0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kalkulator kilometrówki

Wielkość tekstu:

Kalkulator kilometrówki dla celów PIT 

Kalkulator kilometrówki wylicza limity wydatków, które mogą zostać uznane za koszt podatkowy w danym miesiącu w ramach użytkowania prywatnego samochodu. Osoba prowadząca działalność gospodarczą, która do celów służbowych wykorzystuje prywatny samochód osobowy zobowiązana jest prowadzić kilometrówkę w celu rozliczenia wydatków związanych z jego eksploatacją. Za koszty uzyskania przychodu może zostać uznana taka suma wydatków związanych z użytkowaniem prywatnego samochodu jaka wynika z limitu ewidencji przebiegu pojazdu.

Kalkulator kilometrówki 

Kalkulator kilometrówki
km

Wyniki:

Kwota zwrotu

Jak działa kalkulator kilometrówki?

Osoba prowadząca działalność gospodarczą, która do celów służbowych wykorzystuje prywatny samochód osobowy zobowiązana jest prowadzić kilometrówkę w celu rozliczenia wydatków związanych z jego eksploatacją. Za koszty uzyskania przychodu może zostać uznana taka suma wydatków związanych z użytkowaniem prywatnego samochodu jaka wynika z limitu ewidencji przebiegu pojazdu. Kalkulator kilometrówki służy do wyliczenia limitu wydatków, które mogą zostać uznane za koszt podatkowy w danym miesiącu w ramach użytkowania prywatnego samochodu.

Po wybraniu z listy odpowiedniego rodzaju pojazdu kalkulator kilometrówki automatycznie przyporządkuje do niego ustawową stawkę za 1 km przebiegu.

W 2017 roku stawki kilometrówki wynoszą:

  • dla samochodów osobowych:
    • 0,5214 zł, gdy pojemność skokowa silnika wynosi do 900 cm3,
    • 0,8358 zł, gdy pojemność skokowa silnika wynosi ponad 900 cm3,
  • dla motocykli - 0,2302 zł
  • dla motorowerów - 0,1382 zł.

W polu liczba przejechanych kilometrów należy podać liczbę faktycznie przejechanych kilometrów danym pojazdem w celach służbowych.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów