0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Księgowość firm

Usługa Twój e-PIT czyli rozliczenie zeznania rocznego przez urząd

Deklarację roczną może wykonać za Ciebie urząd. Wprowadzona usługa Twój e-PIT ułatwia złożenie zeznania rocznego, które może odbyć się bez większej ingerencji podatnika. Na czym będzie polegać i dla jakich formularzy będzie obowiązywać? Sprawdź!

27 stycznia 2023

Podatki dochodowe

Zeznania roczne w pigułce - o czym nie wolno zapomnieć?

Zbliża się termin corocznego rozliczenia przychodów z urzędem skarbowym. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę składając zeznania roczne? Jakie są różnice w zeznaniach rocznych w różnych formach opodatkowania? Wyjaśniamy w artykule!

26 stycznia 2023

Prawo pracy

Zatrudnianie młodocianych - podstawowe informacje

Pracownikiem młodocianym może być osoba od 15. do 18. r.ż., która ukończyła szkołę podstawową i posiada orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy. Zatrudnianie młodocianych - na co należy zwracać uwagę? Przeczytaj o tym w artykule!

25 stycznia 2023

Prawo gospodarcze

Odpowiedzialność serwisów www za treści na forum

Administrator serwisu internetowego w określonych okolicznościach może odpowiadać za treść wpisów na forum. Jaka jest odpowiedzialność serwisów www za treści na forum? Czy administrator musi monitorować forum pod kątem naruszeń?

24 stycznia 2023

Ordynacja podatkowa

Darowizna na rzecz walki z koronawirusem – rozliczenie na gruncie PIT i VAT

Wpłacona darowizna na rzecz walki z koronawirusem może być odliczona w zeznaniu rocznym lub w zaliczce na PIT. W artykule omówione zostały kwestie związane z tą darowizną m.in. jej dokumentowanie i prawem do odliczenia. Sprawdź i przeczytaj!

23 stycznia 2023

Prawo pracy

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 15) - Zatrudnienie pracownika - cz. I

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma obowiązkami formalnymi. Zatrudnienie pracownika generuje dodatkowe obowiązki. Sprawdź, o czym należy pamiętać zatrudniając pracowników! Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

23 stycznia 2023

Prawo pracy

Staż pracy - czym jest oraz z czego się składa?

Podstawą stażu pracy powinien być przede wszystkim okres zatrudnienia, jednak przepisy prawa pracy przewidują również inne okresy zaliczane do stażu pracy, czyli tzw. okresy zaliczalne. Sprawdź, czym jest oraz z czego się składa staż pracy?

20 stycznia 2023

Prawo pracy

Zatrudnienie niepełnosprawnego pracownika - obowiązki i korzyści

Kim jest osoba niepełnosprawna w świetle prawa? Jakie prawa i obowiązki niesie za sobą zatrudnienie niepełnosprawnego pracownika? Ile wynosi dofinansowanie do zatrudnienia pracownika niepełnosprawnego? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

20 stycznia 2023

W kadrach

Najniższa składka zdrowotna w 2023 roku

Od wysokości minimalnego i przeciętnego wynagrodzenia zależna jest najniższa składka zdrowotna dla przedsiębiorców. Ile wynosi w 2023 roku dla przedsiębiorców wybierających opodatkowanie na zasadach ogólnych a ile dla tych na ryczałcie? Sprawdź!

20 stycznia 2023

Prawo pracy

Jaki wymiar urlopu wypoczynkowego przysługuje pracownikowi?

Prawo do urlopu mają ci pracownicy, którzy zatrudnieni są na podstawie umowy o pracę. Wymiar urlopu wypoczynkowego uzależniony jest od stażu pracy, zarówno w kraju jak i za granicą, a także od zdobytego wykształcenia. Przeczytaj nasz artykuł!

19 stycznia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów