Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Wniosek o kontrolę zwolnienia lekarskiego pracownika – darmowy wzór do pobrania

Kiedy należy złożyć wniosek o kontrolę zwolnienia lekarskiego pracownika oraz jakie dane należy umieścić we wniosku o kontrolę? Przeczytaj artykuł, poznaj odpowiedzi na powyższe pytania oraz pobierz wzór wniosku OL-2!

24 czerwca 2022

W podatkach

Ministerstwo Finansów zapowiada zmiany w CIT już w 2022 roku!

Polski Ład wprowadził wiele rewolucyjnych zmian, w tym w zakresie podatku CIT. Obecnie Ministerstwo Finansów zapowiedziało zmiany w CIT, które będą obowiązywać już od 2022 roku. Jakich zmian mogą spodziewać się podatnicy? Odpowiadamy w artykule!

21 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Progresywny podatek dochodowy - zasady ogólne, skala podatkowa

Progresywny podatek dochodowy, zwany inaczej skalą podatkową albo podatkiem na zasadach ogólnych, uzależnia stawkę podatku od wysokości dochodu. Jak prawidłowo go wyliczyć i czym się charakteryzuje? Dowiedz się, czytając nasz artykuł.

21 czerwca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Składki ZUS przedsiębiorcy – rekordowa podwyżka!

Ostatnie lata nie były łaskawe dla polskich przedsiębiorców. Zapowiada się, że to nie koniec złych wieści dla prowadzących działalność gospodarczą. Składki ZUS przedsiębiorcy znacznie wzrosną. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

20 czerwca 2022

W podatkach

Polski Ład 2.0 z podpisem Prezydenta a zmiany w PIT

Przedsiębiorców czekają kolejne zmiany Polskiego Ładu. Nowelizacja została podpisana przez prezydenta. Sprawdź, jakie zmiany czekają przedsiębiorców. Polski Ład 2.0. zmienia zasady w składce zdrowotnej, obniża PIT dla podatników na skali oraz inne zmainy!

14 czerwca 2022

W podatkach

Podwójnie odliczenie składki zdrowotnej - liniowcy dużo zyskają

Ministerstwo Finansów nie przestaje zaskakiwać podatników zmianami. Na przedsiębiorców czekają nowe usprawnienia systemu podatkowego. Zmiany te dotyczą składki zdrowotnej. Sprawdź, czy podwójnie odliczenie składki zdrowotnej jest możliwe i dla kogo!

10 czerwca 2022

Samochód w firmie

Limit wydatków na paliwo i koszty eksploatacji samochodu w 2022 roku

Prowadzać działalność gospodarczą przedsiębiorcy często wykorzystują swoje prywatne samochody w celach firmowych ponosząc wydatki o charakterze eksploatacyjnym. Dowiedz się, ile wynosi limit wydatków na paliwo i koszty eksploatacji samochodu w 2022 roku.

10 czerwca 2022

W podatkach

Odliczenie nadpłaconych składek przy zmianie formy opodatkowania

Eksperci wFirma zwrócili się z zapytaniem do Ministerstwa Finansów czy możliwe jest odliczenie nadpłaconych składek na ryczałcie, jeśli w trakcie roku zmienimy formy opodatkowania. W artykule przedstawiamy stanowisko resortu w tej sprawie!

8 czerwca 2022

W podatkach

Czynny żal będzie mniej skuteczny – zmiany w KKS

Instytucja czynnego żalu chroni w pewnych sytuacjach podatników, którzy przyznają się do popełnienia błędu lub pomyłki, innymi słowy - popełnienia "czynu zakazanego". Zmiana w KKS ma sprawić, że czynny żal nie będzie już tak skuteczny. Sprawdź kiedy!

3 czerwca 2022

Podatek VAT

Faktura zaliczkowa i końcowa - wszystko co powinieneś wiedzieć

Faktura zaliczkowa wystawiana jest w związku z rozliczeniem otrzymanych zaliczek przyporządkowanych do określonej dostawy mającej nastąpić w przyszłości. Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób i kiedy należy wystawić fakturę zaliczkową i fakturę końcową!

1 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów