0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prowadzę biuro

Prowadzę biuro

Podpis kwalifikowany - zastosowanie w biurze rachunkowym

Obecnie księgowość bazuje w dużej mierze na dokumentacji elektronicznej, co sprawia, że podpis kwalifikowany powoli staje się niezbędnym narzędziem pracy w każdym biurze rachunkowym. Sprawdź, jak możesz go wyrobić oraz jakie korzyści możesz uzyskać!

29 grudnia 2022

Prowadzę biuro

Kontrola podatkowa klienta biura rachunkowego

Kontrola podatkowa może spotkać każdego przedsiębiorcę, nawet, jeżeli wypełniał on prawidłowo swoje obowiązki względem urzędu skarbowego. Czy wiesz, na jaką pomoc w przypadku kontroli podatkowej może liczyć podatnik ze strony biura rachunkowego?

23 grudnia 2022

Prowadzę biuro

Ubezpieczenie biura rachunkowego - obowiązek czy przywilej?

Prowadzenie biura rachunkowego to nie lada wyzwanie, bowiem nieprawidłowe postępowanie może narazić klienta na duże straty finansowe. W takiej sytuacji powstaje pytanie, czy ubezpieczenie biura rachunkowego jest obowiązkowe? Odpowiemy na nie w artykule!

16 grudnia 2022

Prowadzę biuro

Przełom roku w biurze rachunkowym - jak się przygotować?

Koniec roku w biurze rachunkowym to czas ustalania nowych cenników, a także przygotowania do pytań od klientów m.in. o wybór optymalnej formy opodatkowania. Dowiedz się, jak odpowiednio przygotować się na nadchodzący przełom roku w biurze rachunkowym!

8 grudnia 2022

Prowadzę biuro

Zatrzymanie dokumentów klienta przez biuro rachunkowe z powodu braku zapłaty za usługi

Czy biuro rachunkowe może rozwiązać umowę o prowadzenie ksiąg rachunkowych, jeżeli klient nie płaci? Czy biuro rachunkowe ma prawo nie wydać dokumentów niepłacącemu klientowi? Czym grozi zatrzymanie dokumentów klienta przez biuro rachunkowe? Wyjaśniamy!

28 października 2022

Prowadzę biuro

Mniej pracuj, więcej zarabiaj - efektywne biuro rachunkowe!

Czy widzisz, że Twoje biuro nie działa efektywnie, pracujesz po godzinach, a Twoi pracownicy marnują czas na mało znaczące prace? Sprawdź, jak zmienić swój biznes w Efektywne Biuro Rachunkowe dzięki nowoczesnemu i kompleksowemu oprogramowaniu dla biur!

24 października 2022

Prowadzę biuro

Kto może prowadzić biuro rachunkowe?

Jakie warunki trzeba spełnić aby prowadzić biuro rachunkowe? Kto może prowadzić biuro rachunkowe? Czym zajmuje się biuro? Czy biuro rachunkowe ma obowiązek posiadania ubezpieczenia OC? Sprawdź, jak w praktyce wygląda prowadzenie biura rachunkowego!

21 października 2022

Prowadzę biuro

Wystawianie faktur przez biuro rachunkowe w imieniu klienta

Czy możliwe jest wystawianie faktur przez biuro rachunkowe w imieniu klienta? Jaka odpowiedzialność ciąży na podmiocie wystawiającym faktury we własnym imieniu na rzecz podatnika? Czy biuro rachunkowe może ponieść konsekwencje błędnie wystawionej faktury?

14 października 2022

Prowadzę biuro

Ocena ryzyka związanego z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu w biurze rachunkowym – wzór z omówieniem

Jak powinna wyglądać prawidłowo przeprowadzona przez instytucje obowiązane ocena ryzyka związanego z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu? Czy biuro rachunkowe należy do instytucji obowiązanych? Przeczytaj i pobierz darmowy wzór z omówieniem!

30 września 2022

Prowadzę biuro

Stosowanie GTU u klienta biura rachunkowego

Co do zasady niektórzy przedsiębiorcy zobowiązani są do oznaczania sprzedaży kodami GTU. Czy korzystając z usług biura rachunkowego stosowanie GTU u klienta biura jest obowiązkiem opiekuna księgowego? Na pytanie odpowiadamy w artykule! Sprawdź!

23 września 2022

Prowadzę biuro

Prowadzisz nowoczesne biuro rachunkowe? Sprawdź jak usprawnić swoją pracę.

Wielu właścicieli biur rachunkowych zadaje sobie pytanie, jakie powinno być nowoczesne biuro rachunkowe. Podpowiadamy, jak powinna funkcjonować nowoczesna księgowość.

26 sierpnia 2022

Prowadzę biuro

Prowadzenie biura rachunkowego - najważniejsze informacje!

Jak rozpocząć prowadzenie biura rachunkowego? Jakie formalne obowiązki muszą zostać spełnione? Przeczytaj o zasadach otwarcia biura rachunkowego, obowiązkach, które ciążą na zakładającym oraz o tym, kto może taką działalność założyć!

19 sierpnia 2022

Prowadzę biuro

Jak założyć biuro rachunkowe - wszystko co musisz wiedzieć!

Interesujesz się ekonomią, księgowością lub finansami? Masz doświadczenie związane z pracą w rachunkowości? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco powinieneś być zainteresowany tym, jak założyć własne biuro rachunkowe! Wyjaśniamy krok po kroku!

24 lipca 2022

Prowadzę biuro

Zawieszenie działalności przez klienta biura rachunkowego

Czy wiesz, jak biuro może rozliczać się z klientem w okresie kiedy zawiesił swoją działalność? Jak zawieszenie działalności wpływa na prawo do dokonywania czynności w tym zawierania umów przez klienta? Sprawdź, jak zawiesić działalność klienta!

18 stycznia 2023

Prowadzę biuro

Prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z Ustawą o rachunkowości

Prowadzenie ksiąg rachunkowych jest obowiązkowe dla podmiotów, które wskazuje Ustawodawca. Jakie regulacje obejmują prowadzenie ksiąg rachunkowych? Jakie podstawowe zasady prowadzenia ksiąg wynikają z przepisów? Na pytania odpowiadamy w artykule!

31 maja 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów