Ostatnie artykuły autora:
Czym jest FP oraz FGŚP oraz kogo dotyczy obowiązek opłacania składek?
Czy wiesz, czym jest Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz w jakim celu został powołany? Kto ma obowiązek opłacać i w jakiej wysokości składki na FP oraz FGŚP? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!
14 marca 2025
Czy dni wolne za oddanie krwi zostaną wydłużone do 3 dni?
Aktualnie krwiodawcy przysługują dwa dni wolne za oddanie krwi. Jednak to nie koniec dni wolnych dla nich. W Sejmie pojawiła się nowa petycja dotycząca wprowadzenia trzech dni wolnego dla krwiodawcy. Czy dana petycja zostanie przyjęta? Sprawdź szczegóły!
13 marca 2025
Limit zwolnienia z VAT przy wznowieniu działalności
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedsiębiorca podjął decyzję o zawieszeniu działalności. Musi jednak wiedzieć, jak wznowienie działalności wpływa na limit zwolnienia z VAT. Przedstawiamy, jak ustalić limit zwolnienia z VAT przy wznowieniu działalności!
10 marca 2025
Darowizna środka trwałego - skutki podatkowe
W praktyce gospodarczej zdarzają się sytuacje, gdy przedsiębiorca decyduje się przekazać majątek firmy w formie darowizny. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak powinna zostać prawidłowo rozliczona darowizna środka trwałego i jakie powoduje konsekwencje!
6 marca 2025
Pozyskiwanie klientów i rozwój
Jakie usługi dodatkowe może świadczyć biuro rachunkowe - poznaj najpopularniejsze
Poszerzenie działalności biura rachunkowego może wiązać się z powiększeniem bazy klientów, a także z uatrakcyjnieniem oferty. Jakie usługi dodatkowe może świadczyć biuro rachunkowe i jak należy je wprowadzić aby wyróżnić się na rynku? Sprawdź!
3 marca 2025
Dokumenty klienta w biurze rachunkowym – co z nimi zrobić, gdy klient ich nie odebrał?
Co zrobić z dokumentacją klienta, gdy jej nie odbiera? Ten problem dotyczy wielu! Jak przechowywać dokumenty klienta w biurze rachunkowym. Jak je prowadzić oraz w jaki sposób oddać klientowi po zakończeniu współpracy? Przeczytaj pełny artykuł i sprawdź!
3 marca 2025
Zerowa podstawa wymiaru składek zobowiązuje do składania raportów
Płatnicy składek bardzo często są wzywani przez ZUS do złożenia korekt dokumentacji rozliczeniowej obejmującej m.in. sporządzenie imiennych raportów miesięcznych. Dowiedz się, czy zerowa podstawa wymiaru składek zobowiązuje do składania raportów!
26 lutego 2025
Zeznania roczne w pigułce - o czym nie wolno zapomnieć?
Zbliża się termin corocznego rozliczenia przychodów z urzędem skarbowym. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę składając zeznania roczne? Jakie są różnice w zeznaniach rocznych w różnych formach opodatkowania? Wyjaśniamy w artykule!
25 lutego 2025
Zbieg tytułów ubezpieczeń - umowa o pracę a umowa zlecenie u innego pracodawcy
Zbieg tytułów ubezpieczeń występuje w przypadku, gdy pracownik jest zatrudniony na umowę o pracę i posiada jednocześnie umowę zlecenie. Jak w takiej sytuacji ustalić, z której umowy odprowadzane są składki ZUS? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
25 lutego 2025
Czy każde odejście klienta biura rachunkowego to porażka?
Odejście klienta biura rachunkowego często wiąże się ze skrajnymi emocjami. Zadajemy sobie pytanie dlaczego, co zrobiliśmy źle? Jak zatem reagować na wypowiedzenia umowy od klienta oraz jak zadbać o utrzymanie stałego klienta? Przeczytaj i sprawdź!
24 lutego 2025
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT 7K
- VAT UE (elektroniczna)
- PIT 28
- PIT 36
- PIT 36L
Najchętniej czytane
- Składka zdrowotna osób prowadzących działalność w 2025 r.
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2025 roku?
- Jak wygląda wyliczenie składki zdrowotnej u ryczałtowca w 2025 roku?
- Umowa zlecenie 2025 - warunki pracy, zasady na umowie zlecenie
- Progi podatkowe 2025 - pierwszy i drugi próg podatkowy według skali podatkowej w Polsce
Wzory dokumentów