego służy protokół powypadkowy. Przeczytaj i dowiedz się więcej na jego temat!

30 września 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Obowiązek posiadania PUE ZUS!

Początek 2023 roku wprowadza kolejne zmiany w rozliczeniach z Zakładem ubezpieczeń społecznych. Od 1 stycznia każdy z przedsiębiorca będzie miał konto na PUE ZUS? Do czego ono służy i czy rzeczywiście jest ona niezbędne? Sprawdź w naszym artykule!

27 września 2022

W podatkach

Jak zmieni się estoński CIT od stycznia 2023?

Z chwilą wejścia w życie Polskiego Ładu, estoński CIT jest coraz chętniej wybierany wśród osób prawnych. Rząd zapowiedział jednak zmiany w zakresie estońskiego CIT! Jakie zmiany czekają podatników CIT, którzy wybrali estoński CIT od stycznia 2023 roku?

19 września 2022

W prawie

Wynagrodzenie młodocianego znacznie wzrośnie!

Wynagrodzenie młodocianego jest niskie, a jak wskazują rządzący wydajność młodocianego pracownika w trzecim roku nauki jest niewiele niższa niż pełnoletniego pracownika. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie zmiany są planowane!

16 września 2022

W kadrach

Zatrudnianie cudzoziemców będzie jeszcze łatwiejsze!

Zakład się że zatrudnianie cudzoziemców w Polsce w najbliższym czasie będzie rosło, dlatego podjęto decyzję o wprowadzaniu zmian w prawie. Tak aby proces zatrudniania obcokrajowców był jeszcze prostszy! Przeczytaj w naszym artykule co się zmieni!

16 września 2022

Środki trwałe

Niskocenne środki trwałe możesz amortyzować jednorazowo

Prowadząc działalność przedsiębiorcy często wykorzystują różnego rodzaju środki trwałe, które poddawane są amortyzacji. Dowiedz się, kiedy składniki majątku traktowane są jako niskocenne środki trwałe i podlegają jednorazowej amortyzacji. Sprawdź!

14 września 2022

W kadrach

Płaca minimalna 2023 rok i wyższe składki dla przedsiębiorców

Aktualne założenia rządu przewidują, że płaca minimalna wzrośnie w 2023 r. aż dwa razy. Docelowo wynagrodzenie ma osiągnąć w lipcu 2023 r. wartość 3500 zł brutto. Łączna podwyżka wyniesie 490 zł. Sprawdź ile wyniesie płaca minimalna 2023!

13 września 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów